Poniżej info do Szymona Bońkowskiego o amatorskich zawodach MMA.

Ze swojej strony dodam, że bardzo dobrze się ostatnio dzieje w rodzimym MMA. Najpierw ruszyła Liga Shooto, ALMMA śmiga pełna parą a teraz za organizację Mistrzostw Polski Północnej Amatorskiego MMA bierze sie jeden z najlepszych klubów w Polsce – Arrachion MMA Olsztyn (gdzie trenuje min. Mamed Khalidov)! Oby tak dalej.

Info w środku.

Polskie Zrzeszenie Amatorskiego MMA zaprasza trenerów oraz zawodników Waszego klubu na Otwarte Mistrzostwa Polski Północnej Amatorskiego MMA. Zawody odbędą się 8 marca 2008r. w Olsztynie.
Polskie Zrzeszenie Amatorskiego MMA jest organizacją stworzoną głównie przez kluby No limits Toruń i Arrachion MMA Olsztyn. Powstanie tej organizacji ma na celu ujednolicenie przepisów, utworzenie kalendarza zawodów oraz propagowanie i promocję sportu MMA. W większości dyscyplin sportowych za prawidłowym rozwojem i organizacją stoją Polskie Związki lub Polskie Zrzeszenia, w formule walki MMA do tej pory nie została stworzona podobna struktura, co sprawia, że nie jesteśmy poważnie traktowani przez władze państwowe. PZAM za swój główny cel stawia zarejestrowanie dyscypliny MMA w spisie dyscyplin sportowych Ministerstwa Sportu oraz w przyszłości przekształcenie się w Polski Związek. Taka działalność niesie za sobą wiele korzyści przede wszystkim dla zawodników. Jedną z najważniejszych jest możliwość ubiegania się o stypendia sportowe w miejskich wydziałach sportu a w przyszłości w Ministerstwie Sportu. Udział w zawodach amatorskich jest doskonałą formą rywalizacji zawodników o zbliżonym stopniu zaawansowania oraz możliwością zdobycia doświadczenia potrzebnego w walkach zawodowych. Informujemy również że 19 kwietnia 2008r. w Warszawie odbędą się Mistrzostwa Polski. Zachęcamy do uczestnictwa w zawodach oraz dołączenia do Polskiego Zrzeszenia amatorskiego MMA.

TERMIN I MIEJSCE ZAWODÓW:
8 marca 2008r.
Hala OSiR, Olsztyn ul. Lengowskiego (sala przy Szpitalu Miejskim)

PLAN ZAWODÓW:
9.00-10.0- waga zawodników
11.00- start zawodów

Na zawodach wymagane są aktualne badania lekarskie.
Opłata startowa wynosi 30zł płatna przelewem na konto do dnia 5 marca 2008r. W dniu zawodów startowe wzrasta do 40zł.
Wpłaty należy kierować na konto:
Paweł Derlacz- PKO BP 51102035410000520200653915

Zgłoszenia powinny zawierać imię, nazwisko, nazwę klubu, kategorię wagową oraz grupę w której startuje (pierwsze walki lub zaawansowani). Należy je nadsyłać na adres szymon-bonkowski@wp.pl do 3 marca 2008r.

KATEGORIE WAGOWE:
-65kg
-72kg
-77kg
-84kg
-93kg
-+93kg

W każdej kategorii wagowej odbędzie się turniej. W grupie pierwszych walk zawodnicy stoczą po jednej walce z przeciwnikiem zbliżonej kategorii wagowej.

PRZEPISY ZAWODÓW:

-walki odbywają się w dwóch grupach: pierwszych walk (zawodnicy nie mający żadnych startów w amatorskim MMA oraz sportach uderzanych, oraz nie mający więcej niż 5 walk sportach chwytanych) oraz grupa turniejowa(amatorzy i zawodnicy którzy mieli do 3 walk profesjonalnych)
– czas walki wynosi 2×4 min z 1min. Przerwy
-zawodnicy walczą w kaskach oraz grubych napiętnikach (które zapewnia organizator), każdy zawodnik musi mięć ochraniacz na szczękę oraz suspensor.
-walkę można wygrać przez:
^podanie- zawodnik odklepuje minimum dwa razy w matę lub ciało przeciwnika lub werbalnie( okrzyk).Sędzia może przerwać walkę jeśli widzi że technika kończąca jest założona precyzyjnie ale zawodnik nie chce się poddać i to zagraża jego zdrowiu
^Decyzja: Kiedy czas trwania walki został zakończony, sędziowie sumują punkty i ogłaszają zwycięzcę
^TKO- zawodnik wyraźnie jest oszołomiony i sędzia podejmuję decyzję o przerwaniu walki, rzucenie ręcznika przez narożnik, sędzia przerywa walkę z powodu urazu zawodnika, lub z powodu jego braku chęci do kontynuowania walki
^KO
^Dyskwalifikacja- Kiedy zawodnik fauluje 3 razy automatycznie jest zdyskwalifikowany lub faul jest złośliwy I wykonany ze szczególną premedytacją, zawodnik może zostać zdyskwalifikowany natychmiast.

-Techniki zabronione
^Uderzenia łokciami łokciami kolanami na głowę
^Uderzenia głową
^Wszystkie rzuty po których przeciwnik ląduje na głowie
^Szczypanie , gryzienie , atakowanie oczu , uderzania w genitalia
^Uderzanie w tył głowy , krtań i kręgosłup, młotki
^Dzwignie:na kręgosłup i na mniej niż 4 stawy paliczkowe
^rozbicia powyżej pasa
^soccer kicki i stompy na głowę
– dodatkowo techniki zabronione dla pierwszych walk:
^skrętówki
^uderzenia w parterze na głowę

PUNKTACJA ZAWODÓW:
– 3 punkty- knock down lub cios który wyraźnie zachwiał przeciwnika
– 3 punkty- dosiad i zajście za plecy
– 2punkty- pozycja boczna, 69, kolano na brzuchu
– 2 punkty- celne uderzenie w głowę
– 2 punkty- sprowadzenie
– 1 punkt- sweep
– 1 punkt- słabsze uderzenie w głowe lub celne uderzenie w inną część niż głowa
– 1 punkt próba techniki kończącej

W razie jakichkolwiek pytań proszę się kontaktować po numerem 608 190991 lub przez mail szymon-bonkowski@wp.pl

Chief Financial Officer | Shareholder of MMAROCKS. Columnist. Does not avoid political topics. Radical for Capitalism.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.