Sławomir Bryla (2-0, 2 KO) i Dawid Gruchalski (2-1, 2 KO) uwielbiają błyskawiczne zwycięstwa. Każda walka w mieszanych sztukach z ich udziałem kończyła się już w 1 rundzie i zapewne tym razem też nie będzie inaczej. Bezpośrednie starcie będzie miało miejsce 30 października w Radomiu na gali Babilon MMA 17.

Pojedynek w limicie do 95 kg (kat. półciężka) został zakontraktowany na 3 rundy, ale mało kto wierzy, że potrwa on tak długo. Sławomir Bryla obydwa zawodowe pojedynki w 2018 roku wygrał bardzo szybko, w tym z Piotrem Szczodrowskim na Babilon MMA 5 w Międzyzdrojach. Dawid Gruchalski z kolei zaczął od porażki, a potem w ekspresowym tempie zwyciężył w dwóch walkach, w tym z Maciejem Szczukiewiczem rok temu.

Pochodzący z Wejherowa Sławomir Bryla urodził się 28 marca 1992 roku i mierzy 186 cm. Na co dzień trenuje w Mighty Bulls Gdynia pod okiem legendy MMA Grzegorza Jakubowskiego. Na jednej sali ćwiczy z Bartoszem Leśko, Krystianem Kaszubowskim i Oskarem Piechotą. Ze sportami walkami związany jest niemal 10 lat, zaczynał od boksu, ju-jitsu i zapasów, a zawodowo trenuje MMA od 2017 roku. Amatorsko nie walczył w mieszanych sztukach, ale sukcesy odnosił w ju-jitsu. W MMA został mistrzem ADCC German Open Championships 2018 po dwóch wygranych walkach w wadze do 99 kg. W tym roku fighter z Wejherowa sięgnął po Wicemistrzostwo Polski w brazylijskim ju-jitsu nogi w Luboniu.

Dawid Gruchalski (ur. 25 listopada 1994 roku) trenuje w Bambero Team Wyszków a jego głównym szkoleniowcem jest Mateuszem Śniadałą. Dawid w czasach szkolnych trenował piłkę nożną, siatkówkę i kickboxing. Karierę w MMA zaczął w amatorskim MMA mając zaledwie 16 lat w rodzinnym Wyszkowie. Podobnie jak wśród zawodowców zaczął od porażki, ale potem już tylko wygrywał i przeniósł się do profesjonalnego oktagonu.

Dawid Gruchalski lubi oglądać występy w klatce Jana Błachowicza, Nate’a Diaza i Nicka Diaza. Sławomir Bryla najchętniej obserwuje pojedynki Michała Materli. Który z nich pokusi się o zakończenie w stylu swoich idoli na gali Babilon MMA 17 w Radomiu? Przekonamy się 30 października. Transmisja na kanałach grupy Polsat.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.