Menedżer Team MMA Rocks i nasz redakcyjny kolega – Łukasz Bosacki udzielił wywiadu rosyjskiemu serwisowi www.profc.ws. Bosy podzielił się wrażeniami po występie swojej ekipy w Tblisi oraz zdradził plany na kolejny etap turnieju Union Nation Cup, który odbędzie się już 13 lutego w Charkowie. Na Ukrainie Team MMA Rocks skrzyżuje rękawice z białoruskim zespołem Akademia MMA. Tłumaczenie w środku posta. Enjoy!

– Witaj Łukasz! W jakim nastroju opuszczaliście Tblisi?

– Cześć! Bezpośrednio po walkach byliśmy załamani. Przyjechaliśmy do Tblisi wygrać, a przegraliśmy 0-5. W Polsce bardzo dużo fanów wspierało nas i wierzyło w nasz dobry występ, ale nam nie udało się spełnić ich oczekiwań. Czuliśmy się winni takiej sytuacji i było nam wstyd przed nimi…Ale w miarę upływu czasu zdaliśmy sobie sprawę, że słabe były wyniki, natomiast same walki były dobre i na afterparty zjawiliśmy się już z uśmiechami na twarzach.

– Musieliście wytrzymać ciężkie walki z silną drużyną z Azerbejdżanu. Dodatkowo szef ekipy Nefchi chce stać się posiadaczem pucharu Wspólnoty Narodów w drugim sezonie. Jak myślisz – czego zabrakło drużynie Team MMA Rocks, aby odnieść zwycięstwo?

– Przed wyjazdem do Gruzji sprawdziliśmy rekordy naszych rywali i obejrzeliśmy video z ich walk. Sądziliśmy, że jesteśmy w stanie wygrać ten pojedynek. W Tbilisi pojęliśmy, iż rekordy Sherdoga nie są odbiciem rzeczywistości, a nasi przeciwnicy są bardzo, bardzo dobrzy. Mieliśmy kilka szans na pokonanie rywali, ale oni okazali się za mocni. Życzę naszym przyjaciołom z Azerbejdżanu powodzenia w nadchodzących walkach i mam nadzieję, że ich ekipa da radę wygrać Union Nation Cup.

– W którym zawodniku Team MMA Rocks pokładałeś największe nadzieje?

– Mój zespół jest solidny, młody i obiecujący. Wierzyłem w każdego z Chłopaków, wierzyłem, że będą bić się bez kompleksów i wygrają.

– Mógłbyś skomentować poszczególne walki twojej drużyny?

– W kategorii wagowej –70 kg wystąpił Daniel Obrzut. On przez cały czas prowadził walkę w parterze, gdzie miał kilka dogodnych sytuacji. Próbował założyć balachę oraz klucz na stopę, ale nie udało się doprowadzić technik do końca. W trakcie walki nabawił się kontuzji barku, który dał mu się już odczuć podczas rozgrzewki. Mimo wszystko stanął do walki i starał się wygrać. Jestem szczęśliwy, że walczył do końca i nie zrezygnował.

W wadze -76 kg bił się Mariusz Radziszewski. Zawodnik Team MMA Rocks wykonał obalenie i próbował zapiąć trójkąt rękoma, ale przeciwnikowi udało się uciec. Mariusz pracował nad skrętówką, rywal zdołał złapać jego stopę i to jemu udała się ta dźwignia, a Radziszewski krzyknął i dopiero sędzia przerwał walkę. To był dobry pojedynek, ale niestety szczęście było tym razem nie po naszej stronie.

W wadze średniej Artur Kadłubek walczył świetnie dopóki bił się w stójce, w klinczu utracił pozycję, a jego rywal nieustannie dążył do walki w parterze. Artur miał kilka okazji do wygrania tego pojedynku – bliska była próba skrętówki. Sam nie wiem jak to jest możliwe, że Azer nie klepał…To była bardzo dobra i dynamiczna walka.

W kategorii wagowej -93 kg na ring wyszedł Piotr Kaczmarkiewicz. To był jego debiut na tak wielkiej imprezie jak turniej ProFC, on z pewnością miał duży stres walcząc przed tak wielką publicznością. Jego rywal był bardziej doświadczony i nie popełnił żadnych błędów. Pokonał Piotra w pierwszej rundzie przez TKO. Ogromne dzięki Piotrze za tą walkę!

