Jan Błachowicz podczas UFC 253 pokonał Dominicka Resyes przez nokaut w drugiej rundzie i stał się mistrzem kategorii półciężkiej UFC. Zanim Jan wykona kolejne ruchy i zaplanuje swój następny pojedynek, to już tworzy się do niego kolejka. W grę wchodzi nawet starcie z mistrzem wagi średniej – Israelem Adesanyą, który w mediach nazywa się najlepszym zawodnikiem 205 funtów. Zresztą wypowiadał się on o tym w rozmowie z Arielem Helwanim.

Mówiłem wam, że z każdą walką się rozwijam, staję się coraz lepszy. Wszyscy chcą dorwać mnie jak najwcześniej, bo chcą mieć wygraną ze mną na swoim koncie. Wiedzą, że osiągnę wielkie rzeczy w tym sporcie. Nie zgadzam się na to. Dajcie mi czas, pozwólcie mi pracować. Nadal pracuję i staję się lepszy. Teraz możecie powiedzieć, że jestem najlepszym półciężkim na świecie.

Na odpowiedź Polaka na Twitterze nie trzeba było długo czekać, Janek zrobił to w swoim ulubionym, słodko-gorzkim stylu.

Jesteś najlepszym zawodnikiem wagi półciężkiej tylko wtedy, kiedy grasz mną w grę EA UFC 4.

Jeżeli chodzi o odsłonę konsolową gry – EA UFC 4, to ta 14 sierpnia trafiła na rynek i odniosła sukces w sprzedaży. Pod koniec września firma analityczna – NPD Group poinformowała, że grę o tematyce sportów walki była drugim najlepiej sprzedającym się tytułem miesiąca w Stanach Zjednoczonych. Wynik ten obejmuje zarówno sprzedaż internetową, jak i stacjonarną.

Jan Błachowicz po powrocie do Polski z Abu Zabi został przywitany przez fanów na lotnisku, a następnie spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim. Można zatem stwierdzić, że Jan stał się prawdziwym ambasadorem MMA w naszym kraju, a zarazem jednym z najbardziej popularnych sportowców sportów walki z Polski w USA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.