fot: Archiwum prywatne Damiana Janikowskiego

Wicemistrz świata w zapasach i mistrz Polski Shooto C Damian Janikowski został nominowany w 77. Plebiscycie Przeglądu Sportowego na najlepszego sportowca 2011 roku. Janikowski został nominowany przede wszystkim za srebro przywiezione ze Stambułu, ale także za zwycięstwo w prestiżowym Memoriale Dave’a Schulza w Colorado Springs oraz triumf w NYAC Wrestling Championships.

Głosować w Plebiscycie można za pośrednictwem kuponów drukowanych w Przeglądzie Sportowym oraz na stronie internetowej plebiscyt.przegladsportowy.pl. Głosowanie rozpocznie się 25 listopada. Gala Mistrzów Sportu odbędzie się 7 stycznia, a w jej trakcie głosy będzie można oddawać za pomocą SMS-ów. Oczywiście zachęcamy wszystkich do głosowania na przedstawiciela sportów walki.

12 KOMENTARZE

 1. Małysz , Kowalczyk, Radwańska.

  Dziękuję dobranoc. crazy

  W sumie jedyny przedstawiciel w 20-tce nominowanych. Ps. Graty za medal! 

 2. Damian ma mój głoś. Będę też namawiał znajomych.

  Jestem dumny i szczęśliwy, że ten młody chłopak nawiązał do naszych wielkich tradycji zapaśniczych. Polskie zapasy są teraz w dołku i trzeba takich talentów jak Janikowski, żeby się nim zainteresował ktoś kto wyłoży pieniądze (może Mucha?;).
  Dlatego o Damianie musi być jak najgłośniej!

 3. A ja mam nadzieję, że zdobędzie złoto w Londynie a potem rzuci zapasy i przejdzie do mma. Na ubiegłorocznych Mistrzostwach Polski Shooto zaprezentował się ładnie w stójce(nokaut w finale). O parter chyba nie trzeba się martwić

 4. Wiadomo, z Małyszami i Kubicami nie ma szans, bo zapasy są sportem niszowym.

  Ale samo umieszczenie go w plebiscycie już jest miłym wyróżnieniem oraz docenieniem jego osiągnięć.

  Czekamy na IO w Londynie i trzymamy kciuki za złoto! 😀

 5. Wiadomo, ze szanse na sukces ( czyli pierwsza 10 ) w plebiscycie nikle, ale trzeba probowac. Tak wiec szanowni Rockersi glosowac !

 6. Damiana Janikowski jest jedynym przedstawicielem sportów walki w 77-tym Plebiscycie Przeglądu Sportowego.
  Zachęcam wszystkich fighterów i fanów sportów walki do głosowania na Damiana. Jest to bardzo utalentowany zawodnik, którego z pewnością w dalszej przyszłości zobaczymy w MMA . Zawodnik Śląska Wrocław w jednym z wywiadów wspominała,że jeżeli się nie zakwalifikuje na Igrzyska Olimpijskie w Londynie to zmieni dyscyplinę właśnie na MMA. Damian Janikowski zdobywając srebrny medal na Mistrzostwach Świata w Stambule zapewnił sobie start w Londynie. Dlatego będziemy jeszcze musieli poczekać na jego start w formule MMA. Z pewnością z takim przygotowaniem ogólnorozwojowym i zapaśniczym po kilku latach treningu MMA w dobrym klubie zamiesza w tym sporcie. Bynajmniej mam taką nadzieję 🙂

  Jestem jednym ze szczęściarzy, którzy zobaczą występ Damiana na żywo w Londynie 🙂

  Będę mu żywiołowo dopingował podczas walk w Londynie jak i również pozostałym przedstawicielom zapasów, którzy zakwalifikowali się już na Olimpiadę lub dopiero się zakwalifikują !

  Zachęcam żywiołowo wszystkich ROKERSÓW do głosowania na Damiana !!!

 7. wielki talent. oby omijaly go kontuzje i po londynie skupil sie na mma, to mysle, ze w niedlugim czasie bedzie bil sie dla najlepszych organizacji… powodzenia!!!!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.