Fabinski

Poniżej wyniki na żywo z gali Arena MMA w Warszawie.

Najaktywniejszy w tym roku polski zawodnik, Bartosz Fabiński jako pierwszy reprezentant kraju znad Wisły znalazł sposób na Gregora Herba. Podopieczny Roberta Jocza miał nieco problemów w pierwszych chwilach starcia, jednak szybko odwrócił sytuację i już do końca pojedynku nie oddał inicjatywy rywalowi zza granicy. Większość czas z piętnastominutowej walki zawodnicy spędzili w parterze, gdzie skupiali się przede wszystkim na uderzeniach. To właśnie ciosy wyprowadzane z góry przez 28-latka z Warszawy pozwoliły mu odnieść sukces. Polak bardzo skutecznie obijał głowę Herba, czym, m.in. doprowadził do rozcięcia powieki Niemca. Po trzech rundach ciekawego, choć nie toczącego się w zawrotnym tempie, starcia sędziowie punktowi nie mieli problemu ze wskazaniem zwycięzcy. Wszyscy trzej jednogłośnie opowiedzieli się za Fabińskim.

Joanna Jędrzejczyk pozostała niepokonana w zawodowych startach MMA i pewnie wypunktowała Karlę Benitez w drugiej najważniejszej walce gali. Jędrzejczyk z każdą minutą starcia zdobywała coraz większą przewagę nad Benitez. Wenzuelka, co prawda, nie pozostawała bierna, ale to Polka trafiała znacznie częściej i mocniej. Reprezentantka Arrachionu najwięcej spustoszenia siała ciosami w zwarciu, a szczególnie krótkimi łokciami. W pojedynku, który nawet na sekundę nie przeniósł się do parteru, olsztynianka zaprezentował po raz kolejny świetne umiejętności stójkowe i przez całą walkę dyktowała warunki. Zawodniczka z Meguro Gym tylko w pierwszej rundzie nawiązała wyrównaną walkę z Jędrzejczyk. Benitez kilka razy wyłapała kopnięcia rywalki, po czym ją przewracała, lecz nie kwapiła się do zmiany płaszczyzny. W dalszych odsłonach Wenezuelka nie potrafiła już powtórzyć tych technik i oddała inicjatywę olsztyniance. Po trzech rundach sędziowie jednogłośnie orzekli, że to Jędrzejczyk była lepszą zawodniczką na przestrzeni całego starcia i przyznali jej zwycięstwo.

Choć Maciej Browarski był bliski przegrania walki po raz pierwszy przed czasem, przetrzymał napór Tomasza Janiszewskiego w pierwszej rundzie i dzięki lepszej kondycji zwyciężył na kartach sędziowskich po piętnastu minutach starcia. Już w początkowej wymianie w stójce znany zapaśnik mocno trafił chorzowianina, czym go zamroczył, a następnie do końca pięciominutówki starał się na wszelkie sposoby zakończyć pojedynek. „Granitowi” nie udało się jednak skończyć rywala i w kolejnych dwóch rundach walczył przede wszystkim z tym, żeby dotrwać kondycyjnie do ostatniego gongu. Co prawda w dwóch pozostałych rundach Browarski wyraźnie przeważał, to można by się zastanawiać, czy jednogłośna decyzja na korzyść zawodnika AKS Chorzów była słuszna.

Błyskawicznie zakończył walkę Sebastian Kujawiak i zanotował pierwsze zwycięstwo w zawodowej karierze. Łodzianin bardzo agresywnie ruszył na Marcina Mazurka i trafił rywala kolanem, które wystarczyło, aby posłać szczecinianina na deski.

Obie rundy starcia pomiędzy Marcelem Wojtalewiczem Mateuszem Mierzejewskim wyglądały bardzo podobnie, choć inicjatywa należała, w różnych momentach, do obu zawodników. Po początkowych wymianach walka trafiała do parteru, a tam lepszy okazał się reprezentant Gracie Barra Łódź, który w drugiej rundzie skutecznie zapiął duszenie zza pleców i zakończył pojedynek.

Walka wieczoru:

84 kg: Bartosz Fabiński pok. Gregora Herba przez jednogłośną decyzję (3 x 30-27).

Główna karta:

57 kg: Joanna Jędrzejczyk pok. Karlę Benitez  przez jednogłośną decyzję (3 x 30-27).
93 kg: Maciej Browarski pok. Tomasza Janiszewskiego przez jednogłośną decyzję (3 x 29-28).
70 kg: Sebastian Kujawiak pok. Marcina Mazurka przez KO (Kolano), 0:11, runda 1.
70 kg: Marcel Wojtalewicz pok. Mateusza Mierzejewskiego przez poddanie (Duszenie zza pleców), 3:03, runda 2.

Walki amatorskie:

67 kg: Kevin Nowak pok. Marka Kaczmara przez poddanie (Duszenie zza pleców), 0:50, runda 1.
70 kg: Daniel Dziubecki pok. Łukasza Mielczarka przez jednogłośną decyzję.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.