Krystian Blezień z sukcesami startował w zawodach pływackich. Alan Langer wywodzi się z karate, a dziś łączy mieszane sztuki z uczestnictwem w konferencjach naukowych. Publikuje też teksty dotyczące treningu w fachowych pismach. 30 października zmierzą się na gali Babilon MMA 17 w Radomiu. Dla Alana to będzie debiut w organizacji Tomasza Babilońskiego, zaś Krystian walczył na pierwszej gali w 2017 roku.

Obydwaj mierzą po 185 cm, co sprawia, że warunkami fizycznymi wyróżniają się w gronie zawodników kategorii lekkiej (do 70 kg). Krystian Blezień (3-2, 3 KO) urodził się 26 października 1994 roku w Dębicy, a trenuje w Legion Team Tarnów. Alan Langer (10-7, 8 Sub) z kolei ma 30 lat, urodził się 1 maja 1990 roku i trenuje w Silesian Cage Club Katowice.

Przygodę ze sportem Krystian Blezień rozpoczął od pływania, a w młodszych kategoriach wiekowych został wicemistrzem Polski na dystansie 100 metrów stylem motylkowym. Później zajął się MMA, a pierwszy pojedynek amatorski stoczył w 2012 roku w Bochni. Jego bilans w amatorskim MMA to 9 zwycięstw i 3 porażki. Z kolei wszystkie 3 zawodowe zwycięstwa odniósł przed czasem.

Alan Langer zaczynał od karate, a w kumite zdobył wicemistrzostwo Śląska i Bielska Białej. Grał też w piłkę nożną w KS Stadion Śląski. Natomiast w MMA ma ponad 10-letni staż. W jednym ze swoich pierwszych występów przegrał w Bytomiu z rówieśnikiem Rafałem „Raku” Raczyńskim. Ale później zdecydowanie częściej wychodził z klatki jako zwycięzca i – jak mówi – stoczył ok. 50 walk, z których 80 proc. zakończyło jego sukcesem. Jest amatorskim Mistrzem Polski MMA i Akademickim Mistrzem Polski MMA. Triumfował też w imprezach grapplingowych.

Trenerami Krystiana Blezienia są Radosław Piechnik, Robert Wardzała i Dawid Drogoś, a na co dzień sparuje z Grzegorzem Siwym i Andrzejem Grzebykiem. Jego preferowany styl walki to K-1, zaś najczęściej ogląda w akcji takich zawodników, jak Israel Adesanya, Conor McGregor i Carlos Condit

Bardzo dobrze w stójce, podobnie jak w brazylijskim ju-jitsu radzi sobie Alan Langer. W Silesian Cage Club trenerem głównym jest Tomasz Bronder, a pracuje także z dwoma innymi trenerami Radosławem Grelą i Mariuszem Pioskowikiem. Sparuje zaś z Arturem Sowińskim, Tomaszem Jakubcem, Igorem Michaliszynem, Adamem Niedźwiedziem. Mateuszem Pochopieniem i Ondrejem Raską. Najczęściej spogląda na pojedynki z udziałem wspomnianego Carlosa Condita oraz Jona Jonesa i Nicka Diaza.

Alan Langer jest specjalistą w zakresie treningu sportowego, wygłasza referaty na konferencjach, a poza tym uczęszcza na studia doktoranckie na AWF Katowice. Między innymi jest członkiem NSCA (National Strength and Conditioning Association), czyli międzynarodowego stowarzyszenia zajmującego się doskonaleniem i wspieraniem trenerów motorycznych na całym świecie.

Gala Babilon MMA 17 odbędzie się 30 października w MOSiR Radom. Bilety są dostępne na stronie www.eventim.pl. Transmisja na kanałach grupy Polsat.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.