W dniu 25.01.2009 oczy fanów MMA były zwrócone na Olsztyn, gdzie odbyła się kolejna impreza pod szyldem Polskiego Zrzeszenia Amatorskiego MMA. Organizatorzy ponownie stanęli na wysokości zadania i udowodnili że wiedzą na czym polega organizacja tego typu zawodów.

Oprawa imprezy nie odbiegała od standardów organizacyjnych gal zawodowych czego dowodem może być licznie zgromadzona widownia w hali olsztyńskiego OSiRu. Nikt chyba nie spodziewał się ze amatorskie zawody mogą zgromadzić  aż tak dużą liczbę, a nawet nadkomplet widzów. Zebrani na pewno nie zawiedli się widowiskiem, które zaprezentowali zawodnicy z całej Polski. Mogliśmy zobaczyć takie kluby jak Okniński MMA Warszawa, Okniński MMA Grudziądz, zawodników z No Limits Toruń, Boran Barlinek, miejscowy klub Arrachion MMA Olsztyn a także jeden z najlepszych klubów w Polsce Silesian Cage Club Katowice wraz z trenerem , sędzią głównym KSW, Tomaszem Bronderem.
Pojedynki odbywały się w specjalnie przygotowanej klatce do MMA. Mogliśmy zobaczyć zmagania zawodników turniejowych w poszczególnych wagach, a także tych zawodników którzy zaczynają swoją przygodę ze sportami walki. Poziom pojedynków turniejowych stał na bardzo wysokim poziomie,  które ozdobiłyby niejedną gale zawodową, szczególnie kategoria do 72kg. a także do 77kg. zasłużyły na wyróżnienie. Uczestnicy pierwszych walk zaprezentowali ogromną wolę zwycięstwa i mimo, że te walki były mniej techniczne niż walki turniejowe, to na pewno mogły się podobać publiczności ze względu na determinacje i zaangażowanie walczących.

Polskie Zrzeszenie Amatorskiego MMA przyzwyczaiło nas do tego, że w trakcie trwania zawodów amatorskich organizuje dwie walki zawodowe i nie inaczej było tym razem. Jako główną atrakcje gali przewidziano pojedynki pomiędzy zawodnikami Olsztyńskiego klubu Arrachion MMA Olsztyn, Karolem Celińskim i Zaurbaekem Muchaevem, a odpowiednio Waldemarem Golińskim (MMA Gold Team Poznań) i Marcinem Pionke (Akademia Sarmatia Gdańsk)
Jako pierwsza odbyła się walka Zaurbaeka Muchaeva i Marcina Pionke
Pojedynek tych dwóch zawodników trwał pełne 15 minut i przyniósł wiele emocji. Zarówno jeden jak i drugi mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoja stronę przed czasem.  Na przestrzeni 3 rund zarysowała się delikatna przewaga Marcina Pionke, który skutecznie obalał przeciwnika i atakował ciosami z góry. Próba techniki kończącej (skrętówka) i ataki w stójce nie przekonały sędziów i zwycięstwo padło łupem Marcina Pionke. Biorąc pod uwagę małe doświadczenie w zawodowym MMA obu zawodników i to jaką walkę przyszło nam oglądać, możemy być pewni, że jeszcze nie raz usłyszymy o tych nazwiskach.
Marcin Pionke pokonuje Zaurbaeka Muchaeva  przez jednogłośną decyzje sędziów.

Zaraz potem byliśmy świadkami zmagań w wadze ciężkiej gdzie rękawice skrzyżowali Karol Celiński i Waldemar Goliński.
Tak samo jak pierwsza walka i druga przysporzyła widowni wiele emocji. Obydwaj zawodnicy wyszli do walki dobrze przygotowani i nastawieni na zwycięstwo. Waldemar Goliński próbował wykorzystać fakt ze jest niezmiernie silnym zawodnikiem i dążył do zwarcia oraz prób obalenia,  jednak Karol Celiński pokazał się jako bardzo wszechstronny zawodnik i nie tylko skutecznie odpierał ataki Waldemara, ale sam obalał, uderzał w górze i próbował technik kończących. Po dwóch rundach zarysowała się przewaga Karola. Przed 3 runda Waldemar zmuszony był do ataku jeśli chciał wygrać tę walkę. Tak zaczęła się runda 3 od ataku Waldemar i kontroli Karola. Kiedy wszyscy myśleli już ,że walka zakończy się decyzją sędziowską zawodnik Arrachionu MMA Olsztyn zdołał założyć dźwignię na rękę Waldemara. Olsztyńska publiczność mogła zacząć świętować zwycięstwo swojego zawodnika.
Karol Celiński pokonał Waldemara Golińskiego przez balachę w  3 runda

