998115_536844753041325_1911599723_n

Piotr Wawrzyniak (4-3) decyzją sędziów przegrał w niedzielę z Borem Bratovzem (8-3). Krótko po walce obóz Polaka złożył protest, który został odrzucony przez WFC.

Zawodnik Gameness Team Poznań w ostatniej chwili zdecydował się na walkę w stolicy Słowenii. Pojedynek trwał pełne trzy rundy, a zdaniem sędziów lepszy był Bratovz. Ekipa Polaka nie mogła zgodzić się z tą decyzją i złożyła protest, który po rozpatrzeniu został odrzucony.

Zdaniem polskiej strony Wawrzyniak swoją przewagę zaznaczał licznymi sprowadzeniami, aktywną pracą z góry, zdobywaniem dominujących pozycji oraz próbami poddań, wygrywając w ten sposób pierwszą i trzecią rundę. WFC nie zamierza jednak zmieniać decyzji sędziów, gdyż nie pozwala na to regulamin organizacji, a wiodąca bałkańska organizacja nie chce ingerować w pracę sędziów punktowych. Jak poinformował nas organizator, jego zdaniem walka była wyrównana, ale to „Playbor” przeważał w stójce, a Wawrzyniak nie był zbyt aktywny po sprowadzeniach. Redakcja MMARocks.pl postara się zdobyć materiał wideo z walki i upublicznić go polskim fanom.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.