foto dzięki uprzejmości Damiana Grabowskiego

Jeden z czołowych zawodników wagi ciężkiej w Europie i jeden z dwóch najlepszych ciężkich w Polsce Damian Grabowski (MMA 11-0, 2 w rankingu PL) podpisał kontrakt z amerykańską organizacją Bellator Fighting Championship. Informację, którą jako pierwszy podał portal fightsport.pl udało nam się potwierdzić bezpośrednio u Damiana. Opolanin weźmie udział w ośmioosobowym turnieju wagi ciężkiej w trzecim sezonie gal Bellatora, który startuje 12 sierpnia.

Damian Grabowski wdarł się do europejskiej czołówki wygrywając w zeszłym roku szesnastoosobowy turniej wagi ciężkiej Ultimate Cage Fighters Championship w Wiedniu, gdzie skończył przed czasem wszystkich czterech przeciwników, w tym mocnego Miodraga Petkovica. Po kolejnej wygranej w Anglii Polak doznał kontuzji barku przed galą Beast of the East w Gdyni w listopadzie. Damian efektownie powrócił do startów w styczniu tego roku po raz drugi poddając Diona Staringa.

Kilka tygodni wcześniej jako pierwsi i jedyni w Polsce podaliśmy informację, że w turnieju Bellatora wystąpi drugi z naszych najlepszych ciężkich Michał Kita (MMA 10-3). Obaj Polacy mają się zmierzyć 12 czerwca w walce wieczoru na gali Beast of the East w Gdyni i według naszych informacji mimo podpisania kontraktów w USA walka cały czas jest aktualna i zawodnicy rozpoczęli już do niej przygotowania.

Naszemu portalowi udało się też zdobyć listę innych uczestników turnieju, którą publikowaliśmy już wcześniej. Z Polakami powalczą dwukrotny mistrz NCAA w zapasach Cole Konrad (MMA 2-0), utalentowany Dave Herman (MMA 16-1), niepokonany Czech Karlos Vemola (MMA 7-0), Mike Hayes (MMA 11-3-1) i Eddie Sanchez (MMA 11-3). Niejasny jest status ósmego uczestnika Anglika Roba Broughtona (MMA 14-5-1), który według informacji FightersOnly właśnie podpisał kontrakt z UFC, ale w tej chwili nie wiadomo kto jest jego menadżerem i która umowa z Bellatorem czy z UFC będzie wiążąca.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.