marcus

(foto: mmanytt.se)

Jak podaje serwis MMAnytt, utytułowany szwedzki tajbokser Marcus Oberg zadebiutuje w MMA pierwszego czerwca na gali Trophy MMA 2, która odbędzie się na arenie Amiralem w Malmo. Podczas swego debiutu stanie do walki z Krzysztofem Marczukiem (MMA 2-2). Jak podaje organizator Jorgen Segerlind w rozmowie z MMAnytt: Nie było łatwo znaleźć przeciwnika. Włożyliśmy w to dużo pracy. Kilku innych zawodników nie mogło wziąć udziału w walce z różnych powodów. Marcus to prawdziwy wojownik i cieszymy się wszyscy z jego przejścia do MMA.

31-letni Oberg ma duże doświadczenie w tajskim boksie. Zadebiutował w 2005 roku i od tego czasu zdobył tytuły w K-1 MAX, dwa w IFMA Muay Thai i wiele innych. Trenerem Marcusa jest Larry Lindwall z Malmo Muay Thai. Na karierę Szweda składa się 27 zwycięstw i 7 przegranych w kickboxingu, z tego powodu znalezienie odpowiedniego przeciwnika do pierwszej walki w MMA nie było łatwe. Zawodnik Spartan Knurów, Krzysztof Marczuk ma na swoim koncie dwie wygrane przez jednogłośne decyzje oraz tyle samo porażek, które zanotował zarówno przez poddanie, jak i TKO.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

2 KOMENTARZE

  1. Wow! Będzie ogień, WAR Mara!
    BTW, Mara jest ze Spartana Knurów, a nie z Kodokanu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.