W wadze ciężkiej wystąpił Błażej Wójcik. Co za pojedynek! Ta walka bardzo podobała się publiczności. Miał wiele korzystnych sytuacji, mógł wygrać poddając przeciwnika lub przez TKO, ale walka odbywała się na zbyt wysokich obrotach. Nigdy dotąd nie widziałem jak 8000 widzów kibicuje i bije brawo na stojąco. Publika była pod wielkim wrażeniem i po walce gratulowała Błażejowi. Bardzo chciałbym podziękować za wspaniały doping każdemu kibicowi z osobna. Dzięki!

– W trzynastym etapie Union Nation Cup, który odbędzie się w Charkowie zmierzycie się z białoruskim klubem Akademia MMA. Czy zapoznałeś się ze stylem walki tej drużyny? Z jej zawodnikami?

– Tak widziałem kilka walk Białorusinów. Wiem, że będzie to trudny pojedynek. Z powodu kontuzji jesteśmy zmuszeni dokonać paru roszad w naszych szeregach. Obecnie ciężko nad tym pracuję.

– Drugi sezon UNC ma się ku końcowi. Jak oceniasz walki poszczególnych ekip biorących udział w turnieju?

– Mogę tylko powiedzieć o naszej grupie, ponieważ mam wiele pracy i nie jestem w stanie obejrzeć walk pozostałych teamów. Tak na przykład w obu drużynach Peresvet zarówno z Rosji, jak i z Ukrainy są wielcy fighterzy. Zespół Nefchi również jest wspaniały. My i Akademia MMA z Białorusi znajdujemy się w dole tabeli, będziemy walczyć, żeby znaleźć się w środku.

– Kto twoim zdaniem będzie triumfatorem?

– Myślę, że będzie to drużyna z naszej podgrupy. Peresvet z Rosji lub Nefchi z Azerbejdżanu.

– Co chciałbyś teraz przekazać rywalom, z którymi zmierzycie się w Charkowie?

– Teraz nic. Sądzę, że porozmawiamy ze sobą w ringu. Chcę im tylko życzyć solidnych treningów i braku kontuzji w trakcie przygotowań. Tego samego życzę również mojemu zespołowi.

Jeśli mógłbym dodać coś od siebie, to chciałbym jeszcze raz podziękować ProFC za zaproszenie nas do udziału w ich znakomitym turnieju oraz za współpracę! Dziękuję MMA Rocks za znak firmowy. Dziękuję za wsparcie tym wspaniałym Chłopakom, którzy ze mną działają i ciężko pracują dla popularyzacji MMA w Polsce, Europie i na całym świecie! Dziękuję naszym sponsorom – firmie Mad Dog, za dostarczenie doskonałej odzieży sportowej! Dziękuje zawodnikom za ich występy, za ich walkę i wysiłek zmierzający do pokazania Polski i MMA Rocks w jak najlepszym świetle! Dziękuję wszystkim kibicom, zarówno lubiącym nas, jak i tym którzy nas nienawidzą, bez was nie byłoby nas tutaj!

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

36 KOMENTARZE

 1. Szkoda chłopaków ;/ Fajni chopcy a taki wpieprz dostali. No cóż, mam nadzieję, że się nie poddadzą i pokażą jeszcze na co ich stać 😛

 2. Szkoda wyników, ale ważne że nasi nabierają doświadczenia. Na pocieszenie – może być tylko lepiej 😉

  Powodzenia z Białorusinami!

 3. No spokojnie, przecież sami wiecie, że co chwila są roszady w składzie, kontuzje itd – taki sport. Poza tym mają solidnych i dużo bardziej doświadczonych przeciwników – z czasem zaczną im się odgrywać 🙂
  Bardzo fajny wywiad, Bosy i spółka robią dobrą robotę ogarniając to wszystko i dzięki nim mamy swoją drużynę w turnieju 😉

 4. Wlasnie obejrzalem walke Kaczmarkiewicza, rzeczywiscie walka atrakcyjna dla widzow i dynamiczna. Powodzenia i trzymam kciuki !

