W zeszłorocznym zestawieniu (Gdzie MMA w Polsce jest najbardziej popularne) medialnej popularności MMA w regionach Polski, zdecydowanym zwycięzcą zostało województwo warmińsko-mazurskie. Drugie miejsce przypadło województwu pomorskiemu, a trzecie – Wielkopolsce.
Wyniki pierwszej połowy 2014 roku wskazują, że w tym roku walka o prym na medialnej mapie Polski będzie bardzo zacięta, a król może zostać zdetronizowany. Na razie prowadzi Dolny Śląsk, tuż przed województwem zachodniopomorskim. Warmia i Mazury są dopiero na miejscu trzecim, a Wielkopolska spadła na czwartą pozycję.
Do końca roku jeszcze sporo czasu, a różnice miedzy najlepszymi województwami nie są znaczne, zatem ostateczny wynik może okazać się nadal zaskoczeniem, szczególnie ze względu na plan zorganizowania gali KSW w Krakowie i chęć włodarzy miasta na wypromowanie nowej hali widowiskowo-sportowej.
Badanie opracowane na podstawie danych zebranych przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów w okresie od 1.01.2014r. do 30.06.2014r. z około: 1100 tytułów prasy ogólnopolskiej i regionalnej, 3500 źródeł internetowych oraz 100 stacji radiowych i telewizyjnych. W analizie nie uwzględniono branżowych portali internetowych piszących tylko o MMA.
Bardzo niski wynik Opola, zważywszy że przecież Damian jest z tego miasta.
Damian ani Marcin Tybura nie walczą w Polsce i w UFC. Mnie nie dziwi słaby wynik Opolskiego. A relatywnie wysoki wynik łódzkiego to raczej zasługa Pawlaka, Bandla i Karoliny niż Tybury. Oni (Damian i Marcin) są znani w kręgach ludzi zainteresowanych MMA, a dla szerszego grona polskich Januszy to są anonimowi ludzie.
Woj. zachodniopomorskie piszemy bez myślnika 🙂