https://youtube.com/watch?v=vXYvMxewX6s

Podczas gali UFC 239 – Polak, Jan Błachowicz przywitał Luke’a Rockholda w wadze półciężkiej. Janek znokautował wtedy byłego mistrza wagi średniej świetnym lewym sierpowym. Przypomnijmy zatem relację z tego wydarzenia, która pojawiła się na naszym portalu lekko ponad rok temu:

Rockhold zaczął walkę od kopnięć na korpus Błachowicza. Polak odpowiedział tym samym. Po kilku kopnięciach Luke ruszył do przodu, szukając sprowadzenia. Były mistrz wagi średniej przeszedł do klinczu i przycisnął Błachowicza do siatki. Janek bronił się przed ofensywą zapaśniczą Rockholda, dając się sprowadzić jedynie na kolano. Luke zagroził przez chwilę duszeniem, ale nie udało mu się zapiąć techniki kończącej. W dalszym ciągu przetrzymywał Błachowicza pod siatką. Jankowi udało się wcisnąć krótki łokieć na głowę Rockholda. Zawodnicy rozerwali uchwyt i wrócili na środek oktagonu. Polak regularnie trafiał niskimi kopnięciami, natomiast Luke w swoim stylu skupił się na atakach na tułów Błachowicza. W samej końcówce pierwszej rundy Błachowicz naruszył Rockolda podczas ostatniej wymiany w stójce.

Rockhold trafił na początku kolejnej odsłony świetną kombinacją bokserską. Kilkadziesiąt sekund później Amerykanin zdecydował się ponownie przejść do klinczu pod siatką. Janek zerwał uchwyt i wystrzelił w stronę Rockolda potężnym lewym sierpowym, który posłał byłego mistrza na deski. Błachowicz dobił jeszcze swojego oponenta kilkoma ciosami w parterze i sędzia ringowy został zmuszony do przerwania tego pojedynku.

Jan Błachowicz szykuje się do walki życia, czyli starcia o pas mistrzowski organizacji UFC z Dominickiem Reyesem. Do pojedynku dojdzie już w sobotę, dlatego też na YouTube pojawiają się darmowe walki bohaterów tego wydarzenia.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.