Lasota

(Fot. Piotr Pędziszewski / MMARocks.pl) Marcin Lasota (MMA 7-0) zadebiutuje w organizacji Cage Warriors 28 marca na gali CWFC Fight Night 10 w stolicy Jordanii Ammanie. Rywalem zawodnika Gracie Barra Łódź będzie Rumun Paul Marin (MMA 7-3).

Dla Lasoty będzie to pierwszy występ po prawie rocznej przerwie. W ostatniej walce „BJ” pokonał przed czasem Tymoteusza Świątka na MMA Attack 3. Później zrobił sobie krótką przerwę, po której plany pokrzyżowały mu problemy organizacyjne. W listopadzie podopieczny Marcina Rogowskiego zdecydował się na podpisanie kontraktu z Cage Warriors i na swój debiut w tej organizacji musiał trochę poczekać. Ostatecznie, jego pierwszy wytęp dla nowego pracodawcy nastąpi w ostatni weekend marca.

Rywalem łodzianina będzie Rumun Paul Marin. „El Empelador” to zawodnik znany już kibicom uważniej śledzącym Cage Warriors. Dla czołowej europejskiej organizacji stoczył cztery swoje ostatnie walki. Początek nie był udany, ponieważ najpierw decyzją pokonał go Paul McVeigh, a później szybko uporał się z nim zatrudniony właśnie przez UFC mistrz wagi muszej CW Neil Seery. Marin otrzymał jednak kolejne szanse, które już wykorzystał: pokonał Shajidula Haque’a oraz Spencera Hewitta. Zwłaszcza efektowny występ na Cage Warriors 61 poprawił jego notowania.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.