Rusza nasz nowy, wzorowany na Sherdogu, cykl, w którym przedstawiać będziemy ciekawe zestawienia nadchodzącego miesiąca, o których mówi się niewiele lub wcale. Zaczynamy nietypowo, bo w połowie października.

1. 66kg: Rafał Czechowski (2-1) – Karol Laba (3-0) 13.10.2012 MMA Night 2 Tarnów

Rafał Czechowski miał swoje problemy, ale w tym roku wrócił do MMA i już dwukrotnie pokazał się z dobrej strony. Pewnie wypunktował kolejno Łukasza Bilskiego i Muslima Tulshaeva i pokazał, że może być ciekawym nazwiskiem w niskich kategoriach wagowych. Z drugiej strony stanie niepokonany Karol Laba. 19-latek ze Stalowej Woli zdążył już pokazać, że jest sprawnym grapplerem, ale dopiero walka z reprezentantem Grapplingu Kraków będzie dla niego prawdziwym sprawdzianem. Z kolei „Papaj” może potwierdzić, że w kategorii piórkowej może jeszcze poważnie namieszać.

2. Wyjazd Gracie Barra Łódź do Estonii 13.10.2012 MMA Raju 10, Tartu

Janusz Staszewski i Marcin Lasota legitymują się bilansami 3-0. Ten drugi to polska nadzieja na czołowego muszego na Starym Kontynencie. Na razie walczy w kategorii koguciej, ale może zbić kolejne 4 kilogramy. Dobrze kontroluje swoich rywali, będąc z góry i z pewnością jest tym, na którego warto zwrócić uwagę. Jego rywalem będzie Lauri Ulenurm i coś mi mówi, że Lasota zaliczy pierwsze w zawodowej karierze skończenie przed czasem.

Z kolei Staszewski to już czołowy polski piórkowy. Nadspodziewanie szybko rozprawił się z Aleksandrem Georgasem w maju tego roku. Jak przystało na podopiecznego Marcina Rogowskiego najlepiej czuje się w parterze i wydaje się, że właśnie z porażką przez poddanie będzie musiał pogodzić się Lauri Magi.

3. 77 kg: Kerim Abzaiłow (7-2) – Radosław Demczur (2-0) 20.10.2012 Night of Champions 5 Poznań

Kerim Abzaiłow w MMA zadebiutował w 2005 roku, ale na koncie ma dziś zaledwie dziesięć pojedynków. Właśnie wraca po kolejnej przerwie. Ta trwała prawie rok. Obecną formę jednego z polskich Czeczenów sprawdzi na NoC 5 niespełna 22-letni Radosław Demczur. Mocną stroną poznanianina jest z pewnością walka w stójce. Abzaiłow będzie prawdziwym testem umiejętności Demczura. Z jednej strony warto zobaczyć kolejną walkę Kerima, a z drugiej przekonać się, czy w Poznaniu nie czai się kolejny talent.

4. 70 kg: Mateusz Gamrot (2-0) – TBA 20.10.2012 Night of Champions 5 Poznań

Mateusz Gamrot nie zna jeszcze rywala i to jest pewnego rodzaju wyznacznik jego klasy. W Polsce, a nawet za granicą, lawinowo odmawia się walk z Gamrotem. Rozgłos jaki ten zawodnik zyskał jeszcze przed zawodowym debiutem został spotęgowany przez dwa zawodowe zwycięstwa i wygraną na mistrzostwach Polski w grapplingu. Jeden z potencjalnych rywali po zapoznaniu się z umiejętnościami „Gamera” przypomniał sobie, że akurat 20 października musi… odwiedzić babcię! Nawet jeśli Gamrotowi zostanie rzucony rywal na pożarcie, to i tak warto obserwować wszystkie walki podopiecznego Andrzeja Kościelskiego.

