kowalewicz arena

(Fot. Piotr Pędziszewski / MMARocks.pl) Największa organizacja MMA w Polsce KSW i działająca lokalnie w okolicach Szczecina Arena Berserkerów postanowiły połączyć siły i tym samym finał mocno obsadzonego turnieju wagi lekkiej „Areny” odbędzie się na KSW 28 – Fighters’ Den, 4 października w stolicy województwa zachodniopomorskiego.

Rywal Jakuba Kowalewicza (MMA 3-1), który wywalczył sobie status finalisty na Arenie Berserkerów 5, 1 marca w Stargardzie Szczecińskim, zostanie wyłoniony na kolejnej gali duetu Piotr Bagiński i Robert Siedziako. 7 czerwca w Policach o szansę walki na pierwszej gali KSW w Szczecinie powalczą: Kamil Gniadek (MMA 5-2) z Berserkers Team, Bartłomiej Kurczewski (MMA 6-2) z Gracie Barra Łódź, Alan Langer (MMA 5-4) z Silesian Cage Club oraz Białorusin Yurij Bybochikin (MMA 0-1).

Zwycięzca pojedynku na KSW 28, nie tylko otrzyma szereg nagród od organizatorów „Areny”, ale równie zwiąże się kontraktem z KSW.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

14 KOMENTARZE

 1. Up to zawalczy z kubą proste Smile świetna wiadomość , gniadek – kurczewski  kozacko

 2. Kowalewkicza?

  dobra decyzja KSW, dobry ruch ze strony AB.

  TJ DILLASHAW, PROGRES KOSMOS ZIOMEK, GREAT FUCKIN JOB. #jaranko

 3. KSW mnie pozytywnie zaskakuje, będzie dodatkowa motywacja dla chłopaków.

 4. Wszystko pięknie, ale co w sytuacji, gdy zwycięzca turnieju nie będzie chciał kontraktu z KSW? Jak uczy historia (Held, Hallmann, Jotko), lepszą perspektywę światowej kariery daje wybranie innej drogi. Zwłaszcza w świetle ostatnich wypowiedzi Kawulskiego.

 5. To, że kontrakt z KSW będzie jedną z „nagród” nie oznacza, że jest to przymus prawda:) jeśli zwycięzca nie będzie chciał, to nie podpisze proste

 6. Mam wrażenie że dla każdego z tych zawodników KSW to marzenie i najlepsze miejsce.

 7. Z jednej strony to dobrze, że KSW współpracuje z innymi organizacjami i tworzy w okół nich swego rodzaju prestiż. Z drugiej strony, to takie legalne podbieranie zawodników, bo nie oszukujmy się – zwycięzca byłby fajnie wypromowany i można go użyć przy którejś z kolejnych gal. 
  I wątpię, by zwycięzca odmówił kontraku z KSW, bo zdaje się, że to dla nich najlepsze miejsce w aktualnej sytuacji. Kontrakt z KSW się skończy, zanim ten zostanie dobrze wypromowany i zainteresuje się nim jakaś większa organizacja (o ile do takiej sytuacji miałoby dojść), a nie trzeba go przedłużać. Laughing

 8. Bardzo ciekawy pomysł współpracy. Mam nadzieję, że obie strony będą czerpały planowane korzyści. Smile

 9. Nie wiem skąd pojawia się to przekonanie, że KSW dla zawodników pokroju właśnie Gniadka czy Kurczewskiego to największe zło ? Jakbyście nie zakłamywali rzeczywistości to organizacja Kawula i Martina ( mimo wielu, jakiś mniejszych lub większych "niedociągnięć") jest w 3 najlepszych europejskich orgaznizacji MMA. To jeżeli występy w takiej federacji, dajmy na to Kamila Gniadka, to nie jest początek europejskiej lub nawet w jakimś tam stopniu światowej kariery zawodnika MMA to ja tu czegoś nie rozumiem… 

   

 10. E tam jak wygra Bybochikin, co będzie jak wygra mateusz „Chińczyk” Rębacki ? Mimo to, ze to tylko walka rezerwowa, obstawiam, ze ktoś wypadnie i to on wygra cały turniej 😉

 11. Co to KSW ostatnio, to ja nawet nie..:) Nie zdziwi mnie jak jutro ogłoszą walki 5×5 i łokcie.
  Talga Vassternich!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.