Fot. Sherdog.com
Fot. Sherdog.com

Na mistrza KSW w wadze półśredniej, Borysa Mańkowskiego, będą czekały 21 lutego nie tylko trybuny wypełnione lokalnymi fanami, ale i prawdopodobnie największe wyzwanie w dotychczasowej karierze. Podczas KSW 30 w Poznaniu „Diabeł Tasmański” zmierzy się bowiem z doświadczonym i widowiskowo walczącym Michaiłem Tsarevem. Stawką pojedynku będzie pas kategorii do 77 kilogramów.

Borys Mańkowski (MMA 16-5-1, 1. w rankingu PL) walczy dla KSW od września 2010 roku. Po dwóch porażkach i trzech zwycięstwach poznaniak dostał drugą szansę zdobycia tytułu w starciu z Aslambekiem Saidowem. Podczas KSW 27: Cage Time „Diabeł Tasmański” poddał w drugiej rundzie zawodnika Arrachionu trójkątem nogami. Od tamtej pory podopieczny Andrzeja Kościelskiego bronił tytułu tylko raz. Na grudniowym KSW 29 Mańkowski odklepał – tym razem trójkątem rękoma – Davida Zawadę.

Michaił Tsarev (MMA 29-4) rozpoczął karierę w MMA w 2005 roku. W ciągu ostatnich dziesięciu lat Rosjanin walczył trzydzieści trzy razy i tylko czterokrotnie opuszczał arenę jako przegrany. „Samotny Wilk” znany jest z widowiskowego stylu i dążenia do kończenia pojedynków. Jedynie dwa razy o wyniku starcia 28-latka z Nowosybirska decydowali sędziowie. Wszystkie pozostałe boje Tsareva nie trwały dłużej niż dwie rundy. Reprezentant Rusianfighters Sport Club na początku kariery preferował rozstrzyganie walk w parterze, lecz ostatnich pięciu rywali odprawiał ciosami lub kopnięciami w pierwszej rundzie. Dwukrotny uczestnik turniejów Bellatora w wadze półśredniej pokonał między innymi Dennisa Hallmana, Charlesa Andrade, Kyaceya Uscolę czy Omariego Akhmedova.

Gala KSW 30 odbędzie się 21 lutego w poznańskiej Arenie. Rozpiskę tego wydarzenia znajdziecie pod tym adresem. Bilety można nabywać od jutra od 10:00 w portalu eBilet.pl.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.