Bartosz Fabiński w oktagonie UFC występuje od kwietnia 2015 roku, lecz nie jest on zbyt aktywnym zawodnikiem. Polak od tamtej pory zawalczył jedynie 5 razy, a jego bilans walk wynosi obecnie 4-1. W ostatnim pojedynku pokonał na gali Cage Warriors 113 zawodnika UFC, Darrena Stewarta. Walka oficjalnie zaliczała się do kontraktu Polaka z „Ultimate Fighting Championship”. Tak czy inaczej, musimy przyznać, że Bartek jest niezwykle ambitnym zawodnikiem i w ostatnich pojedynkach pokazał, że pod względem parterowym radzi sobie wyśmienicie.

Fabiński już w sobotę zmierzy się z Andre Munizem i postara się o kolejną wygrana w oktagonie UFC, a może kiedyś rewanż z Prazeresem, który obecnie zawieszony jest za doping, a dokładnie za Boldenon? Kto wie, warto jednak znać opinię Bartosza, którą podzielił się z Fanpagem — Nie śpię, bo oglądam UFC na Facebooku, udzielając wywiadu.

Jaka jest Twoja wymarzona walka w UFC?

Zdecydowanie walka przed moją publicznością w Polsce, aczkolwiek nie mam przeciwnika, z którym koniecznie chciałbym zawalczyć. Przyjmuje walki, które zostają mi zaproponowane.

Ostatni pojedynek – krwawy i pełen emocji. To było naprawdę świetne widowisko. Czy miałeś problemy z przygotowaniem przed tą walką?

Po poprzedniej walce musiałem zrobić sobie krótką przerwę ze względu na kontuzje i kwarantanne. Jednak w momencie, kiedy dowiedziałem się o planowanym starciu, mogłem przygotowywać się już normalnie.

Co poszło nie tak w starciu z Michelem Prazesem? Czy twoim zdaniem w rewanżu wyszedłbyś zwycięsko z tego starcia?

Myślę, że zawiodło parę czynników, ale było to dla mnie cenne doświadczenie, z którego wyciągnąłem dużo wniosków i sądzę, że w rewanżu wyszedłbym zwycięsko z tego pojedynku.

Andre Muniz w swojej karierze walczył w głównej mierze w swojej ojczyźnie. Jednak już raz podjął się walki z zawodnikiem spoza Brazylii i uległ. Czy możemy liczyć, że będziesz tym drugim zawodnikiem spoza Ameryki Południowej, który pokona Brazylijczyka?

Wierzę, że mogę pokonać Andre Muniza. Inaczej nie wychodziłbym do tej walki.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.