graf

Wyniki gali FEN 2 na żywo w rozwinięciu.

Pełne 15 minut trwał zawodowy debiut Wojciecha Bartnika (1-0) w MMA. Brązowy medalista z Barcelony od pierwszej rundy postawił głównie na walkę w klinczu, ale nie zapomniał przy tym o swojej bazowej dyscyplinie i atakował Michała Demblera (0-1) ciosami, przy czym rywal nie pozostawał dłużny i starał się kontrować. Dembler od początku próbował głównie kopać, ale jego strategia nie przynosiła rezultatu. Najciężej bokser z Oleśnicy miał w pierwszej połowie trzeciej rundy, kiedy Dembler znacznie podkręcił tempo. Bartnik wyszedł jednak z opresji i pewnie wygrał pojedynek w oczach wszystkich sędziów punktowych.

Tymoteusz Świątek (13-1) dopisał kolejne zwycięstwo do swojego imponującego rekordu. „Omen” początkowo próbował poddać Gerarda Lindera (4-1) gilotyną, a po nieudanej próbie zaczął pracować nad zapięciem duszenia trójkątnego nogami. Linder starał się jeszcze rozbić rywala, ale zawodnik Fightmana Bochnia nie odpuścił i zmusił rywala do odklepania.

W rozgrywanym na zasadach K-1 pojedynku znanych z aren MMA pań lepsza okazała się Sylwia Juśkiewicz. „Mała Torpeda” skutecznie skracała dystans, bijąc pojedynczymi ciosami na korpus lub kombinacjami na głowę Marty Chojnoskiej co dało jej pewne zwycięstwo na kartach punktowych sędziów.

Patryk Grudniewski (3-4) korzystając ze swoich stójkowych atutów odprawił w pierwszej rundzie Mateusza Tatarka (1-3). Rzeszowianin najpierw był w opałach po mocnym wysokim kopnięciu, po którym zdołał się jeszcze otrząsnąć. Reprezentujący Ankos Zapasy Poznań Grudniewski na niewiele ponad minutę przed końcem trafił rywala mocnym prawym, po którym dokończył dzieła ciosami w parterze.

Michał Piszczek (1-1) odniósł pierwsze zawodowe zwycięstwo poddając w połowie pierwszej rundy Janusza Dylewskiego (1-9). „Tiger” zaczął dość chaotycznym atakiem, po którym znalazł się na plecach. W parterze aktywnie pracował, przechwycił prawą rękę iławianina i wyciągnął kończącą technikę.

Damian Komisarski (1-0) zwycięsko zadebiutował w zawodowym MMA. Zawodnik Lutadores Wrocław wygrał pierwsze dwie rundy, kontrolując przebieg pojedynku. W ostatniej odsłonie miejscowy zawodnik oddał pole rywalowi z Konina. Damian Pomocka (1-1) przez niemal trzy minuty miał dosiad, z którego obijał rywala, ale to nie wystarczyło do przechylenia szali na swoją korzyść.

Walka wieczoru:

Open: Wojciech Bartnik (1-0) pok. Michała Demblera (0-1) jednogłośną decyzją sędziów

Główna karta:

61 kg: Tymoteusz Świątek (13-1) pok. Gerarda Lindera (4-1) przez poddanie (duszenie trójkątne nogami), 2:20 runda 1
55 kg: Sylwia Juśkiewicz pok. Martę Chojnoską jednogłośną decyzją sędziów ^
70 kg: Patryk Grudniewski (3-4) pok. Mateusza Tatarka (1-3) przez TKO (ciosy), 3:52 runda 1

Pozostałe:

Open: Andrzej Kulik pok. Radosława Pupina przez TKO, runda 2 ^
Open: Michał Piszczek (1-1) pok. Janusza Dylewskiego (1-9) przez poddanie (kimura), 2:22 runda 1
81 kg: Piotr Rogosz pok. Przemysława Bubińskiego jednogłośną decyzją sędziów ^
77 kg: Damian Komisarski (1-0) pok. Damiana Pomockę (1-1) jednogłośną decyzją sędziów