Lawrence Okolie i Krzysztof Głowacki zmieścili się w limicie wagi cruiser przed sobotnim pojedynkiem o pas organizacji WBO. Polak wniósł na wagę 195,8 funta, zaś Brytyjczyk 199 funtów.

Głowacki zszedł znacznie niżej, niż zakłada limit kategorii cruiser. Pięściarz w tym pojedynku będzie lżejszy, co może przełożyć się na mobilność oraz szybkość. Lawrence Okolie jest powoli przymierzany do wagi ciężkiej, więc nic dziwnego, że wniósł więcej na wagę, jest także wyższy od naszego rodaka.

Grupa promotorska Matchroom Boxing zorganizuje galę na Wembley Arenie. Transmisja z wydarzenia z polskim komentarzem będzie dostępna na platformie streamingowej DAZN. Miesięczny koszt dostępu do niej to 7,99 zł. Na razie nie wiadomo, czy któraś ze stacji telewizyjnych w Polsce przeprowadzi transmisję z tego wydarzenia za darmo. Z racji tego, że w Polsce jest już dostępna platfroma DAZN, jest to raczej wątpliwe.

Krzysztof Głowacki do ringu wyjdzie po naprawdę długiej przerwie. Polak po raz ostatni walczył w czerwcu 2019 roku, kiedy to został znokautowany przez Mairisa Briedisa po walce pełnej skandali. Wszystko rozpoczęło się od drugiej rundy, która została przeciągnięta na około 8-10 sekund, a w dodatku Briedis zaatakował Polaka łokciem, za co sędzia odjął mu tylko punkt i kazał wstawać Głowackiemu z desek, kiedy ten nie wiedział, gdzie się znajduje. Po tym pojedynku Łotysz w wadze cruiser nie był uważany za zawodnika, który gra czysto i przeniósł się do wagi ciężkiej. Wcześniej Głowacki wygrywał z Maximem Vlasovem, Santanderem Silgado, Serhiym Radchenko, Leonardem Bruzzesem oraz Hiznim Altunkayą. Nie można nazwać tego dużymi osiągnięciami, ale z pewnością zwycięstwa przyczyniły się do wysokiej pozycji ”Główki” w wadze cruiser. Wierzymy, że Krzysztof do Polski wróci z pasem WBO.

Lawrence Okolie w Wielkiej Brytanii popularność zyskał po zdobyciu mistrzostwa kraju. Walczył także na ringach olimpijskich z Igorem Jakubowskim, pokonał go, ale finalnie nie zdobył medalu. W wadze cruiser od początku związany jest z grupą promotorską  Eddiego Hearna, który dba o karierę swojego podopiecznego. Początkowo Lawrence nie był wrzucony na głębokie wody, ale z roku na rok stawał naprzeciw mocniejszych pięściarzy. Jego najtrudniejszym rywalem w karierze był Yves Ngabu, z którym Lawrence wygrał w 7 rundzie przez nokaut. 12 grudnia 2020 roku Brytyjczyk zdeklasował Nikodema Jeżewskiego i został wyznaczony przez WBO jako drugi zawodnik do wakatu pasa.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.