Pierwsza Gala Martial Combat Club zapowiada się jako niezwykle ekscytujące wydarzenie. Oprócz wyczekiwanej walki wieczoru z Pawłem Nastulą, 31 maja zobaczymy wielu utytułowanych zawodników. Jednym z nich będzie bardzo mocny wojownik z Brazylii – Marcio „Ze-Pequeno” Soares (29 lat), o którym mówi się, ze w jest wirtuozem walki w parterze.

Soares posiada czarny pas Luta Livre i BJJ, a sporty walki trenuje od dziecka. W wieku 19 lat zdecydował, że swoje profesjonalne życie zwiąże ze sztukami walki. Prowadzi treningi i pracuje wraz z jednym z najlepszych zawodników wagi lekkiej na świecie – Alexandre „Pequeno” Franca Nogueira. Razem przygotowują się do walk i szkolą młodych, obiecujących zawodników. Wcześniej Soares trenował BJJ w Alliance.

Marcio zadebiutował w czerwcu 2006 roku Gali Ciudade de Deus w Rio de Janeiro, w szybki i efektowny sposób wygrywając swoją walkę. Kolejna odbyła się pod egidą prestiżowej organizacji „Shooto Brazil”. Marcio zwyciężył, poddając swojego przeciwnika trójkątnym duszeniem.

Największe doświadczenie i prawdziwe sukcesy przyszły wraz z występem w Rio Heroes 9 – turnieju, który jest odzwierciedleniem realnej walki, ze względu na bardzo liberalne zasady. Udział w tym turnieju jest ogromnym wyzwaniem dla każdego wojownika. Brak limitu czasu, walka na gołe pięści oraz zasady pozwalające na wykorzystywanie bardzo szerokiego wachlarza ciosów i technik (za wyjątkiem wsadzania palców w oczy i ciosów w krocze) powodują, że do zawodów przystępują jedynie najmocniejsi zawodnicy. „Ze-Pequeno” nie tyle przystąpił do turnieju, co go wygrał. Po trzech bataliach został zwycięzcą dziewiątej edycji Rio Heroes.

Tak wielkie doświadczenie w połączeniu z ogromnymi umiejętnościami sprawiają, że Marcio Soares zasługuje na bardzo dużą uwagę podczas gali 31 maja na warszawskim Torwarze. Zobaczymy go w starciu z równie mocnym zawodnikiem, mistrzem Moskwy w Muai Thai – Leonidem Gatowskim.

Marcio “Za-Pequeno” Soares
Styl źródłowy: Luta Livre
Rekord: MMA 8-0-0
Wiek: 29 lat
Wzrost: 170 cm
Waga: 70 kg

Jeśli ktoś nie kojarzy czym jest Rio Heros to w środku posta jest reklama DVD tej organizacji

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.