GSW Plakatv2.1

Tomasz Stasiak (5-0) w walce wieczoru, a do tego kilka ciekawych pojedynków z udziałem mniej doświadczonych zawodników. Tak prezentuje się rozpiska IV Gali Sportów Walki, która 12 października odbędzie się w Międzychodzie.

Tomasz Stasiak nie zamierza zwalniać tempa. Po łatwej wygranej nad Pawłem Hyżewiczem przed własną publicznością, głównego trenera stargardzkiej filii Berserkerów czeka teoretycznie niewiele trudniejsza przeprawa. „Pająk” w walce wieczoru ma zmierzyć się z młodym Czechem Michalem Kozmerem (8-4), którego pokonywali już Mariusz Radziszewski, Artur Sowiński i Łukasz Chlewicki. Dla Stasiaka główną walką tego roku ma być występ na grudniowej gali xCage.

Poza tym organizatorzy postawili na zawodników na dorobku, ale nie brakuje ciekawych zestawień. W jedynej walce pań zobaczymy schodzącą do wagi słomkowej Sylwię Juśkiewicz (2-2). „Mała Torpeda” miała zmierzyć się z Pauliną Bońkowską w wadze do 57 kilogramów, ale olsztyniankę z walki wykluczyła kontuzja kolana. Rywalką Juśkiewicz będzie więc debiutująca Weronika Zygmunt (0-0) ze Szkoły Walki Drwala. 22-letnia zawodniczka to była zapaśniczka krakowskiego Gladiatora, która ma za sobą także dwie wygrane walki w ramach Amatorskiej Ligi MMA.

W ciekawym pojedynku wagi lekkiej zadebiutuje przymierzany do walki w undercardzie gali KSW 25 Jakub Kowalewicz (0-0). Rywalem podopiecznego Piotra Jeleniewskiego będzie Artur Pawlak (1-1) z Gracie Barra Łódź, który do MMA udanie powrócił w czerwcu na gali MMA Nokaut, pokonując Artura Kamińskiego.

Zamykający nasz pięcioosobowy ranking kategorii koguciej Dawid Pasternak (2-0) zmierzy się z Mateuszem Karpińskim (1-0, 2NC). Zawodnik MMA Devil Świebodzin stoczył w tym roku już dwie walki, ale obie zostały uznane za nierozstrzygnięte. Ponadto zobaczymy dwie walki z udziałem debiutantów, a jak poinformował nas układający kartę walk Nikodem Zatowka wkrótce zostanie ogłoszony jeszcze jeden pojedynek w wadze średniej, w którym również zmierzą się początkujący zawodnicy.

Prawdziwą gratką dla fanów MMA może być gwiazdorska obsada gali. W różnych rolach pojawią się bowiem Mamed Chalidow, Damian Grabowski, Łukasz Jurkowski, Aslambek Saidov i Artur Sowiński.

Walka wieczoru:

77 kg: Tomasz Stasiak (5-0) vs. Michal Kozmer (8-4)

Główna karta:

52 kg: Sylwia Juśkiewicz (2-2) vs. Weronika Zygmunt (0-0)
70 kg: Artur Pawlak (1-1) vs. Jakub Kowalewicz (0-0)
77 kg: Adam Brzezowski (0-0) vs. Rafał Sikorski (0-0)
61 kg: Dawid Pasternak (2-0) vs. Mateusz Karpiński (1-0)
70 kg: Bartosz Czapiewski (0-0) vs. Roman Baldy (0-0)
84 kg: TBA vs. TBA

Pozostałe:

86 kg: Paweł Strykowski vs. Marcin Rakowski #
72 kg: Dawid Wittchen vs. Maciej Kazieczko *
72 kg: Arkadiusz Jakubczyk vs. Marcin Tyszkiewicz ^

# – walka na zasadach kickboxingu
* – walka bokserska
^ – walka K-1

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.