31 marca, w piątek, od godz. 19.00, wystartuje wojskowa gala sportów walki „Walkę Mamy We Krwi” 3. Kilkanaście walk z udziałem żołnierzy Wojska Polskiego odbędzie się w Pruszkowie – w hali Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie (ul. Bohaterów Warszawy 4). Gala „Walkę Mamy We Krwi” to niezapomniane emocje sportowe oraz atrakcyjne wyzwanie z udziałem Wojska Polskiego.

KARTA GŁÓWNA

20.00 – 23.00

Kat. +95kg: szer. Kamil RYCHLICKI 11DKpanc – kpr. Michał PIWOWARSKI 12DZ
Kat. -75kg: szer. Błażej MAJDAN 18DZ – szer. Maciej ZACHOLSKI 12DZ
Kat. -95kg: kpr. Adrian ROSIŃSKI 18DZ – szer. Damian OSTĘP 12DZ
Kat. -67kg: st. szer. Agata ZYGMUNT 12DZ – szer. Weronika GIBLAS 16DZ
Kat. -68 kg: st. szer. Damian DURKACZ CWZS – st. szer. Sylwester MILLER 18DZ –– superfight BOKS
OPEN: Johan Mackie SFC, U.S. Army – st. szer. Paweł OLESZCZUK 11DKPanc –– superfight MMA

KARTA WSTĘPNA

18.30 – 20.00

Kat. 75 kg: st. szer. Adam PIASTOWSKI 6BPD – szer. Damian PAJĄK 6BPD – superfight K1
Kat. -60kg: st. kpr. Rafał DAWID BWD – szer. Szymon WŁODARCZYK WOT
Kat. -70kg: szer. Kacper MICHAŁOWSKI 16DZ – st. szer. pchor. Hubert GRĄZ AWL
Kat. -57kg : szer. Justyna KULIŃSKA 12DZ – szer. Monika KARKOSZKA 11DKpanc

Wydarzenie jest bezpłatne. W gali można będzie można uczestniczyć na żywo (wejściówki zapewnia organizator – dostępne w  punkcie CKiS) oraz włączając TVP SPORT.

Na gali zobaczymy łącznie kilkanaście walk z udziałem zawodników-żołnierzy. Wyłonimy mistrzów Wojska Polskiego w walce w bliskim kontakcie (formuła MMA) oraz obejrzymy ciekawe zestawienia MMA, K1 i boks w formie superfightów. Do walki wyjdą zawodnicy znani z polskich i zagranicznych aren walki – to m in. kpr. Michał Piwowarski, szer. Błażej Majdan, szer. Damian Ostęp, st. szer. Damian Durkacz, st. szer. Sylwester Miller, st. szer. Paweł Oleszczuk oraz zawodnik reprezentujący U.S. Army – Johan Mackie. Wszystkie walki odbędą się w oktagonie. Podczas gali zapewniamy poczęstunek i mnóstwo emocji.

Projekt „Walkę Mamy We Krwi” organizuje i prowadzi Ministerstwo Obrony Narodowej. Jego głównym celem jest popularyzacja sportu, a przede wszystkim sportów walki wśród żołnierzy i społeczeństwa oraz promocja Wojska Polskiego i różnych form służby wojskowej. Wojsko Polskie zapewnia szerokie warunki do uprawiania sportu w służbie wojskowej. Promuje zdrowy tryb życia i rywalizację sportową opartą na duchu szacunku i braterstwa.

Gala finałowa projektu „Walkę Mamy We Krwi” jest już 3. odsłoną tego wydarzenia. Wcześniejsze gale – w 2021 roku w Powidzu oraz w 2022 roku w Gołdapi cieszyły się sporym zainteresowaniem fanów sportów walki oraz społeczeństwa. Gale były ważnym wydarzeniem pod względem sportowym, promocyjnym i społecznym. Pierwsza gala zapisała się w historii jako jedyna gala sportów walki z tak szerokim zaangażowaniem najnowocześniejszego sprzętu wojskowego. Umieszczenie wokół oktagonu m. in. potężnego samolotu Hercules, czołgu Leopard, śmigłowca Black Hawk, czy myśliwca F-16 sprawiło, że projekt „Walkę Mamy We Krwi” był od początku czymś wyjątkowym i unikatowym. Druga odsłona projektu również miała swoją unikatowość – została zorganizowana bezpośrednio w rejonie przesmyku suwalskiego. Co w warunkach ówcześnie trwającego kryzysu migracyjnego z Białorusią zyskiwało szczególnie ważny wymiar wojskowy i społeczny.

Tradycyjnie, gala jest zwieńczeniem turnieju walki w bliskim kontakcie dla całego Wojska Polskiego. Eliminacje do gali finałowej rozegrały się we Wrocławiu. Z ponad 140 zawodników w 12 kategoriach wagowych wyłoniono najlepszych polskich fighterów-żołnierzy. W turnieju eliminacyjnym zawodnicy stoczyli kilkadziesiąt walk w formule semi-pro. Walki finałowe zostaną rozegrane na zasadach i dystansie zawodowym. Oprócz rozstrzygnięć o tytuł mistrza Wojska Polskiego, podczas gali rozegra się kilka superfightów, w tym jeden międzynarodowy.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.