wawrzyn

Jak poinformowała organizacja PROMMAC, bohater ich niedawnej gali w Lublinie o podtytule „Po prostu walcz”, będzie musiał pauzować pół roku z powodu kontuzji. Potwierdziły się więc niestety wstępne przypuszczenia zawodnika, gdy tuż po walce w rozmowie z naszą redakcją wspominał o problemach z kolanem. Teraz lekarze potwierdzili, że z powodu zerwania więzadła przedniego planowany występ Wawrzyniaka na dużej listopadowej gali PROMMAC 2 będzie niestety niemożliwy.

Przypomnijmy, że na drugiej gali PROMMAC Piotr Wawrzyniak okazał się lepszy od znanego z Konfrontacji Sztuk Walki Antoniego Chmielewskiego. Na początku starcia przeważał weteran KSW, napierając do przodu mocnymi sierpami i wykazując inicjatywę. W drugiej rundzie Chmielewski zaczął jednak opadać z sił i mniej więcej w połowie starcia walczył już głównie z samym sobą. Wykorzystał to Wawrzyniak, który jak już dziś wiemy, od drugiej rundy bił się z uszkodzonym stawem kolanowym. Wyrównał punktację na koniec rundy drugiej, a trzecia – decydująca runda była tą, która zapewniła mu spokojne, jednogłośne zwycięstwo na kartach sędziowskich.

Organizacja PROMMAC potwierdziła, że mimo kontuzji cały czas będzie wspierała Piotrka i zrobi wszystko, by jego powrót do zdrowia przebiegał jak najlepiej:

Na każdym kroku podkreślamy, że zawodnicy i ich dobro jest dla nas najważniejsze. Tak też będzie w przypadku Piotrka, który może być spokojny o swoja przyszłość w PROMMAC. Kibicujemy mu teraz wszyscy w walce z kontuzją, żeby już za kilka miesięcy ponownie móc mu kibicować w oktagonie.

Poniżej dokumentacja medyczna przysłana do naszej redakcji:

Wawrz

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.