Były mistrz kategorii półciężkiej UFC — Jon Jones nie garnie się w przyszłości do walki z Janem Błachowiczem ani Israelem Adesanyą. Amerykanin uważa, że te pojedynki nie mają dla niego żadnego znaczenia, szczególnie jeżeli mówimy o jego osiągnięciach w MMA. Za to celuje w samego Stipe Miocicia, który obecnie króluje w 265 funtach.

Jon Jones zwakował pas wagi półciężkiej w sierpniu 2020 roku, ponieważ uznał, że organizacja UFC nie jest w stanie zapewnić mu godnych pretendentów. Tym samym zapowiedział on dalsze starty w kategorii ciężkiej, jednak do tej pory brak doniesień o jego debiucie w królewskiej wadze. Kiedy Jan Błachowicz pokonał Dominicka Reyesa i stał się nowym mistrzem 205 funtów, to przykuł uwagę innych zawodników, ale nie do końca zawodnika z Albuquerque. Do starcia z Polakiem garnie się Israel Adesanya, który też chętnie stanie naprzeciw Jona Jonesa. Tak czy inaczej, popularny ”Bones” odkłada plany związane z Błachowiczem i Adesanyą, o czym mówi na swoim Twitterze.

Jon Jones: Żartujesz prawda? Zarobiłem miliony jak miałem 20 lat, nie potrzebuję kasowej walki. Starcie z Janem czy Israelem jest dla mnie niczym, nie wzbogaci to mojej kariery. Tylko zdobycie mistrzostwa wagi ciężkiej uczyni mnie lepszym.

Fan: Sam strzelasz sobie w stopę, Adesanya to wielkie nazwisko i zapewni Ci dobrą wypłatę.

Jon Jones: Poza gigantyczną wypłatą, nie ma niczego innego. Anderson Silva z jego kategorii wagowej znaczył dużo, ale nie on. To Stipe Miocić jest tym czymś na tę chwilę, będzie dym.

Fan: Wygrana Jonesa nad Israelem zapewne dla niego nic nie znaczy, ale daje satysfakcję. To dla Adesanyi taka wygrana ma duże znaczenie, takie są fakty.

Nieznana jest jeszcze data debiutu w nowej kategorii wagowej „Bonesa”. Co ciekawe, ciężcy zawodnicy z chęcią przywitają go w swoich szeregach. Jednym z chętnych na walkę z Jonem jest były sparingpartner, legenda sportów walki — Alistair Overeem. Sam Jones prowokował także byłego mistrza, który odszedł z MMA – Brocka Lesnara. Tak czy inaczej, Brock musiałby poddać się ponownym testom USADA, co wiąże się z 6-miesięcznym oczekiwaniem, a i tak nie ma pewności czy przejdzie badania. Wątpliwe jest starcie Jonesa z miejsca ze Stipe Miociciem, gdyż ten musi podjąć obowiązkowego  pretendenta — Francisa Ngannou. Wiadomo, chociaż, że Jon mierzy tylko i wyłącznie w wagę ciężką, a wszystkie gry medialne z zawodnikami z niższych kategorii są dla rozgłosu i szumu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.