bilman-wikłacz

Do niezwykle interesującego starcia w wadze koguciej dojdzie podczas wrześniowego Makowski Fighting Championship 8. Jakub Wikłacz, jeden z głównych sparingpartnerów Joanny Jędrzejczyk, zmierzy się z eksplozywnym stójkowiczem z poznańskiego Ankosu, Marcinem Bilmanem

Marcin Bilman (MMA 2-0) wrócił w tym roku do startów po rocznej przerwie. Podczas Soul FC 3 „Biluś” znokautował kopnięciem frontalnym Kamila Mosgalika. Wcześniej, na PLMMA 28, poddał gilotyną Azamata Mustafaeva. Zawodnik pochodzący z Zielonej Góry od trzech lat trenuje w poznańskim Ankosie i znany jest ze znakomitych zdolności stójkowych.

Jakub Wikłacz (MMA 3-0) jest kolejnym po Pawle Kiełku diamentem szlifowanym przez duet Derlacz-Bońkowski. Zaledwie 18-letni reprezentant Berkut Arrachion Olsztyn mimo młodego wieku stoczył już trzy zawodowe walki. Dwa zwycięstwa przez poddanie przedzielił w listopadzie ubiegłego roku decyzją z Igorem Wojtasem.

Pojedynek pomiędzy Bilmanem a Wikłaczem będzie starciem dwóch bardzo obiecujących młodych zawodników. Co więcej, będzie idealnym testem zarówno dla jednego, jak i drugiego, bowiem poznaniak słynie z walki w stójce, natomiast olsztynianin zachwyca technikami parterowymi.

Gala MFC 8 odbędzie się 12 września w Zielonej Górze.

Marcin Bilman vs. Kamil Mosgalik

Jakub Wikłacz vs. Adrian Biniecki

https://www.youtube.com/watch?v=MVJX7jUK2TU

 

19 KOMENTARZE

 1. Megazestawienie młodych. Jak niegdysiejsze Sajewski vs Held, a to rzadkie jednak by tak mierzyć talenty. Sparingpartner Asii i zapowiadana przez nią gwiazdą z dużo bardziej znanym chyba na forum Bilmanem. Niech wygra lepszy i dadzą fajną walkę.

 2. No właśnie, oni są obaj z muszej, dostałem informację, że walczą w koguciej, ale w ogłoszeniu organizatora jest lekka :D.

 3. Ooo tego się nie spodziewałem. Chyba jedne z największych polskich diamencików w 'bratobójczym' starciu i to na takim etapie kariery? Szacuneczek chłopaki.

 4. mnih

  Po ile lat oni mają?

  Ktoś tu nie czyta notki:

  Shutruk

  Zaledwie 18-letni reprezentant Berkut Arrachion Olsztyn

  Bilman ma chyba 22.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.