Obecni na widowni Mamed Khalidov (zawodnik Arrachionu MMA Olsztyn) i Tomasz Bronder (sędzia główny KSW) ocenili imprezę na ocenę wzorową i stwierdzili, że pod względem przygotowania zawody pod szyldem Polskiego Zrzeszenia Amatorskiego MMA stoją na najwyższym poziomie organizacyjnym ze wszystkich imprez amatorskich które odbywają się w Polsce.  Pozostaje nam czekać i trzymać kciuki za to, żeby organizatorzy trzymali stale wysoki poziom, bo niewątpliwie możliwość rywalizacji na takich zawodach amatorskich przynosi wiele doświadczenia i stwarza realne możliwości uczestniczenie w galach zawodowych.
Specjalne podziękowania dla Romana Siwka i Joachima Bartha oraz gali zawodowej Pro-fight za pomoc przy organizacji imprezy i ufundowania nagród dla zwycięzców.

Wyniki:
waga -65kg
1. miejsce – Dziedzic Marek Silesian Cage Club Katowice
2. miejsce – Ugorski Adam Copacabana Konin
3.Miejsce – Bednarski Krzysztof Okniński MMA Grudziądz
waga-72kg
1.miejsce – Sowiński Artur Silesian Cage Club Katowice
2.miejsce – Niedziałko Piotr Husarz/Rosomak Białystok
3.miejsce – Pioskowik Mariusz Silesian Cage Club Katowice
waga-77kg
1.miejsce – Werszynin Pawel United Gym Aleksandrów
2.miejsce – Adaszak Krzysztof Arrachion MMA Olsztyn
3.miejsce – Kopera Łukasz  United Gym Aleksandrów
waga-84kg
1.miejsce – Zając Adam Gracie Barra Łódź
2.miejsce – Jabłoński Paweł Husarz Białystok
3.miejsce –  Kotewicz Dariusz – Okniński MMA Grudziądz
waga -93kg
1. miejsce – Sobczyk Wktor Gracie Barra Łódź
2. miejsce – Knozowski Paweł Linke Gold Team
3.miejsce  – Juszczak Marcin Gracie Barra Łódź
waga+93kg
1.miejsce – Wlodarek Michal – MMA Warriors Poznan
2.miejsce – Loks Arkadiusz – Division Fighting Bydgoszcz
3.miejsce – Górski Oskar MMA Poznań Gold Team

Za rzeczową relację wielkie dzięki dla Daniela Sokołowskiego!!

Jakub Bijan
FREESTYLE || GRECO

115 KOMENTARZE

 1. W ktegori + 93kg pierwsze miejsce owszem zajał MIchał Włodarek,ale nazwa kluby nie TA!;) MMA WARRIORS POZNAŃ tak powinno byc a nie jakis Warmiarz:P

 2. Dziekujemy za zmiane;)
  Odrazu lepiej to wyglada,pozdrawiamy.

 3. MMA warriors Poznań – smiechu warte. Niski poziom – Red Devil Fight Club

 4. kibicowalem dla muchaeva ale zasluzenie wygral pionke swietna walka to samo celinski z golinskim Wielkie dzieki dla organizatorow

 5. A co ty taki cwany jesteś z tego Red Devil a wogóle nie wystartował wasz klub w zawodach.Co do waszego klubu nic nie mam ale ty to nie jesteś żadnym zawodnikiem pisząc taki komentarz i chętnie możemy zorganizować walke z tobą i waszym klubem.

 6. Red Devil Fight Club w Polsce?? hahaha…Mi nic nie wiadomo;) Czy ktos zna taki klub w Polsce??

 7. locoo napisał: „Niski poziom – Red Devil Fight Club” … nie ma to jak dobra autoreklama 😉

  Lechia Gdańsk Pany! 😀

 8. Red Devil w Polsce nie słyszałem wogóle o takim klubie ani na zawodach ADCC,BJJ i MMA.Ten ktoś poprostu pomylił strony internetowe,zdarza się.

 9. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 10. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 11. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 12. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 13. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 14. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 15. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 16. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 17. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 18. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 19. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 20. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 21. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 22. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 23. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 24. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 25. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 26. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 27. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 28. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 29. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 30. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 31. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 32. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 33. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 34. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 35. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 36. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 37. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 38. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 39. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 40. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 41. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 42. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 43. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 44. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 45. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 46. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 47. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 48. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 49. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 50. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 51. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 52. I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

  bo to rzut monetą?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.