fen4-maruszak-vs-kowalkowski

Gdańsko-gdyński pojedynek w królewskiej kategorii został dodany do karty walk wakacyjnej gali Fight Exclusive Night 4, 16 sierpnia w Sopocie. Niepokonany podopieczny Grzegorza Jakubowskiego z Mighty Bulls Gdynia Tomasz Kowalkowski (MMA 3-0) skrzyżuje rękawice ze byłym zwycięzcą Amatorskiego Pucharu KSW Robertem Maruszakiem (MMA 1-1) z Corpus Gym.

Dla obu zawodników będzie to druga walka w tym roku. Kowalkowski w marcu wysoko wypunktował Grzegorza Janusa na gali PROMMAC we Wrocławiu, natomiast Maruszak na czerwcowej gali w Kościerzynie odniósł pierwsze zawodowe zwycięstwo, odklepując gilotyną Tymoteusza Pledziewicza.

Wstępna karta walk FEN 4: Summer Edition.

Informacja organizatora:

Organizacja Fight Exclusive Night ma zaszczyt zapowiedzieć kolejny pojedynek na nadchodzącej gali gali FEN 4 „Summer Edition”, która odbędzie się w Hali 100-lecia Sopotu im. Haffnera przy ulicy ul. Goyki 7 w sobotę 16-go sierpnia. Będzie to drugie starcie na zasadach MMA i do tego jest to wewnętrzna, Trójmiejska rywalizacja. Zmierzą się w nim zawodnicy wagi ciężkiej,Tomasz „Kredka” Kowalkowski (3-0) z Mighty Bulls Gdynia i Robert Maruszak (1-1) z Corpus Gym Gdańsk.
25-letni Tomasz Kowalkowski jest podopiecznym słynnego trenera Grzegorza Jakubowskiego i ma za sobą już trzy wygrane pojedynki zawodowe. Debiutował w nich w lutym 2012 roku pokonując na punkty Marcina Sianosa. Ostatni pojedynek zawodnik gdyńskiego klubu stoczył w marcu bieżącego roku wygrywając także na punkty z Grzegorzem Janusem z Nowego Sącza. Kowalkowski dysponuje fantastycznymi warunkami fizycznymi mierząc ponad 200 cm i ważąc 110 kg.
Blisko 30-letni Robert Maruszak debiutował w MMA podczas gali PLMMA 6 w Brodnicy ulegając utalentowanemu i bardziej doświadczonemu wówczas Michałowi Andryszakowi. Zawodnik z Trójmiasta podjął wówczas walkę po zaledwie trzech miesiącach treningów, spowodowanych przerwą w sporcie, ale pokazał wielkie serce do walki. Na kolejną walkę czekał ponad 1,5 roku i w czerwcu 2014 udało mu się odnieść upragnione pierwsze zwycięstwo nad Tymoteuszem Pledziewiczem z Torunia. W międzyczasie Maruszak rozwijał się na niwie kickboxerskiej i zdobył Puchar Świata w Kickboxingu w Szeged na Węgrzech. Maruszak mierzy 190 cm i waży 120 kg.
Kibice będą mogli obejrzeć obu zawodników w akcji w Hali Stulecia w Sopocie, w dniu 16-go sierpnia. Emocje, dramaty, zmagania, porażki i sukcesy będzie można obejrzeć też na antenie naszego partnera – stacji Fight Box Live. Więcej informacji na www.fen-mma.com.

Sprzedaż biletów na galę prowadzi sieć KupBilet.pl, która oferuje możliwość zakupu poprzez sprzedaż internetową. Dodatkowo bilety dostępne są w punktach sieci STS i Empik. Tylko w Gdańsku oferuje je kilkanaście punktów sprzedaży, a w całym kraju blisko 300 punktów.

2 KOMENTARZE

 1. Dobrze że FEN nie popełnia tych samych błedów jak MMAA, i daje do rozpiski miejscowych zawodników.

 2. Sprawdziłem.

  MMAA1 (Warszawa): Maciej Górski – więc faktycznie bardzo mało

  MMAA 2 (Katowice): Żaba, Gros, Raczyński, w pewnym sensie Sobotta, a do tego blisko zlokalizowani Grabowski, Victoriano, Bryczek i Najman

  MMAA 3 (Katowice): Niedźwiedź, Żaba plus blisko położeni Grabowski, Drwal, Milewski, Victoriano, Świątek i Pronobis

  MMAA 4 (Trójmiasto): Hallmann, Sajewski, Piechota, Georgas plus widoczne przestawienie z południa na północ (Włodarek, Kalinarczyk, Klaczek, Różański)

  Akurat MMA Attack popełniło mnóstwo błędów, ale na pewno nie brak lokalnych zawodników. Na drugiej gali wręcz moim zdaniem zaniżali nimi poziom. Jakby FEN 4 miało być w Ergo Arenie to wtedy powieliliby największy kretynizm MMAA jakim było porwanie się z motyką na słońce.

  A co do samej walki to raczej easy win Kowalkowskiego. Oby wreszcie przed czasem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.