plakat-warmia2a

Poniżej wyniki na żywo z gali PLMMA 32 / Warmia Heroes 2 w Olsztynie. Transmisja gali w telewizji Orange Sport od godziny 20:00

Adrian Zieliński pozostał mistrzem PLMMA zadając swojemu rywalowi Nikko Puhakka pierwszą porażkę na Polskiej ziemi. W pierwszej rundzie po kilku badawczych wymianach Zieliński powalił Puhakkę prawym overhandem, jednak nie zdołał wykończyć dzieła a walka wróciła do stójki. W tej płaszczyźnie Zieliński kontrował konsekwentnie dążącego do parteru rywala i sam zdobywał obalenia na swoją korzyść. Fin w drugiej odsłonie dopiął swego obalając zawodnika Arrahionu. Wtedy to walka była bliska zakończenia przed czasem, gdy Zieliński skręcił się błyskawicznie do dźwigni prostej na łokieć. Walka jednak znów wróciła do stójki a Fin po raz kolejny obalił Polaka. Trzecie starcie przebiegało głównie pod znakiem wymian w stójce z obaleniem wykonanym przez doświadczonego Fina w ostatnich sekundach walki.

Na początku kolejnej walki zawodnicy trafili na moment w klincz oraz parter. Tuż po wznowieniu do stójki Kerim Abzailov prawym sierpem powalił Alana Langera i gdy ruszył za ciosem dobijając zamroczonego rywala sędzia rzucił się w wir ciosów przerywając pojedynek.

Podczas jedynego pojedynku gali który odbył się w wadze ciężkiej Bogusław Zawirowski szybko odprawił powracającego do walk Rafała „Uszola” Dąbrowskiego. Zawirowski trafiał częściej jednocześnie unikając ciosów przeciwnika. Jedno z uderzeń zawodnika Arrachionu mocno rozcięło łuk brwiowy zawodnika z Poznania. Po wznowieniu walki  Guliwer naruszył Uszola który upadając został zasypany ciosami w wyniku czego sędzia przerwał pojedynek.

Oliwer Bula błyskawicznie sprowadził walkę do parteru jednak Paweł Kiełek po przetoczeniu rywala dominował z góry wypracowując pozycję. Zawodnik Arrachionu zdobył pozycję boczną i zadając kolana na odwróconego przeciwnika otrzymał słowne upomnienie gdyż jedno z kolan trafione było na granicy legalności w okolice kręgosłupa. W drugiej rundzie Kiełek agresywnie rzucił się z obaleniem i ciosami na swojego rywala po czym zmusił Łukasza Bosackiego do przerwania pojedynku.

Mocną i pełno przekrojową walkę MMA dali Rafał Haratyk oraz Mazvydas Pieza. Haratyk na solidne kombinacje w odpowiedzi otrzymywał ciosy łokciami. Po wyczuciu dystansu to Polak trafiał częściej i obalał rywala który nie pozostawał mu dłużny kontrując chwyty zarówno w klinczu i parterze. W ostatniej minucie drugiej rundy Haratyk zdobył dosiad z którego zasypał ciosami rywala. Litwin jednak przetrwał nawałnicę i w trzeciej rundzie mocno odgryzał się Polakowi kopnięciami i ciosami prostymi. Berserker z Bielska pod koniec trzeciej rundy ponownie zdobył dosiad z którego metodycznie obijał swojego przeciwnika, jednak nie był w stanie skończyć walki przed czasem.

Pojedynek Pawła Brandysa z Sylwestrem Borysem przebiegł głównie w stójce. Nieliczne obalenia szybko kończyły się powrotem do stójki w której zawodnicy wzajemnie wymieniali kombinacje ciosów. Wychowanek Arrachionu był jednak zawodnikiem bardziej kreatywnym, a stosowanie większej ilości kopnięć, łokci oraz kolan pozwoliły mu wyraźnie kontrolować przebieg pojedynku. Sędziowie nie mieli więc problemu aby wskazać zwycięzcę.

Od początkowych sekund walka Krzysztofa Adaszaka z Adamem Płonką trafiła w klincz pod siatką. W połowie rundy walka przeniosła się do parteru gdzie po kilku zmianach pozycji zawodnicy próbowali wzajemnie poddań na nogi. Poddanie Adaszaka okazało się zapięte lepiej i to Płonka został zmuszony do poddania pojedynku.

 

Pojedynek o pas mistrza PLMMA w wadze lekkiej
70 kg: Adrian Zieliński pok. Niko Puhakkę przez jednogłośną decyzję sędziów (30-29, 30-28, 29-28).

Pozostałe:

70 kg: Kerim Abzailov pok. Alana Langera przez KO (prawy sierpowy), 1:28, runda 1.
120 kg: Bogusław Zawirowski pok. Rafała Dąbrowskiego przez TKO (ciosy w parterze), 1:59, runda 1.
70 kg: Paweł Kiełek pok. Oliwiera Bulę przez TKO (ciosy w parterze), 0:34, runda 2.
84 kg: Rafał Haratyk pok. Mazvydasa Piezę przez jednogłośną decyzję sędziów (2 x 30-26, 30-27).
84 kg: Sylwester Borys pok. Pawła Brandysa przez jednogłośną decyzję sędziów (2 x 30-27, 30-26).
77 kg: Krzysztof Adaszak pok. Marcina Płonkę przez poddanie (skrętówka), 3:22, runda 1.

Amatorskie:

80 kg: Patryk Wołodkiewicz pok. Tomasza Nowickiego przez jednogłośną decyzję sędziów (3 x 10-9) po dogrywce.
69 kg: Patryk Duński pok. Wojciecha Grzybka przez jednogłośną decyzję sędziów (2 x 20-18, 20-19)

 

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.