Wywiad z oficjalnej strony IronFist. Nadesłał GLF

-Powiedz nam coś o sobie i o przebiegu twojej kariery sportowej.

-Nazywam się Michał „Sztanga” Fijałka, początek mojej kariery to ju-jitsu, MMA trenuję od 7 lat a od prawie 5 lat walczę na ringach. Stoczyłem 9 walk, 7 wygrałem a 2 niestety zakończyły się porażką.

-Czym zajmujesz się na co dzień?

-Na co dzień pracuję jako ochroniarz w jednym ze szczecińskich klubów, czasem jeżdżę jako instruktor nauki jazdy oraz prowadzę zajęcia sportowe (MMA).

-Twój sportowy idol?

-Tylko i wyłącznie Fedor Emelianenko… wg mnie najlepszy zawodnik w historii MMA.

-Najlepsza, najbardziej prestiżowa twoja walka?

-Moja ostatnia walka z Krzysztofem Gołaszewskim, byłem w 100% formie i walka od początku do końca przebiegała wg planu a zakończyła się w dobry dla mnie sposób.

-A Twoja najtrudniejsza?

-Hmmm… z Yoel Romero Palacio, bardzo dobrym Kubańskim zapaśnikiem. Przegrałem ale nie byłem do końca dobrze przygotowany, to była najcięższa walka którą zawsze będę pamiętał.

-Na jakich ważnych imprezach walczyłeś?

-Zdecydowanie KSW ELIMINACJE i KSW X.

-Co wiesz o swoim przeciwniku z którym będziesz walczył w walce wieczoru w MMA na IRON FIST 4?

-Oglądałem wszystkie jego walki co rzadko zdarza się w tym okresie czyli dwa miesiące przed walką. Harcho Darpinyan bardzo mocno bije, ma dobre obalenia ale myślę, że będę w stanie go pokonać.

-Gala IRON FIST. Czy byłeś, widziałeś, czy słyszałeś opinie na jej temat?

-Byłem na dwóch Galach IRON FIST bardzo mi się podobało. Na jednej byłem sędzią ringowym bocznym kiedy Gala się odbywała w Teatrze Letnim a na ostatniej stałem w narożniku mojego przyjaciela z klubu Michała Gutowskiego. Gala jest bardzo fajna, dużo ludzi, super oprawa.

-Do Gali zostały 2 miesiące, w jaki sposób będziesz się przygotowywał?

-Podejrzewam, że mój trener Piotr Bagiński wymyśli jak zawsze coś ciekawego. Będą to mocne treningi MMA, dużo sparingów, praca nad kondycją. Na razie zaczynamy od długich rund sparingowych po 8-9 minut, później im bliżej walki będziemy te rundy skracać do 5 minut. Poza tym podejrzewam, że mocno będziemy trenować zapasy, parter i stójkę.

-Bardziej preferujesz parter czy stójkę?

-Lubię walczyć i w stójce i w parterze, jedna i druga płaszczyzna jest dobra do walki.

-No to powodzenia…

-Dziękuję bardzo i pozdrawiam…

Komentujemy na Cohones