Informacja prasowa:

W dniu 11-go grudnia 2015 roku w Łodzi, odbędzie się pierwsza w Polsce kobieca gala Sportów Walki, pod nazwą „Ladies Fight Night”, na której większość pojedynków w formułach MMA, K-1 Rules, Muay Thai i Boksie stoczą przedstawicielki płci pięknej. Już dzisiaj możemy powiedzieć, że będą to nie tylko bardzo atrakcyjne kobiety, ale świetne i jedne z najbardziej utytułowanych zawodniczek w Polsce w poszczególnych formułach.

Szybki rozwój kobiecych Sportów Walki jest zauważalny nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Nazwiska Rondy Rousey, Joanny Jędrzejczyk, Giny Carano czy Cristiane „Cyborg” Justino są wymieniane jednym tchem przez fanów Sportów Walki na równi z gwiazdami w męskiej rywalizacji. Walczących kobiet jest coraz więcej i sukcesy gwiazd przyczyniają się do ich popularności. To zobowiązuje i „Ladies Fight Night” wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom, dając nową platformę do rywalizacji pań trenujących sporty walki.

W Polsce nie brakuje zawodniczek mogących aspirować w przyszłości do roli gwiazd. Kilka z nich już można zapowiedzieć, bowiem w walce wieczoru wystąpi jedna z najwszechstronniejszych zawodniczek MMA i Kickboxingu, 21-letnia Sylwia Juśkiewicz z klubu Fight Club Shi-Kon Łódź. Ta zawodniczka, mimo bardzo młodego wieku, ma już na koncie pojedynki z dwiema najlepszymi zawodniczkami na świecie: 6-krotną mistrzynią świata Muay Thai i mistrzynią UFC, Joanną Jędrzejczyk, oraz Francuzką, Anissą Meksen, wielokrotną mistrzynią świata Muay Thai, K-1 i Savate.
Łodzianka wygrała w tym roku dwa pojedynki w MMA i to oba przez nokaut. W Łodzi liczy na trzecie zwycięstwo, które otworzy jej drogę na szczyt.

Kolejne zawodniczki to podwójne mistrzynie świata Muay Thai, Judyta Niepogoda i Katarzyna Posiadała z klubu Gladiator Siedlce. Obie wystąpią w międzynarodowych pojedynkach na zasadach K-1. Niepogoda to uczestniczka prestiżowych gal East Side Fight i King of Kings, gdzie wygrała swoje pojedynki. Posiadała z kolei zadebiutowa w organizacji FEN w dniu 7 listopada walką z mistrzynią świata Różą Gumienną. Do tej trójki dołączy utytułowana zapaśniczka Weronika Zygmunt z Champion Fight Time Kraków. Weronika to także mistrzyni świata WKF MMA z 2014 roku i właśnie w formule MMA stoczy swoją walkę. Nazwiska kolejnych pań poznamy już wkrótce.

Prezes klubu Fight Club Łódź, będącego organizatorem gali, i jeden z pomysłodawców, Łukasz Chmal mówi: „Postanowiliśmy stworzyć organizację, która da kobietom szersze pole do występów niż tylko incydentalne pojedynki na galach w Polsce. Taka sytuacja powoduje, iż większość szuka szczęścia za granicą, zamiast zdobywać doświadczenie w kraju. Polska zawodniczka musi się wpraszać na gale choć często prezentuje wyższy poziom sportowy niż część mężczyzn. My chcemy zmienić tę tendencję. Myślę, że wielu kibiców przyjdzie nie tylko dla urody pań, ale i po to by zobaczyć dobre walki. Zresztą te dwie rzeczy da się połączyć i dlatego powstał pomysł Ladies Fight Night”.

Gala odbędzie się w kooperacji z wydarzeniami sportowymi w ramach Mistrzostw Europy WPA. Blisko 200 zawodników i kilka tysięcy spodziewanych gości wypełni weekend ze sportami walki i sportami siłowymi. Organizatorami wydarzenia są: Urząd Miasta Łodzi, Tytan Team i Fight Club Łódź. Gala „Ladies Fight Night” odbędzie się w Hali Sportowej przy ul. ks. Ignacego Skorupki 21. Początek imprezy o godzinie 19.00. Wstęp jest wolny.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

2 KOMENTARZE

  1. Zawsze mnie to nurtuje – na takiej gali bedą ringgirl czy ringmen ?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.