 5. mam pytanie , co się dzieje z Jackiem Czajczyńskim ? czemu nie walczy ?
  jak narazie to nasz jedyny zawodnik z wygraną walką

 6. Masakra to co napisał sztukmistrz. Chciałbym, żeby częściej nasz kraj był tak „ośmieszany”. Przegrali, ale z takiego wypadu zdobędą więcej doświadczenia niż obijając słabszych przeciwników w Polsce.

 7. SoundandsteelNo Gravatar (20:21:32) : edit

  tym którzy nas nienawidzą? A są tacy w ogóle?

  Jak widać są 🙂

 8. Bosy

  A co z galą tego cyklu w Polsce? Obiecałeś odpowiedź na moje pytanie po powrocie ze słonecznego Kaukazu.

  Nawet wyobrażam sobie to jako galę na zasadach "Fight Club", czyli taka gala wewnętrzna mmarocks, tylko z zaproszeniami itp. Przy okazji możnaby przygotować drugi ring/klatkę i rozstrzygać wszystkie spory jakie wynikły na forum.

  Oczywiście żartuję:)

 9. Bez przesady. Jak dla mnie najwyższy szacunek, że chłopaki nie zadowalają się obijaniem kelnersów np. z Węgier tylko próbują sprostać wyzwaniom na poziomie. Szacunek należy się nie tylko wygranym, ale tym którzy podejmują walkę. Łatwo jest być mądrym z maty w swoim klubie, trudniej jest wyjść do ringu. Chłopaki – zbierajcie doświadczenie. Dzisiaj jest słabiej – jutro dacie radę. Powodzenia!

 10. Przemys_law, ja to bym musiał pobić rekord ilości walk stoczonych na jednej gali 😛

 11. GLF, ze mną chyba nie? No ja na wszelki wypadek już dłuższy czas szlifuję kondycję 🙂

 12. Przemys_law – nadal czekam za wytycznymi od Pro FC – jak wygląda współpraca przy takiej pod organizacji dla nich gali.

 13. Dzięki Bosy za odpowiedź…

  PS Przypomniał mi się temat konferencji naukowej na uczelni, pod kątem prawa pt. "Bezpieczny biznes w Federacji Rosyjskiej. Czy to w ogóle jest możliwe?"

 14. Ktoś nie zastrzegł znaku towarowego, a teraz jakiś X będzie miał kasy jak hinduski maharadża <mruga>.

 15. Dlaczego redakcja kasuje nieprzychylne komentarze?
  Czy nie dopuszczacie kulturalnej, konstruktywnej krytyki?
  Miejsce tutaj jest tylko dla klakierów?

 16. Klakierom mowimy tak, natomiast Gargamelom nie.

  PS: Sztukmistrz napisz do PZPN-u o rozwiazanie reprezentacji oraz o odwolanie Euro.

 17. Uwielbiam ten język.. Klakierzy, złodzieje, nie polacy, żydzi i zdrajcy narodu.. Facepalm

 18. Sztukmistrz po prostu Nasze konstytucyjne prawo wolności słowa tutaj nie jest przestrzegane…I tyle w temacie.

 19. Bosy

  Z racji, że jestem strasznie ciekawy świata, a Kaukaz jest mi znany tylko z raptem 2 książek, to czy mógłbyś w wolnej chwili pokrótce scharakteryzować:

  1) atmosferę na hali, liczbę widzów, sposób dopingowania

  2) podejście do Polaków/innych obcokrajowców

  3) ogólnie miasto…

  Z góry dziękuję!

 20. andro_pepsi jak Ci się taka krzywda dzieje zaglądając tutaj  to mogę pomóc Ci opuścić to miejsce.

 21. Wnioskuję z kontekstu wypowiedzi.
  Tak się składa, że w sposób kulturalny można tutaj powiedzieć dużo jednak są pewne granice.

  Jak ktoś wyjeżdża z tekstem o ośmieszaniu kraju to niech się potem nie dziwi, że taki post jest usuwany.
  Jest i będzie. Kropka.

 22. Sztukmistrz po prostu Nasze konstytucyjne prawo wolności słowa tutaj nie jest przestrzegane…I tyle w temacie.

  Skieruj sprawę do sądu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.