Odpowiedź sędziego Grzegorza Kloca i organizatora gali Gladiator Arena 2 Wojciecha Antczaka na oświadczenie Leksza Kulika w sprawie kontrowersji w jego pojedynku z Sebastianem Romanowskim.

OŚWIADCZENIE GRZEGORZA KLOCA

Moje zdanie jest następujące, nie powinno się uznać dyskwalifikacji Romanowskiego, ponieważ sytuacja uderzenia kolanem przy trzech punktach podparcia nie była widoczna podczas walki. Jako sędzia w klatce nie zauważyłem tego (być może stałem za zawodnikiem i mi to umknęło), co więcej ani Maciej Jewtuszko ani Maciej Różański nie sygnalizowali niedozwolonej akcji. Sam zawodnik ani jego trener nie zgłaszali pretensji po walce, nie wspomnieli nic o kolanie (owszem mówili o uderzeniu głową, nie było ono jednak celowe ani nie uszkodziło łuku brwiowego, więc nie jest podstawą do dyskwalifikacji ani do No Contest). Jeśli by to uczynili można było obejrzeć powtórkę lub podjąć jakiekolwiek inne działania. Ponad kilka tyg. po walce i po wielokrotnym obejrzeniu powtórek na filmie można wysnuwać różne wnioski. Jednakże jeśli nie było to widoczne podczas walki to nie powinno być mowy o zmianie wyniku.

Pozdrawiam Grzegorz Kloc

OŚWIADCZENIE ORGANIZATORA WOJCIECHA ANTCZAKA

Jako organizator muszę podtrzymać opinię sędziego głównego którym w tym czasie był Grzegorz Kloc, ponieważ ja nie oglądałem walki na żywo( przebywałem w szatni , sam się szykowałem do walki) , i nie mogę stwierdzić co się odbyło podczas walki , i również nie chcę krzywdzić obu stron , dlatego jako Organizator Gladiator Arena mogę zaproponować ze swojej strony walkę rewanżową na III edycji gali.

Następnie sprawa sędziów jaką poruszył Leszek , więc w piątek odbyła się oficjalna waga i przedstawienie sędziów (nazwisk)i nikt nie zgłaszał sprzeciwu co do sędziów, ponieważ wiadomo przed walkami każdy jest myśli , że zwycięży i dlatego nie było to poruszane i nikomu nie przeszkadzało.
.
Fakt sędziowie byli z tego samego klubu co Romanowski, ale oświadczam, że wszystkie walki sędziowane były bezstronnie i sprawiedliwie – przez wszystkich sędziów. Gala Gladiator Arena jest stosunkowo nową imprezą więc zrozumiałe jest, że środki pieniężne na jej organizację są ograniczone. Jako organizator z pewnością nie mogłem sobie pozwolić na zapraszanie sędziów z całej Polski. Jako, że Szczecin jest najbliżej a jestem zaprzyjaźniony z tym klubem, logiczne jest, że chciałem aby pomogli w organizacji gali. Ich obecność i przynależność klubowa w żaden sposób nie faworyzowała Sebastiana Romanowskiego , bo nie polega to na tym aby kogoś faworyzować bo jaki jest w tym sens. A z pewnością walka Leszka ze Sebastianem należała do jednych lepszych walk Gali , ponieważ była energiczna szybka i zacięta co widać na krótkim filmie. Także błędy się zdarzają i będą się zawsze zdarzać bo rzeczą ludzką jest popełniać błędy.

Jako Organizator mogę jeszcze dodać , że przy organizacji następnej gali postaram się to jakoś inaczej ograniczyć i zrobić tak aby byli różni sędziowie. I proszę zrozumieć moją skromna osobę jestem młody i mało doświadczony w tym co robię , dlatego co galę wyciągam nowe wnioski z organizacji i staram się zmieniać tak aby było dobrze.
Jeżeli by był jakiś Polski Związek Sędziów do MMA na pewno wiele by pomogło i to nie tylko tak małej Gali jaką jest Gladiator Arena.

Pozdrawiam serdecznie Wojciech Antczak

7 KOMENTARZE

 1. nie oglądałem walki na żywo( przebywałem w szatni

  a mimo to decyduje się Pan na następujące oświadczenie:

  wszystkie walki sędziowane były bezstronnie i sprawiedliwie

  Ale imho decyzja słuszna, już zbyt późno by bawić się w zmianę werdyktu. Rematch!

 2. Organizator został wywołany do tablicy, więc mimo, że nie widział walki, oświadczenie było potrzebne.

 3. Zwrotu „odniesienie” użyłem w odniesieniu 😉 do cytowanego zdania. Oświadczenie jako całość jak najbardziej potrzebne.

 4. Ludzie co z tego ze dacie tu jakis rewanz jak po ewidentnym faulu nie chcecie ogłosic nawet no contecst.przeciesz to jest straszna krzywda dla Leszka.To jest zawodowstwo czy uliczne walki??!!bo wychodzi ze to drugie,i nie usprawiedliwia to ze jestescie mała organizacja,bo ten wynik tylko szpeci bilans walk zawodnikowi!!!Albo trzymamy jakies zasady w MMA i nie szpecimy tego pieknego sportu albo idzcie walczyc po ulicach,barach i innych stodołach!
  Pozdrawiam…

 5. I tak spodziewałem się, że ta walka zakończy się szybciej 🙂 gratki Sebek!

 6. Fajnie, że napisali wyjaśnienie. Odniosę się jednak do fragmentu wypowiedzi pana Antczaka:
  „Ich obecność i przynależność klubowa w żaden sposób nie faworyzowała Sebastiana Romanowskiego , bo nie polega to na tym aby kogoś faworyzować bo jaki jest w tym sens”- kładę nacisk na ostatnią sentencję jaki jest w tym sens? Nie trzeba być w Mensie, żeby wskazać potencjalny motyw……….
  p.s
  mam nadzieje że będzie więcej gal, od błędów wolne nie jest nawet UFC

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.