Szef organizacji Tomasz Babiloński miał już na swoich galach kilku świetnych zapaśników, na czele z Danielem „Rutkiem” Rutkowskim, mistrzem Babilon MMA oraz FEN w wadze piórkowej. 25 września w DPD Arenie Legionowo po raz pierwszy na Babilon MMA wystąpi walczący w kategorii ciężkiej Przemysław Dzwoniarek.

Jeśli w dobrym stylu pokonam Kubę Słomkę, chciałbym rewanżu z Michałem Piwowarskim. W pierwszej walce nie wyjaśniliśmy, kto jest lepszy – mówi były zapaśnik Przemysław Dzwoniarek.

Zapasy były wiodącym sportem w mojej rodzinie, pierwszy zaczął trenować najstarszy brat Mateusz, a potem Konrad i ja, najmłodszy. Mateusz kierował naszymi karierami, pomagał nam, a ja z Konradem zdobywaliśmy medale Mistrzostw Polski w młodszych kategoriach wiekowych.

Co ciekawe, w pierwszej walce MMA zawodnik pochodzący z Namysłowa rywalizował z innym żołnierzem, szczecinianinem Michałem Piwowarskim, który jest Mistrzem Europy w grapplingu i jiu-jitsu.

To był mój debiut zawodowy. Wcześniej wygrałem walkę semi-pro z Maciejem Gąsiorkiem, o której dowiedziałem się na jeden dzień przed galą. W wywiadach Michał Piwowarski twierdził, że do momentu przerwania naszej rywalizacji pod koniec pierwszej rundy (dyskwalifikacja Piwowarskiego za niedozwolone uderzenie kolanem – przyp. red.) to on miał przewagę, ale ja te opowiadania przyjmowałem z uśmiechem. Można obejrzeć w internecie, kto kogo obalał i obijał oraz miał przewagę w parterze. Można powiedzieć, że nie udało się rozstrzygnąć, kto jest lepszy, więc mi, a sądzę, że również Michałowi, zależy na rewanżu.

Na co dzień namysłowianin trenuje z Grzegorzem Szulakowskim i Dawidem Drobiną. Ale zanim dojdzie do wyczekiwanego rewanżu, spotka się w Legionowie z Jakubem Słomką. To zawodnik trenujący u Wojciecha Hołego w Nowym Targu, a jego największym osiągnięciem jest tytuł Mistrza Świata WKF wywalczony w 2014 roku w Pradze.

Po tym sukcesie wystąpiłem w kilku turniejach amatorskich, które wygrałem oraz stoczyłem jedną walkę w semi-pro. Zwyciężyłem w pierwszej minucie. Od początku przygody w MMA ćwiczyłem w Spartakus Team Zakopane u trenera Mariusza Kruczka, a od pół roku trenuje w NKSW Nowy Targ. Obydwa kluby współpracują, więc już wcześniej miałem też okazję trenować z zawodnikami NKSW. A co do walki z Przemysławem Dzwoniarkiem, kibice oglądając nasz bój dowiedzą się, kto jakie ma atuty sportowe i jak się przygotował – powiedział Jakub Słomka.

Gala Babilon MMA 16 zapowiada się bardzo ciekawie, bowiem były rywal Przemka Dzwoniarka – Michał „Piwo” Piwowarski spotka się z Filipem Toe, a kolega z teamu Kuby Słomki, Marcin „Arab” Kalata powalczy z Filipem „Czołgiem” Stawowym. Mnóstwo emocji w wadze ciężkiej. W walce wieczoru nie zabraknie Daniela „Rutka” Rutkowskiego, który przed obroną pasów z Adrianem Zielińskim, zmierzy się z Niemcem Rene Runge. W innych potyczkach zobaczymy kickbokserów, z tym że Jan Lodzik i Mateusz Białecki powalczą w K-1, zaś Róża Gumienna i Magdalena Rak na zasadach mieszanych sztuk.

Transmisja gali Babilon MMA 16 na kanałach sportowych Polsatu. Bilety dostępne na www.eventim.pl

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.