Znamy pojedynek wieczoru warszawskiej gali ACB 29. Głównym wydarzeniem ACB 29 będzie starcie Zelimkhana Umiev’a (MMA 5-0) z Salimgerey’em Rasulov’em (MMA 14-6) w kategorii open. Gala odbędzie się 6 lutego na Torwarze.

W walce wieczoru podczas warszawskiej gali ACB 29, 6 lutego, Zelimkhan Umiev zmierzy się z Salimgerey’em Rasulovem w pojedynku o pas kategorii ciężkiej. Biorąc pod uwagę liczbę zwycięstw obu zawodników przez KO, szykuje się nam naprawdę mocny pojedynek. W pozostałych walkach zobaczymy między innymi Wojciecha Orłowskiego, Damiana Szmigielskiego, Janusza Staszewskiego czy przybyłego prostu z Kraju Kwitnącej Wiśni – Taichiego Nakajima’ę. Bilety na galę są do nabycia na stronie www.TicketPro.pl.

Zelimkhan Umiev (5-0) vs Salimgerey Rasulov (14-6)

Kategoria: open

Stawką walki wieczoru będzie pas organizacji ACB w królewskiej kategorii. Zelimkhan Umiev, pomimo niezbyt dużego rekordu mma, to zaprawiony w bojach wojownik wywodzący się z sambo. Po tym, jak w 2014 r. zdobył drugie miejsce podczas Combat Sambo Championships, postanowił spróbować swoich sił w mieszanych sportach walki. W niespełna dziesięć miesięcy stoczył pięć walk, które wygrał w imponującym stylu. W tym ostatnią z Jackiem Czajczynskim podczas gali ACB 10. Naprzeciw niego stanie Salimgerey Rasulov zapewniając sobie walkę o pas po szybkim (25 sekund) znokautowaniu Michała Adryszaka podczas październikowej gali ACB 24 – Grand Prix Berkut. Po stronie zwycięstw wpisał on również pojedynek z Marcinem „Różalem” Różalskim, pokonując go blisko cztery lata temu. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż Rasulov ma za sobą kilka zwycięstw z rzędu, a Umiev jest niepokonany. Z pewnością walka ta będzie prawdziwą wisienką na torcie podczas gali w stolicy.

Damian Szmigielski (6-1) vs Aleksander Pletenko (10-2)

Kategoria: 61 kg

Damian Szmigielski to młody i perspektywiczny zawodnik trenujący na co dzień w Gracie Barra Łódź. Na swoim koncie ma sześć zwycięstw, z czego cztery razy wygrał przed czasem. Po przegranej na punkty z pochodzącym z Irlandii Północnej Alanem Philpottem na Fighters Arena 10, bardzo szybko się odbudował wygrywając duszeniem zza pleców z Dawidem Pasternakiem podczas Slugfest 4. Polakowi przyjdzie się zmierzyć z pochodzącym z Ukrainy Aleksandrem Platenko. Młodszy o dwa lata Ukrainiec ma za sobą siedem wygranych pojedynków, co z pewnością daje mu przewagę psychologiczną nad Polakiem i stawia go w w roli faworyta.

Magomed Khamzaev (7-2) vs Taichi Nakajima (10-5)

Kategoria: 66 kg

Rosja vs Japonia, tak w skrócie można zapowiedzieć to starcie. Nakajima z pewnością będzie musiał uważać na „ciężkie” ręce Rosjanina, którymi znokautował trzech pierwszych swoich rywali. Mocną stroną Japończyka z pewnością będzie doświadczenie w walkach prowadzonych na pełnym dystansie. Na piętnaście wyjść do klatki, aż w jedenastu decyzja należała do sędziów punktowych.

Wojtek Orłowski (3-7) vs TBA

Kategoria: 84 kg

W listopadzie 2015 r. po ponad dwóch latach przerwy do klatki powrócił Wojtek Orłowski na gali Cagemania 6 w Hiszpanii. Walka zakończyła się wynikiem „No contest” po nieprzepisowych uderzeniach rywala w tył głowy Orłowskiego. Teraz zawodnik Nastula Team będzie miał okazję zawalczyć przed własną publicznością w Warszawie. Po informacji o kontuzji jego przeciwnika, obecnie trwają poszukiwania nowego rywala.

Musa Khamanaev (15-4) vs Janusz Staszewski (8-1)

Kategoria: 70 kg

Przed jednym z największych wyznań w dotychczasowej karierze stanie Janusz Staszewski. Jego przeciwnikiem będzie pochodzący z Rosji, jeden z najwyżej notowanych zawodników wagi lekkiej poza UFC, Musa Khamanaev. Byłego mistrz ACB oraz M-1, po siedmiu wygranych z rzędu, zastopował dopiero Jason Knight podczas gali w USA. Na warszawskim Torwarze obejrzymy bardzo ciekawą walkę dwóch mocnych fajterów.

Gala ACB 29 odbędzie się 6 lutego 2016 r. na warszawskim Torwarze. Bilety są do nabycia na stronie www.TicketPro.pl.

Jakub Bijan
FREESTYLE || GRECO

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.