Głuchowski

Kolejne polskie starcie zostało dodane do lutowej karty BAMMA 18. Zmierzy się w nim, trenujący w Ankosie Zapasy Poznań, Artur Głuchowski (MMA 4-5) z zawodnikiem gospodarzy Stuartem Austinem (MMA 8-1).

Głuchowski wraca do zawodowego MMA po ponad dwóch latach przerwy. W walce z utalentowanym anglikiem będzie próbował przerwać pasmo dwóch przegranych z rzędu jakich doznał w 2011 i 2012 roku. Poznaniak przegrał wtedy na gali MFC 4 z Petrem Hornakiem, i Szymonem Bajorem na MMA Fight Night Diva SPA. Głuchowski poza treningami w rodzinnym mieście, do walki przygotowywał się również w Anglii, między innymi w znanym klubie Team Factory.

25-letni Stuart Austin po serii 8 wygranych na angielskich galach, dostał szansę walki dla organizacji Bellatora. Trenujący na co dzień w londyńskim Trojan Free Fighters zawodnik, w debiucie szybko odprawił Craiga Hudsona, nokautując go  1 rundzie. W drugim swoim pojedynku musiał jednak uznać wyższość Dana Charlesa.

Poza Głuchowskim, w akcji zobaczymy również Krzysztofa Klaczka (MMA 8-2, 1. w rankingu PL) który zmierzy się z Tomem Duquesnoyem (MMA 9-1) a stawką w tym pojedynku będzie mistrzowski pas w wadze piórkowej BAMMA. Ostatni z Polaków na karcie, Kamil Bazelak (MMA 1-3) zmierzy się z 39-letnim Karlem Etheringtonem (MMA 9-1).

Gala BAMMA 18 odbędzie się 21 lutego w Wolverhampton.

Przygotowania Artura Głuchowskiego do walki, można obejrzeć w 8 odcinku Ankosu TV:

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.