fot: Archiwum prywatne Damiana Janikowskiego
Wicemistrz świata w zapasach i mistrz Polski Shooto C Damian Janikowski został nominowany w 77. Plebiscycie Przeglądu Sportowego na najlepszego sportowca 2011 roku. Janikowski został nominowany przede wszystkim za srebro przywiezione ze Stambułu, ale także za zwycięstwo w prestiżowym Memoriale Dave’a Schulza w Colorado Springs oraz triumf w NYAC Wrestling Championships.
Głosować w Plebiscycie można za pośrednictwem kuponów drukowanych w Przeglądzie Sportowym oraz na stronie internetowej plebiscyt.przegladsportowy.pl. Głosowanie rozpocznie się 25 listopada. Gala Mistrzów Sportu odbędzie się 7 stycznia, a w jej trakcie głosy będzie można oddawać za pomocą SMS-ów. Oczywiście zachęcamy wszystkich do głosowania na przedstawiciela sportów walki.
go go go Masz mój głos 🙂
Małysz , Kowalczyk, Radwańska.
Dziękuję dobranoc.
W sumie jedyny przedstawiciel w 20-tce nominowanych. Ps. Graty za medal!
oby trzymał tak dalej!!!! ma niesamowity talen
jak glosowac bo nie moge ogarnac?
GŁOSOWANIE ROZPOCZYNA SIĘ 25 LISTOPADA
Damian ma mój głoś. Będę też namawiał znajomych.
Jestem dumny i szczęśliwy, że ten młody chłopak nawiązał do naszych wielkich tradycji zapaśniczych. Polskie zapasy są teraz w dołku i trzeba takich talentów jak Janikowski, żeby się nim zainteresował ktoś kto wyłoży pieniądze (może Mucha?;).
Dlatego o Damianie musi być jak najgłośniej!
Fajnie, że został dostrzeżony. Hej Śląsk!
A ja mam nadzieję, że zdobędzie złoto w Londynie a potem rzuci zapasy i przejdzie do mma. Na ubiegłorocznych Mistrzostwach Polski Shooto zaprezentował się ładnie w stójce(nokaut w finale). O parter chyba nie trzeba się martwić
Wiadomo, z Małyszami i Kubicami nie ma szans, bo zapasy są sportem niszowym.
Ale samo umieszczenie go w plebiscycie już jest miłym wyróżnieniem oraz docenieniem jego osiągnięć.
Czekamy na IO w Londynie i trzymamy kciuki za złoto! 😀
Wiadomo, ze szanse na sukces ( czyli pierwsza 10 ) w plebiscycie nikle, ale trzeba probowac. Tak wiec szanowni Rockersi glosowac !
Damiana Janikowski jest jedynym przedstawicielem sportów walki w 77-tym Plebiscycie Przeglądu Sportowego.
Zachęcam wszystkich fighterów i fanów sportów walki do głosowania na Damiana. Jest to bardzo utalentowany zawodnik, którego z pewnością w dalszej przyszłości zobaczymy w MMA . Zawodnik Śląska Wrocław w jednym z wywiadów wspominała,że jeżeli się nie zakwalifikuje na Igrzyska Olimpijskie w Londynie to zmieni dyscyplinę właśnie na MMA. Damian Janikowski zdobywając srebrny medal na Mistrzostwach Świata w Stambule zapewnił sobie start w Londynie. Dlatego będziemy jeszcze musieli poczekać na jego start w formule MMA. Z pewnością z takim przygotowaniem ogólnorozwojowym i zapaśniczym po kilku latach treningu MMA w dobrym klubie zamiesza w tym sporcie. Bynajmniej mam taką nadzieję 🙂
Jestem jednym ze szczęściarzy, którzy zobaczą występ Damiana na żywo w Londynie 🙂
Będę mu żywiołowo dopingował podczas walk w Londynie jak i również pozostałym przedstawicielom zapasów, którzy zakwalifikowali się już na Olimpiadę lub dopiero się zakwalifikują !
Zachęcam żywiołowo wszystkich ROKERSÓW do głosowania na Damiana !!!
wielki talent. oby omijaly go kontuzje i po londynie skupil sie na mma, to mysle, ze w niedlugim czasie bedzie bil sie dla najlepszych organizacji… powodzenia!!!!