Fabiński

(Fot. Paweł Najmowicz / MMARocks.pl) Oprócz anonsowanego przez nas wcześniej pojedynku Joanny Jędrzejczyk z Karlą Benitez, debiutancka gala Areny MMA, 9 maja w Centrum Kartingowo-Biznesowym Grand Prix w C.H. Blue City w Warszawie będzie miała jeszcze dwa bardzo mocne sportowo punkty. Jeden z czołowych polskich zawodników wagi średniej Bartosz Fabiński (MMA 8-2, 5. w Rankingu PL) z S4 Fight Team skrzyżuje rękawice z dobrze znanym u nas Niemcem Gregorem Herbem (MMA 14-7), natomiast inny reprezentant teamu S4 Tomasz Janiszewski (MMA 5-2, 8. w Rankingu PL) podejmie doświadczonego Macieja Browarskiego (MMA 10-6, 6. w Rankingu PL) ze Spartana Chorzów.

Fabiński po raz kolejny szybko powróci do klatki po niedawnym tryumfie nad Michałem Szulińskim i zdobyciu pasa PLMMA w połowie marca. Wcześniej podopieczny Roberta Jocza zwyciężał kolejno Adama Kowalskiego, Dominika Chmiela i Antoniego Chmielewskiego, ale na marcowej gali PROMMAC musiał uznać wyższość Brazylijczyka Wendresa Carlosa. Dla jego niemieckiego rywala będzie to trzeci pojedynek z Polakiem. Herb wygrywał dotychczas z Mateuszem Teodorczukiem i Pawłem Zalewskim. Występ w Polsce będzie dla niego okazją przerwania passy dwóch porażek z rzędu z rąk Gasana Umalatova i Andreia Semenova.

Dla Janiszewskiego będzie to czwarty występ od powrotu do zawodowych startów. Jak na razie „Granit” pewnie wygrywał Grzegorzem Zapalskim, Sergeyem Sokhą i ostatnio w lutym przed czasem z Ireneuszem Cholewą w Irlandii. Browarski jest ostatnio bardzo aktywny, ale walczy w kratkę. Od początku zeszłego roku chorzowianin zapisał na swoje konto trzy wygrane m.in. nad cenionym Jasonem Jonesem oraz wspomnianym Cholewą, a przegrywał dwukrotnie z Michałem Gutowskim i raz Rosjaninem Viktorem Nemkovem.

Impreza będzie miała charakter zamknięty, jak podają organizatorzy, „skierowany do wyselekcjonowanego grona ludzi biznesu”. Poniżej pełna karta walk:

Walka wieczoru:

84 kg: Bartosz Fabiński (8-2) vs. Gregor Herb (14-7)

Główna karta:

57 kg: Joanna Jędrzejczyk (4-0) vs. Karla Bentizez (14-6)
93 kg: Tomasz Janiszewski (5-2) vs. Maciej Browarski (10-6)
70 kg: Sebastian Kujawiak (1-2) vs. TBA
84 kg: Dawid Kotewicz (1-2) vs. Aleksander Rychlik (1-0)
70 kg: Lamberd Akhiadov (3-1) vs. Łukasz Bilski (0-3)
70 kg: Mateusz Mierzejewski (0-0) vs. Marcel Wojtalewicz (0-0)

Walki amatorskie:

67 kg: Kevin Nowak vs. TBA
70 kg: Cezary Glapski vs. Daniel Dziubecki

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.