Grupa promotorska Matchroom Boxing potwierdziła, że Krzysztof Głowacki zmierzy się z Lawrencem Okolie 20 marca w Wielkiej Brytanii! Polak stanie przed szansą zdobycia pasa WBO wagi junior ciężkiej.

Starcie zostało oficjalnie zapowiedziane przez Matchroom Boxing za pośrednictwem mediów społecznościowych. Gala odbędzie się pod przewodnictwem DAZN oraz Sky Sports. Polak także na swoim Instagramie opublikował wpis potwierdzający podpisany kontrakt. Czekamy zatem na 20 marca!

Krzysztof Głowacki był mistrzem świata organizacji WBO, jednak stracił pas na rzecz Oleksandra Usyka. Później Ukrainiec doprowadził do unifikacji wszystkich pasów, zwakował je i przeszedł do wagi ciężkiej, a w związku z tym wszystkie pasy wróciły do stawki. Teraz Głowacki będzie miał szansę, aby odzyskać utracone trofeum, na jego drodze stanie Lawrence Okolie. Brytyjczyk miał zmierzyć się z Polakiem w grudniu, jednak wykonany test na obecność koronawirusa u naszego pięściarza dał pozytywny wynik i starcie zostało odwołane. Miejsce Krzysztofa zajął Nikodem Jeżewski, jednak został brutalnie zweryfikowany przez mocnego Lawrence’a.

Tak czy inaczej, Okolie mimo wygranej nie cieszył się ”poprawnym” tytułem, gdyż tak naprawdę wywalczył tylko miano pretendenta do właściwego pasa WBO. Głowacki na chwilę obecną to jedyna nadzieja polskiego boksu na mistrzowski pas, aczkolwiek czeka go ciężka przeprawa. Lawrence Okolie w walce z Nikodemem Jeżewskim pokazał, że ma czym uderzyć. W ciągu dwóch rund Brytyjczyk zdołał odprawić zawodnika grupy Rocky Boxing i udowodnił, że stać go na znacznie cięższe wyzwania. Jedno jest pewne, Lawrence w swojej karierze nigdy nie mierzył się z tak mocnym zawodnikiem, jak Głowacki. Tak naprawdę jedynym mocnym bokserem, z jakim przyszło mu się mierzyć, był Yves Ngabu, ale jego także odprawił przed czasem. Prawdziwe fajerwerki zapowiadają się pod koniec marca.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.