5. Turniej w wadze półśredniej – 27.10.2012 Night of Champions Paczków

Jestem entuzjastą turniejów, a ten jest dodatkowo solidnie obsadzony. Dwóch zawodników z top 10 naszego rankingu (Błachuta #8, Pawlak #10), a do tego doświadczeni Tomasz Jeruszka i Adam Golonkiewicz, legitymujący się serią sześciu kolejnych zwycięstw Mateusz Zawadzki, solidny, ale chimeryczny Marcin Mencel, objawienie Amatorskiego Pucharu KSW Patryk Grudniewski oraz utalentowany i niepokonany Salim Toulhari. Każde z możliwych zestawień zapowiada się ciekawie, a zwycięzca całej imprezy bardzo wzmocni swoją pozycję na krajowej scenie.

55 KOMENTARZE

 1. o bardzo fajna sprawa. Przynajmniej wiadomo co istotne i ciekawe nadchodzi 😉

 2. A i z tego co mi wiadomo, jeśli jest mieszkańcem Poznania to piszemy go małą literą, jeśli rejonu Poznańskiego czy dawniej województwa to wielką 😉

  Poznaniak to potoczne określenie, tak jak i warszawiak 🙂

  Temat ciekawy, z chęcią zawsze zajrzę.

 3. Ja jestem z Poznania i po prostu jak ktoś by mnie nazwał poznanianinem to bym zgłupiał 😛 Stąd moje zdziwienie. Nie twierdze jednak, że ta forma jest niepoprawna.

 4. Fajny pomysł. Ale ciekawiej zapowiadają sie walki Helda I Hallmana w tym miesiącu.

 5. Bardzo dobry pomysł 😉 zawsze wszystko co ciekawe w jednym miejscu 🙂

 6. @ cielak237

  Walk Helda i Hallmana nie trzeba zapowiadać. To ma być o mniejszych wydarzeniach i mniej znanych zawodnikach. Tak samo w grudniowym zestawieniu nie będzie KSW 21.

 7. Popracuj może jeszcze nad nazwą cyklu bo jakoś mi te "rzeczy" do walk i turnieji nie pasują. Poza tym super inicjatywa, takich rzeczy mi na mmarocks brakuje 🙂

 8. Gamrot najciezsza walka jak do tej pory, tba to nie przelewki 😀

   

  E:

  może np: 5 wydarzeń, które warto zobaczyć?

 9. nr 1 w zestawieniu czyli papaj vs koko, to będzie dobra przekrojowa walka mma w ciekawej chodź mało wypromowanej kat. 66 kg. Obaj młodzi, głodni zwycięstw i sukcesów. Chodź większość typuje wygraną Papaja ja obstawię zwycięstwo młodego zawodnika ze Stalowej Woli.

 10. Świetna inicjatywa – widać, że w raz z napływem redaktorów rozwijacie się i tworzycie coraz to nowsze artykuły 🙂

 11. Świetny pomysł na cykl!

   

  Najbardziej czekam oczywiście na walkę Papaja i turniej w Paczkowie.

 12. Zdecydowanie najważniejsze wydarzenie z tych przedstawionych to punkt nr 5.

  Bardzo fajny pomysł, czasem może coś umknąć, a tu mamy jak na tacy!

 13. Czy jestem jedynym użytkownikiem którego drażni promowanie Czeczeńskich Muzułmanów wszędzie na mmarocks?
  Czy nie można dać zdjęcia Polaka z Polski nawet jeżeli reprezentuje niższy poziom??

 14. @up

  Może nie jestem odpowiednią osobą do wygłaszania takich tez, ale tą i wcześniejszymi rasistowskimi wypowiedziami już dawno zasłużyłeś na bana. Zamiast tego, nawet rangę Pro Trolla Ci zdjęli.

 15. Właśnie też zauważyłem że kickboxing nie ma Pro Trolla. A za rasizm powinien zostać skazany na 10 lat w mordorze.

  Co do gali w Estonii, czy nie mogli by na KSW takiego oktagonu zrobić jak na tym trailerze? TJ za mało widać K&L słyszą o oktagonie ;D trzeba podkręcić śrubkę.
  ‎”Lock up your horses!! The REEM is in the house!”- Michael Schiavello
  Viaczesław ” Ryży Tarzan syn Swaroga ” Datsik cię szuka !

