Emil Różewski

Niepokonany polski półśredni, Emil „Róża” Różewski podpisał kontrakt z amerykańską organizacją Xtreme Fighting Championships. Debiut warszawianina planowany jest na maj, oznacza to, że pojedynek z Marcinem Menclem podczas Slugfest 3 w Trzemesznie będzie dla 24-latka ostatnim starciem na terenie naszego kraju.

Emil Różewski (MMA 5-0, 13. w rankingu PL) zadebiutował w mieszanych sztukach walki w październiku 2013 roku. W pierwszej zawodowej walce „Róża” odprawił w pierwszej rundzie Tomasza Gocha. Przez kolejne dwanaście miesięcy warszawianin zwyciężył w kolejnych czterech pojedynkach. Najpierw, znów przed czasem, słabszy okazał się Damian Piątek. Następnie zawodnik S4 Fight Team wygrał trzykrotnie przez jednogłośną decyzję z Grzegorzem Lipskim, Antonem Shimukiem i Maciejem Kowalskim. Z tym ostatnim Różewski spotkał się w walce wieczoru gali Slugfest 2. Na trzeciej odsłonie wydarzenia spod marki tej organizacji Emil, znów w najważniejszym starciu wieczoru, spotka się z Marcinem Menclem (MMA 5-5-1). Panowie zawalczą 14 marca w Trzemesznie. Niezależnie od rezultatu tego boju, „Róża” przeniesie się zza ocean.

Xtreme Fighting Championships istnieje od 2007 roku. Organizacja ze Stanów zaczęła galami na terenie USA, szczególnie na Florydzie. Z czasem ich zasięg się powiększył, a dziś pojawiają się ze swoim produktem w Brazylii. Najbliższe wydarzenie XFC odbędzie się 15 marca.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.