Były mistrz dwóch kategorii wagowych UFC — Daniel Cormier rozmyślał nad powrotem i odebraniem pasa Janowi Błachowiczowi. Amerykanin po pojedynku ze Stipe Miociciem  przeszedł na emeryturę, jednak wielokrotnie w wywiadach podkreślał, że nie jest przekonany co do umiejętności Polaka. To tłumaczyłoby, dlaczego w wywiadzie dla serwisu MMAFighting chciał wrócić z emerytury. Krótko mówiąc — w Polaku nie widzi on mocnego rywala, a jedynie przeciętnego punchera.

Błachowicz po zdobyciu mistrzostwa kategorii półciężkiej i zwycięstwie nad Dominickiem  Reyesem odniósł się do popularnego ”DC” i dał do zrozumienia jasno, że skoro ten leży wygodnie na kanapie, to powinien wyjść ze swojej strefy komfortu i stanąć do wspólnej walki. Co więcej, zawodnik z Cieszyna stwierdził, że może szybko nauczyć Daniela szacunku do innych półciężkich. Przyznajmy wprost zawodnik z klubu sportowego AKA przez całą karierę, nie do końca szanował swoich rywali, bardzo często prześmiewczo mówił o ich umiejętnościach, szczególnie parterowych. Tak właśnie odniósł się Daniel Cormier do Jana Błachowicza na łamach MMAFighting.

Tak szczerze, kiedy Błachowicz powiedział, że nauczy mnie szacunku i kazał mi wstać z kanapy, to pomyślałem sobie, że wrócę – mówi Daniel Cormier –  Chciałem wyjść do niego, zrobić tę ostatnią walkę i dopiero odejść. Po 15 minutach rozmyślania stwierdziłem, że to nie ma sensu, a emocje opadły.

Głównie na tą decyzję wpłynęło to, że Jan po zwycięstwie nad Reyesem nie miał propozycji. Żadne duże nazwisko nie było widoczne, ale teraz jest Israel Adesanya. Może to być także Glover Teixeira. Skończmy na tym, że nie muszę zbijać wagi do 205 funtów i jestem szczęśliwy.

Mówi się, że walka Błachowicza i Adesanyi mogłaby odbyć się w marcu 2021 roku. „The Last Stylebender” nie ukrywa, że po walce z Polakiem chciałby bić się z Jonem Jonesem. Inny przeciwnik, który jest na horyzoncie to Glover Teixeira. Brazylijczyk w miniony weekend wygrał przed czasem z Thiago Santosem i także brany jest pod uwagę w przypadku title-shota.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.