 16. Ja nie obrażam ani nie atakuje nikogo.
  Jeżeli obserwujesz świat wokół to powinieneś wiedzieć że multikulturowość u naszych zachodnich sąsiadów się nie sprawdza.
  Ja sam nie jestem praktykującym katolikiem ale uważam że chrześcijanizm utrzymywał Europę w ryzach przez ostatni 1000 lat.
  Taka jest Polska i tacy są Polacy.
  Nie mam nic przeciwko uchodźcom ale dawanie im paszportów za wyniki sportowe to jest coś czego nie mogę zrozumieć.
  Mamed chociaż u nas studiował i mieszkał, ale osoba która dała paszporty Olisadebe i Rodgerowi powinna dostać za to grubą karę.

 17. Nie widze nic rasistowskiego w jego wypowiedziach. Dwie plagi XXI wieku – wszedobylskie posadzanie o rasizm i obrazanie uczuc religijnych.

 18. Spoko Harvey, ja tam wszędzie rasistów nie widzę. 😉 Po prostu koleś mi działa na nerwy. Za to tumano z kaczką coraz mniej. Cholera, coś się ze mną dzieje niedobrego. 

 19. Czy jestem jedynym użytkownikiem którego drażni promowanie Czeczeńskich Muzułmanów wszędzie na mmarocks?
  Czy nie można dać zdjęcia Polaka z Polski nawet jeżeli reprezentuje niższy poziom??

  Mamed jest Polakiem kolego,więc komemtarz z d@py 😀

   

 20. Faktycznie każde z tych zdarzeń warto obejrzeć. Czy kolejność ma znaczenie? Czy 1 miejsce to według redakcji najważniejsze wydarzenie? Dla mnie chyba jednak na pierwszym miejscu byłby turniej "U Jurasa". Faworytem w tym turnieju jest dla mnie Mencel i to jemu będę kibicował. Drugim wydarzeniem najważniejszym jest duży sprawdzian Demczura. Jestem ciekaw jak ogarnia parter bo Abzaiłow napewno go tam sprowadzi. No i Gamer oczywiście choć kogo by nie dostał (oczywiście mówię o średniej półce polskiej czy zagranicznej) zaliczy kolejne zwycięstwo przed czasem 😉

 21. @FTW myślałem że pisząc o Polakach ===>Z< ===Polski uniknę takich komentarzy jak Twoj

 22. Czy jestem jedynym użytkownikiem którego drażni promowanie Czeczeńskich Muzułmanów wszędzie na mmarocks?

  Dopoki beda reprezentowac dobry poziom sportowy  to moga byc nawet Eskimosami Hare Kriszna.
  Bisping-Hardy-Daley-F.Griffin-Belfort-dos Santos-Wanderlei-Karl Pilkington

 23. Czy jestem jedynym użytkownikiem którego drażni promowanie Czeczeńskich Muzułmanów wszędzie na mmarocks?
  Czy nie można dać zdjęcia Polaka z Polski nawet jeżeli reprezentuje niższy poziom??

  Nie wiem czy jesteś jedynym ale na pewno jest teraz jednego mniej
  Pzdr 

 24. Taki mały off top do Dethomasa, jak to jest z banami. Po niektórych banach wypowiedzi usuniętych użytkowników są widoczne (patrz kickboxing), a innych są usuwane (patrz Lucyfer)?

 25. Czy jestem jedynym użytkownikiem którego drażni promowanie Czeczeńskich Muzułmanów wszędzie na mmarocks?
  Czy nie można dać zdjęcia Polaka z Polski nawet jeżeli reprezentuje niższy poziom??

  Nie wiem czy jesteś jedynym ale na pewno jest teraz jednego mniej
  Pzdr

  ROFL Szeryf nie śpi

 26. Dzięki za odpowiedź. Myślę, że lepiej jest jak wiadomo za co dana osoba dostała bana. A nie każdy siedzi na cohones non stop i śledzi na bieżąco.

