Warszawskie Centrum Atletyki, bo w tym klubie trenują między innymi: Piotr Strus, Daniel Omielańczuk, Jan Błachowicz, Rafał Kijańczuk oraz inni — działa już pełną parą. Zawodnik wagi ciężkiej ACA — Daniel Omielańczuk za pomocą mediów społecznościowych opublikował wspólne zdjęcie ze swoimi kolegami z sali. Na obrazku znalazłby się chociaż czołowy półciężki UFC — Jan Błachowicz oraz mocny bokser — Izu Ugonoh, który już niebawem wystąpi w KSW. Weźmy zatem pod lupę tę trójkę oraz ich przyszłość w MMA.

Avengers wersja Polska 🇵🇱

Opublikowany przez  

Daniel Omielańczuk już niebawem stanie przed szansą zdobycia pasa mistrzowskiego organizacji ACA. Przedstawiciel organizacji ACA w Polsce – Baysangur Edelbiev podczas programu ”Oktagon Live” prowadzonego przez Macieja Turskiego oraz Mateusza Borka stwierdził, że Polak jest następny w kolejce. Niestety, nie znamy daty gali, na której Daniel zmierzy się z aktualnym mistrzem Mukhomadem Vakhaevem. Dodajmy, że już 20 sierpnia – ACA 109 odbędzie się w studiu w Polsce. Być może to tam zawodnik WCA powalczy o złoto. Faktem jest, że rozmowy w sprawie tak dużej szansy stoją po stronie Shocker MMA. Promotor Artur Ostaszewski w maju pozyskał Omielańczuka do swojej grupy i szybko rozpoczął, jak widać skuteczne negocjacje.

Z drugiej strony Jan Błachowicz ciągle czeka na wieści z USA. Polak po fenomenalnym nokaucie na Corey’u Andersonie mierzy tylko i wyłącznie w tron wagi półciężkiej. Sęk w tym, że Jon Jones nie garnie się do powrotu, gdyż UFC nie jest w stanie zagwarantować mu odpowiedniej stawki. Co więcej, bardzo często wspomina on o tym, że w 205 funtach nie ma dla niego odpowiedniego rywala, woli on raczej przejść do wagi ciężkiej i dostać odpowiednie wynagrodzenie za ”duży skok”.

Izu Ugonoh już niebawem zagości w klatce KSW. Wcześniej był zawodowym bokserem. Na polskiej scenie pięściarstwa szybko zyskał popularność dzięki swoim nokautom oraz występom w Australii. Uznanie na arenie międzynarodowej zgarnął co prawda po przegranym pojedynku z Dominicem Breazeale, ale wtedy nie można było mówić o kompromitacji. Bój był zawzięty, a kompletnie skreślany Polak pokazał, że da się rzucić na matę topowego boksera. Niestety gorsze momenty dla Izu nastąpiły w 2019 roku. Na gali w Rzeszowie został znokautowany przez Łukasza Różańskiego i postanowił zakończyć karierę. Teraz z niecierpliwością czekamy na jego debiut w największej organizacji MMA w Europie. Oczywiście liczymy, że włodarze KSW ujawnią niebawem potencjalnego rywala dla Ugonoha.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.