Maćkowiak

Jędrzej „Wałujew” Maćkowiak przed chwilą został Mistrzem Polski ADCC w kategorii +98,9 kilogramów PRO. Zwycięstwo Ankosiaka jest tym większym zaskoczeniem, że – jak sam zawodnik podkreśla – jeszcze kilka dni temu w ogóle nie myślał o starcie w XII Mistrzostwach Polski.

W rozmowie z portalem, Maćkowiak powiedział, że podjął decyzję o starcie z marszu:

Tak naprawdę, to w ogóle nie zamierzałem startować. Kilka dni temu siedziałem na kanapie i stwierdziłem, że się zapiszę i wystartuję sobie tak na luzie. Od porażki z Bajorem byłem tylko na jednym treningu. Przyjechałem z chłopakami i się udało!

Ta wygrana dała mi kopa po niedawnej porażce z Szymonem Bajorem Na KSW – dodał Maćkowiak, a zapytany o kolejne starty w BJJ, odpowiedział – trudno mi powiedzieć. nie spodziewałem się, że wygram (śmiech), muszę pomyśleć, co dalej”

Poprosiliśmy też Maćkowiaka o krótką relację z jego dzisiejszego startu. Oto, jak widział to reprezentant poznańskiego Ankosu:

Pierwsza walka poszła tak, że gościu usiadł mi na dupę na początku, poszedłem w niego, przeszedłem z gardy do półgardy i tam pracowałem nad jego ręka, próbowałem zrobić klucz, trójkąt i kimurę. Skończyło się na poddaniu kluczem na łapę. Druga walka była przede wszystkim zapaśnicza. Obaliłem chyba dwa razu, ale był remis po 6 minutach i dogrywka. W niej obaliłem, przeszedłem do półgardy, później do bocznej i wygrałem na punkty.
W finale walczyłem z reprezentantem Fight Fabric Łódź Sebastianem Maciejewskim. Wciągał mnie do gardy, prawie całę walkę spędziłem w gardzie, przeszedłem do półgardy, dostałem chyba minus za pasywność i skończyło się dogrywką. W dogrywce próbował ze stójki wkręcić mi się do nogi, wybroniłem, znalazłem się w półgardzie i tam złapałem kimurę, trochę nad nię pracowałem, udało mi się wejść do bocznej i tam dopiąłem to do końca.

22 KOMENTARZE

 1. Swebs

  Czemu w walce z Bajorem nie pokazał parterowych umiejętności ?:)

  Nie spodziewał się, że może to wygrać.

 2. Maćkowiak jest ogromny, więc pewnie był też jednym z cięższych, ale to raczej zapasior, z tego co opisuje walki, to obalenia, albo z góry był, z dołu chyba trochę gorzej.

 3. Wałujew ma bardzo małe doświadczenie jeżeli ktoś zna dobrze jego historie walk to wie że zanim trafił do KSW to dał 2 walki na jednej gali + jedną 1,5 rundy. Młody zawodnik z małym doświadczeniem dał dość wyrówną walkę z często niedocenianym Bajorem. chciałbym zobaczyć Bajora z Coco

 4. w kategorii +98,9 PRO…. Jak by nie mogli zrobić po prostu +99:p brawo dla Jędrzeja

 5. emondson

  w kategorii +98,9 PRO…. Jak by nie mogli zrobić po prostu +99:p brawo dla Jędrzeja

  To chodzi o to ze federacja Adcc to przede wszystkim USA a tam wiadomo ze nie wqza w kg. Stad wagi po przecinku

 6. skunx

  A o ile zakład że Pudzian wcale by nie był ostatni na tych zawodach? 😛

  Skoro nie jest ostatnim zawodnikiem MMA to dlaczego miałby być ostatni na zawodach BJJ?
  W dodatku medale w najwyższych kategoriach zdobyć łatwo, często wystarczy wygrać jedną walkę. Niewielu jest sportowych ludzi ważących ponad 100kg.

 7. skunx

  A o ile zakład że Pudzian wcale by nie był ostatni na tych zawodach? 😛

  Na pewno nie, przecież ćwiczy i sparuje z Arbim Shamajewem

 8. @Dominik Durniat można też temat o Gamerze zrobić. Na yt chyba też są wszystkie walki Gamera, Jędrzeja walki też są. W dodatku Bagi wygrał kategorię, srebro i brąz zdobył Skiba. Może jeden wspólny temat. Bedzie chyba łatwiej 😀

 9. To co wczoraj pokazał Gamer to bylo niesamowite 🙂 Miałem przyjemność oglądać wczoraj jego walki na żywo i jestem z tego bardzo zadowolony. jak miał finał to zawodnicy walczący na innych matach nawet go obserwowali przerywając swoje walki hehe

 10. Pat Bateman

  Pytanie czy on taki dobry czy poziom zawodow w tej kategorii wagowej niezbyt wymagajacy…

  Myślę, że wsytarczy to, że wszyscy zawodnicy są typowymi parterowcami i trenują praktycznie tylko to. Natomiast Gamer jakby nie patrzeć jest przede wszystkim czołowym zawodnikiem mma i do tego wygrywa zawody ADCC gdzie bjj nawet nie jest jego stylem źródłowym. W dodatku wygrał europejskie ADCC, kilkukrotnie MP więc to chyba nie jest przypadek.

 11. Jeżeli kolega Pat Bateman pyta o Gamera, to kateogoria jego i Bagiego to były dwie najbardziej wymagające kategorie w calym turnieju 🙂

 12. respect

  Myślę, że wsytarczy to, że wszyscy zawodnicy są typowymi parterowcami i trenują praktycznie tylko to. Natomiast Gamer jakby nie patrzeć jest przede wszystkim czołowym zawodnikiem mma i do tego wygrywa zawody ADCC gdzie bjj nawet nie jest jego stylem źródłowym. W dodatku wygrał europejskie ADCC, kilkukrotnie MP więc to chyba nie jest przypadek.

  Balaszka

  Jeżeli kolega Pat Bateman pyta o Gamera, to kateogoria jego i Bagiego to były dwie najbardziej wymagające kategorie w calym turnieju 🙂

  Ja pilem do Walujewa. Ze Gamer to wybryk natury to ja wiem 🙂

 13. Pat Bateman

  Ja pilem do Walujewa. Ze Gamer to wybryk natury to ja wiem 🙂

  No w sumie temat o Jędrzeju jest 😆

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.