  Kończę z tym off topem bo chcę mieć czasami możliwość udzielenia sie ;p

 27. publikuję tu list do jednego z redaktorów i kończę ze smutkiem przygodę na mmarocks
  Witam.
  Piszę do Ciebie gdyż chciałbym żebyś odpowiedział mi na kilka pytań na zakończenie mojej przygody z mmarocks.
  Za co zbanowałeś mnie dzisiaj? Za wyrażenie opinie która była rzekomo rasistowska? Ze strachu że przeczyta to Mamed albo ktoś inny z Czeczeni ?
  Za to że mój post dał do myślenia innym użytkownikom? Za całokształt?
  Oprócz jednego razu zawsze pisałem z kulturą i nie urażając nikogo choć przez Waszego PRO TROLA nikt nie traktował moich postów poważnie.
  Była wcześniej tylko jeden raz kiedy faktycznie za bardzo przytrolowałem i może wtedy zasłużyłem na bana. Na pewno nie było to dzisiaj.
  Jeśli bany rozdawane są za posty które nie robią nikomu krzywdy i to bez podania uzasadnienia (no chyba że za całokształt) to gratuluję.
  Nie wiem czy jest jakiś regulamin ale raczej go nie złamałem dzisiaj, jeżeli traktujesz największy portal w Polsce o mma jak swój prywatny folwark(za pewne nim jest) rozdając bany na podstawie własnego widzi mi się to gratuluje.
  Jestem użytkownikiem od 2,5 roku i mam 125 postów, a spamerzy jak kaczka, doozyigrooby robiący miesięcznie 2000 postów są bardziej tolerowani?
  Na mmarocks przyszedłem z imperium sportu na którym nie raz zakładaliśmy się o sogi przy obstawianiu walk, nie pomyślałem wtedy że stać Cię na taką impulsywność i brak profesjonalizmu. Wchodziłem na mmarocks codziennie po kilka razy, od teraz nie będę już wcale. Nie sądzę żeby Cię to zabolało, ale potraktuj to jako swoją porażkę i ugięcie się pod presją innych użytkowników.
  Dziękuję za te 2.5 roku informacji ze świata mma i życzę powodzenia w dalszym rozwoju strony.
  z poważaniem
  Michał

 28. Podejrzewam Escobar, że chodziło Ci o Salima Touahri z Grapplingu Kraków (ostatnie wymienione nazwisko), jeśli tak to przekręciłeś pisownie. Fajny cykl, czekam na wyniki.

 29. mogę otrzymać informację czemu moja wypowiedz z wczorajszego wieczora w tym temacie została usunieta ?

 30. Odchodząc już od tego czy zawodnicy czeczeńscy są promowani na MMARocks czy nie, to chciałem zwrócić wam tylko uwagę, że Mamed nie jest Polakiem. Jest Czeczenem z polskim obywatelstwem, a to jest różnica.

 31. Większość wypowiedzi o samym banie skasowałem, bo nie chciałem bardziej zaśmiecać tematu Pawłka. Mam nadzieję, że nie masz pretensji, bo wpis dotyczył tylko pochwalenia decyzji o banie. Po prostu w pewnym momencie zrobiło się tutaj za ciasno gdy użytkownik kickboxing wrócił i zaczął pisać pod innym kontem.

 32. @ian – Bo niektórych wypowiedzi usuwa się po to żeby można było dopowiedzieć do tego własną historię 😛

 33. Pytanie. Czy to prawda cz plotka, że Demczur nie zgodzil sie na dzwignie na nogi podczas przyszlej walki z Kerimem?

 34. Manhoef jeszcze nie podpisał kontraktu z KSW lecz propozycję dostał. Tyle że ma za duże wymagania finansowe i nie mogą sie dogadać ale to jest następny zawodnik który może walczyć z każdym zawodnikiem naszej najlepszej organizacji oprócz Mameda

 35. Dobry pomysł na takie zestawienia wydarzeń.
  Osobiście czekam na trzecią walkę Gamrota 🙂

 36. Nie wiedziałem, że w tym Paczkowie taka silna ekipa będzie walczyć 😉 zapowiada się naprawdę ciekawie:P Ja stawiam na zwycięstwo Grudniewskiego …

 37. MMA Raju 10, Tartu (Estonia)
  61 kg: Marcin Lasota vs. Lauri Ulenurm
  (poddanie – skrętówka) 0:00, 2 runda

  66 kg: Janusz Staszewski vs. Lauri Magi
  (decyzja – jednogłośna) 5:00, 3 runda

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.