Po Weekendowym Przeglądzie Klatek/Ringów wracamy do kolejnego cyklu. Tym razem odkurzamy Pięć walk, które warto zobaczyć. Seria została zapoczątkowana na łamach MMARocks.pl kilka lat temu przez Pawła Kowalika. Pięć walk, które warto zobaczyć to zestawienie starć, o których nie mówi się zbyt głośno, jednak z pewnością każdy fan mieszanych sztuk walki w Polsce powinien mieć je zapisane w kalendarzu.

77 kg.: Jędrzej Łapawa (4-0) vs Sebastian Jaroński (3-0)

Gala Sportów Walki 14, 18 listopada, Gostyń

Dwóch młodych chłopaków, walka o pas kategorii półśredniej – to się musi być efektowny pojedynek. Obaj niepokonani, Łapawa na koncie ma jedno zwycięstwo więcej od przeciwnika. Do MMA powrócił po dwuipółletniej przerwie, wygrywając po czterorundowym pojedynku w kwietniu tego roku. Jaroński natomiast swoją przygodę z MMA rozpoczął w marcu 2016 roku i od tamtej pory stoczył trzy pojedynki, w których kolejno nokautował rywali. Warto śledzić to starcie, bo oprócz tytułu mistrzowskiego na szali, obaj postawią swój rekord, w którym u jednego z nich po 18 listopada będzie widniała przegrana.

77 kg.: Grzegorz Sanecki (6-0) vs Krystian Kaszubowski (4-0)

Granda PRO 5: Draka, 18 listopada, Warszawa

Mocne zestawienie w kategorii półśredniej przygotowali organizatorzy gali Granda PRO 5. Grzegorz Sanecki zmierzy się z Krystianem Kaszubowskim w starciu, które w pewnym stopniu może zadecydować o przyszłości jednego z nich. Zwycięstwo z pewnością zauważą organizatorzy większych wydarzeń, którzy będą chcieli zainwestować w wygranego. Sanecki na swoim koncie ma między innymi Emila Różewskiego czy Andreia Ciubotaru. Swoje pojednki toczył on pod szyldem Granda PRO, jednak niewykluczone, że po najbliższym event’cie zobaczymy go w innej federacji. Przeszkodzić mu w tym będzie próbował Krystian Kaszubowski, powracający po dwuletniej przerwie od startów. W przeciwieństwie do Saneckiego, Kaszubowski w swoich walkach prezentował dominację i konsekwencję, dzięki którym zwyciężał wszystkie starcia decyzjami sędziów. Sanecki natomiast trzykrotnie nokautował i dwukrotnie poddawał przeciwników. To musi być ciekawy pojedynek.

66 kg.: Kacper Formela (6-1) vs Lucas Tenorio (2-2-1)

Thunderstrike Fight League 12, 18 listopada, Radom

Fakt przyjęcia pojedynku zaledwie na kilka dni przed planowanym występem pokazuje, że Kacper Formela jest głodny walki i przy każdej okazji będzie chciał dopisywać kolejne zwycięstwa do swojego rekordu. Już w sobotę Polak wystąpi na TFL, gdzie skrzyżuje rękawice z Lucasem Tenorio. Brazylijczyk teoretycznie powinien być łatwą przeprawą dla Formeli, który zmotywowany po majowym zwycięstwie rozpędza się z walki na walkę i za wszelką cenę chce udowodnić, w którym kierunku zmierza. Czy będzie to łatwy pojedynek dla Polaka? Zobaczymy w jednej z głównych walk TFL 12.

66 kg.: Patryk Duński (5-3) vs Daniel Rutkowski (3-2)

Thunderstrike Fight League 12, 18 listopada, Radom

Jedno z najciekawszych starć listopadowej gali TFL 12, która odbędzie się w Radomiu. Patryk Duński po dwóch zwycięstwach w Niemczech powróci do klatki w Polsce, gdzie mierzył się już między innymi z Kacprem Formelą. Rutkowski wniesie do walki jeszcze większe zagraniczne doświadczenie, gdyż w ostatnich pojedynkach mogliśmy go oglądać między innymi na galach BAMMA 28, BAMMA 29 czy Clan Wars 26, gdzie zwyciężał ze swoimi rywalami przez nokaut. Pojedynek ten z pewnością może otworzyć jednemu z nich drzwi do kolejnych, większych starć, nie tylko na polskiej ziemi, bo jak już obaj zdążyli przyzwyczaić, świetnie radzą sobie na zagranicznych eventach.

66 kg.: Mariusz Joniak (2-0) vs Aleksander Keller (0-0)

Bebson Arena 3, 18 listopada, Bielawa

Starcie młodych, perspektywicznych zawodników, którzy mają za sobą spore amatorskie sukcesy. Mariusz Joniak to brązowy pas BJJ i Mistrz Polski Amatorskiego MMA, zawody te zostały zorganizowane na hali Stadionu Narodowego podczas II edycji Forum MMA. Reprezentant Bebson Gold Teamu ma za sobą już dwie zawodowe walki.
Aleksander Keller reprezentujący Husarię Pajęczno w tę sobotę zaliczy swój zawodowy debiut. Podopieczny, doświadczonego w MMA Mateusza Strzelczyka, to zdobywca dwóch złotych medali zawodów Amatorskiej Ligi MMA. Ostatni raz na najwyższym stopniu podium amatorskich zawodów stawał 14 maja tego roku podczas ALMMA w Sochaczewie.

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.