27 września 2020 roku Jan Błachowicz zdobył pas mistrzowski UFC w kategorii do 93 kilogramów. Polak po przylocie do Polski z Abu Zabi został przywitany przez fanów na lotnisku, a dzisiaj spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim. Dla Jana Błachowicza było to bardzo ważne spotkanie, ponieważ jak sam określił, od teraz może nazwać się ambasadorem tego sportu w naszym kraju.

Dziękuję bardzo za zaproszenie ze strony Pana Premiera Mateusza Morawieckiego.

Zarówno dla mnie, jak i dla całego środowiska MMA to dowód na to, że nasza dyscyplina jest nie tylko popularna, ale również zauważalna przez najważniejsze osoby w Polsce. To zaszczyt być ambasadorem tego niesamowitego sportu.

Mam nadzieję, że po naszej rozmowie Pan Premier będzie czekał przed telewizorem niezależnie od pory, żeby obejrzeć moją kolejną walkę

Dziękuję bardzo za zaproszenie ze strony Pana Premiera Mateusza Morawieckiego.Zarówno dla mnie, jak i dla całego…

Opublikowany przez  

Błachowicz (27-8 MMA) w oktagonie UFC mierzył się z m.in. Jimim Manuwą, Coreyem Andersonem, Alexandrem Gustafssonem, Lukiem Rockholdem czy Dominickiem Reyesem. Polak w UFC walczył 15 razy. Jego bilans walk wynosi 10-5. Janek za swoje występy w oktagonie zdobył 6 bonusów po galach. W ostatnim pojedynku w klatce UFC Polak w świetnym stylu odprawił w drugiej rundzie ciosami Dominicka Reyesa zdobywając tym samym pas mistrzowski dywizji do 93 kilogramów. Po walce miał wiadomość tylko dla jednego zawodnika – byłego mistrza, Jona Jonesa. Błachowicz, jak to ma w zwyczaju, nie boi się żadnego wyzwania i chciałby walki z uważanym przez wielu najlepszym zawodnikiem bez podziału na kategorie wagowe.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.