Jak podaje ironfist.com.pl Maciej Jewtuszko (Bersekers Team Szczecin) numer jeden polskiego MMA w kategorii do 70 kg zmierzy się Erikasem Petraitisem, doświadczonym mistrzem Litwy

32-letni Petraitis to zwycięzca prestiżowych zawodów w swoim kraju (Real Fights, K1 HERO’s-HERO’s), a także w Rosji, Finlandii, na Wyspach Brytyjskich. Cztery pojedynki z Polakami zakończył bilansem: 3 zwycięstwa, 1 remis. Ostatni pokonany to Paweł Jóźwiak (X Fights Series 1 w Poznaniu, październik 2008). Ten rok był dla Litwina wyjątkowo udany – pięć wygranych i tylko jedna porażka (niejednogłośną decyzja sędziów). W 2009 zmagał się z kontuzją, stoczył jedną walkę. Po kilku latach zawodowej kariery legitymuje się rekordem: 20 zwycięstw, 9 porażek, 2 remisy.

Maciej „Irokez” Jewtuszko, trenujący w Bersekers Team oraz Nak Muay Szczecin, od listopada 2009 prowadzi w polskim rankingu MMA. Podczas prestiżowej gali Beast of the East (Gdynia) w znakomitym stylu wygrał z Grzegorzem Trędowskim. I zepchnął go na 3 miejsce w krajowej klasyfikacji.
„Irokez” błysnął też na premierowej Iron Fist – w drugiej rundzie nokautując Łukasza Milewskiego i zdobywając tytuł mistrza Polski w mauy thai (federacji WPMF). Zakontraktowana na 14 maja 2010 r. walka z Petraitisem zapowiada się jako wielkie wydarzenie drugiej edycji IF.
W programie szczecińskiej gali sportów walki są cztery pojedynki MMA i muay thai oraz dwie konfrontacje zawodowych bokserów.

3 KOMENTARZE

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.