To będzie kolejne ciekawe zestawienie stylów na gali Babilon MMA 17, która odbędzie się 30 października w Radomiu. Mateusz Rybak, amatorski mistrz świata MMA, jest sporo wyższy od swojego rywala, ale większe doświadczenie w zawodowych mieszanych sztukach walki ma właśnie Jarosław Lech, zdobywca amatorskiego Pucharu Europy MMA. Który z nich okaże się lepszy?

Walka mierzącego 188 cm Mateusza Rybaka (3-1, 3 KO) z niższym o 9 cm Jarosławem Lechem (5-5, 3 KO, 2 poddania) rozegrana zostanie w limicie kategorii średniej (do 84 kg). Obaj specjalizują się w MMA, ale różnią się stylowo.

Bardzo dobrze czuję się zarówno w stójce, jak i w parterze – mówi urodzony 20 grudnia 1996 roku w Gorzowie Wielkopolskim Mateusz Rybak. Z kolei Jarosław Lech (ur. 1 lipca 1996 roku w Myszkowie) wyraźnie stawia na jedną płaszczyznę. – W moim przypadku preferowanym stylem walki jest stójka – zapewnia.

Mateusz Rybak amatorski mistrz świata MMA federacji ISKA. Tytuł zdobył w 2017 roku w Atenach. Na co dzień trenuje w gorzowskim klubie, a jego szkoleniowcami są Paweł Kryś i Łukasz Korczyński. Trenuje również w klubie One Rep Max Gym, gdzie przygotowuje się motorycznie pod okiem Wojciecha Prokopowicza. Od początku przygody z MMA sparuje z Piotrem Cieślą. Jeździ również na sparingi do szczecińskiego Berserkera. Pierwsze pojedynki w amatorskim MMA stoczył jesienią 2014 roku. Na gali Gladiator Arena 6 w Słubicach wygrał decyzją sędziów z Adamem Palaczem. Jako amator stoczył ponad 30 walk i odniósł 23 zwycięstwa. Jego lista sukcesów (sporo osiągnięć w wadze półciężkiej, do 93 kg) jest bardzo długa: mistrz świata i wicemistrz Europy MMA Full Contact, Mistrz Polski, zdobywca Pucharu Polski MMA Full Contact, brązowy medal MP MMA FC.

Jarosław Lech zaczynał treningi w KSW Ofensywa Myszków u Piotra Korpusa, a od niedawna ćwiczy w Ankos MMA Poznań. Pytany o zawodników, których najchętniej ogląda w oktagonie, wskazują na Mameda Khalidova i Michała Materlę. Lubi także walki z udziałem takich fighterów jak Jan Błachowicz, Conor McGregor, Fedor Emelianenko, Alistair Overeem, Marcin Różalski. Trenował MMA, ju-jitsu, grappling i piłkę nożną. Wywalczył amatorskie trofeum w Pucharze Europy MMA. W grapplingu był Mistrzem Polski Południowej w 2013 roku.

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.