ankos

Mateusz Gucman, wieloletni reprezentant Polski w zapasach stylu wolnego oraz olimpijczyk z Pekinu, został nowym trenerem zapasów w poznańskim Ankosie. Ten ruch ma jeszcze umocnić pozycję klubu jako najlepszego ośrodka treningowego w Polsce, jeśli chodzi o zapasy pod MMA.

Do Ankosu Zapasy Poznań regularnie przyjeżdżają zawodnicy z całego kraju, by pod okiem Andrzeja Kościelskiego szlifować zapasy pod MMA. Nad umiejętnościami stójkowymi czuwa Łukasz Rajewski, którego pracę widać było chociażby w walce Karola Bedorfa z Olim Thompsonem. Nowym trenerem w Ankosie został z kolei Mateusz Gucman, były mistrz Polski oraz wieloletni reprezentant kraju, uczestnik igrzysk olimpijskich w Pekinie.

Gucman z powodzeniem pracuje jako trener w zapaśniczym klubie Grunwald Poznań. W Ankosie ma odpowiadać głównie za pracę nad zapasami zawodników z wyższych kategorii wagowych. Gucman w zapasach startował w kategorii do 96 kilogramów. Trener Andrzej Kościelski przekonuje, że skorzystają na tym nie tylko zawodnicy Ankosu, ale także ci, którzy do Poznania przyjeżdżają z innych klubów.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.