(na zdjęciu Paweł Pocaj)

No i po gali. Impreza udana, walki na wysokim poziomie. Dużo widzów i co ważne widownia na wysokim poziomie. Czasami na galach MMA niestety  poziom kibiców pozostawia wiele do życzenia. Publiczność sopockiej gali reagowała naprawdę świetnie.

Na gali zedebiutowały nowe rękawice do MMA firmy Rebel w których walczyli wszyscy zawodnicy. Mam co prawda opinie tylko naszych, ale zgodnie je sobie chwalili i myślę,  że wszystkim organizatorom imprez MMA i zawodnikom można je polecić.
Z zawodników największe wrażenie zrobiła na mnie Magda Jarecka. Pełny profesjonalizm i kontrola przebiegu walki. Mam nadzieję, ze częściej będzie miała okazje walczyć w Polsce.  Bardzo dobrze zaprezentowali sie Jordan Błoch i Artur Kadłubek. Mimo, że ich walka była najkrótsza. Jej koniec z powodu krwawienia z nosa Artura pozostawił wiele niedosytu i rewanż będzie z pewnością ozdoba każdej gali MMA.

W ogóle wszystkie walki zakończone przed czasem prezentowały się świetnie. Przemek Zbiciak choć uległ Alanowi Omerowi nawiązał z nim początkowo wyrównaną, zacięta walkę. Początkiem końca było zdobycie przez mieszkającego w Niemczech Irańczyka dosiadu.  Łukasz Sajewski i Michał Elsner stoczyli dynamiczna walkę pod dyktando Łukasza.  Walki zakończone decyzjami też były bardzo ładne. Paweł Procaj i Krzysiek Piechota zdominowali swoich przeciwników narzucając styl walki i kontrolując jej przebieg. Słowa uznania należą sie także ich przeciwnikom Artur Strzelczyk przetrwał naprawdę silne kolana Pawła bite  na głowę w parterze. Sebastian Hercuń twardo bronił się przed  obaleniami Krzyśka.

Aslambek Saidov z Łukaszem Christem stoczyli twardą, walkę wygrana zasłużona decyzją olsztyńskiego Czeczena, choć niewiele brakowało do innego wyniku. W pierwszej rundzie Łukasz złapał rywala w kimurę i był bliski zakończenia przed czasem. Po walce Aslambek musiał skorzystać z pomocy lekarskiej z powodu uszkodzenia ręki.

Walka wieczoru wypadła bardzo ładnie. W pierwszej rundzie Alan Carlos i Jacek Buczko toczyli wyrównany pojedynek. Jacek, który ostatnio był w słabszej formie tym razem zaprezentował sie bardzo dobrze, miał nawet szansę skończenia przed czasem balacha na kolano. W drugiej rundzie dominował Brazylijczyk, być może tylko gong uratował Jacka przed odklepaniem mata leao.
Jedyne kontrowersje budzić może jedyny tego wieczoru remis. Faktycznie Irek Cholewa był zawodnikiem przeważającym w tej walce,  na werdykt wpływ miała jego pięciokilogramowa przewaga w wadze.

Paweł Ziółkowski

wyniki gali tutaj

10 KOMENTARZE

 1. Bardzo udana gala mam nadziej ze niedlugo doczekamy sie Błtyckiego Sztormu 5

 2. nie rozumiem o co chodzi z ta 5 kilkogramowa przewaga, albo sie walke zatwierdza i zawodnik sie godzi na walke z zawodonikiem kilka kg ciezszym albo nie. Walka oceniana na podstawie tego ile kto wazy? chyba jakas kpina…

 3. Masz prawo do nierozumienia.
  Właśnie leciały na gdańskiej panoramie fragmenty Sztormu. Pierwszy raz nie przekręcili nazwiska Pawła Procaja. 🙂
  A w Telexpesie było o walce dziewczyn.

 4. szkoda tylko ze lepszy zawodnik nie mial „PRAWA” zwyciezyc walki przy takim trybie oceniania mimo iz byl lepszy

 5. No po prostu sie umówili, że zgadzają się na różnicę wagi, ale jak będzie walka remisowa to wygrywa lżejszy, jeżeli lekką przewagę miał cięższy to ogłasza się remis.

  Tak samo było w walce Błachowicz vs Marcin Krzysztofiak, gdzie walka była chyba na remis i dali wygraną Krzysztofiaka bo był dużo lżejszy.

  Wg. mnie powinno się określić ścisłe ramy wagowe aby nie było takich przypadków.

 6. Wyjaśniałem w innym temacie. Zawsze komuś coś się nie będzie podobało. Nic na to nie poradzę. A lepszy jak najbardziej miał prawo i osiem walk zakończyło sie zwyciestwem lepszych. Jedna remisem. I tyle.

 7. Popularny magazyn „Sport dla Wszystkich” po sopockiej gali uznał, iz organizator walk na BS 4 „konsekwentnie staje się najlepszym matchmakerem w kraju”. Nie pisze tego żeby się chwalić (no moze troszeczkę 😉 ), ale by podkreslić poziom sportowy tego widowiska. Wg mnie (aczkolwiek na pewno nie jestem bezstronny) była to najlepsza gala w tym roku w Polsce. Byc moze zmieni tą ocene nadchodzace KSW, ale watpię. Wg mnie na dzień dzisiejszy wygląda to tak:
  1. Bałtycki Sztorm 4
  2. Konfrontacja Sztuk Walki 9
  3. Bałtycki Sztorm 3
  4. Noc Wojowników
  5. Konfrontacja Sztuk Walki – Extra

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.