Foto Piotr Pędziszewski

Na portalu Natemat.pl pojawił się artykuł Dominika Senkowskiego, w którym nasz redakcyjny kolega Wojsław „Venom” Rysiewski wypowiedział się na temat konkurencji jaką dla boksu może być MMA:

Fanów pięściarstwa uspokaja Wojsław Rysiewski z serwisu MMARocks.pl. – Boks nie stracił na popularności. Przykładowo, walki braci Kliczko śledzą w Niemczech miliony telewidzów. Podobne zawody często odbywają się na wielkich stadionach, jak chociażby w przypadku starcia Kliczko – Adamek we Wrocławiu – zauważa Rysiewski.

– Tak spektakularnych i dobrze zorganizowanych gal MMA jeszcze nie ma. Boks pozostaje potęgą sportów walki. Mimo rozwoju mieszanych sztuk, daleko im wciąż do niego – twierdzi.

Po części zgadza się z nim Jarosław Drozd z serwisu Bokser.org. – Nie sądze, by kibice bokserscy zaczęli nagle masowo przechodzić na stronę MMA. Pięściarstwo ma w naszym kraju wielu fanów w starszych rocznikach, których nie interesują walki Burneika – Najman. Jedyne, czego mogą zazdrościć kibicom mieszanych sztuk, to oprawa zawodów. Pod względem organizacyjnym wyglądają one niezwykle efektownie, jak pięknie opakowany towar – podkreśla Drozd.

Całość na portalu Natemat.pl

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.