plmma14-th

Informacja organizatorów:

PLMMA Extra 19 kwietnia 2013 roku w Legionowie po raz pierwszy odbędzie się pod nadzorem Profesjonalnego Związku MMA w Polsce.

Organizacja ta została zarejestrowana w lutym 2012 roku w Warszawie. Głównym celem PZMMA jest zapewnienie maksimum bezpieczeństwa i ochrony zdrowia zawodników mma a także przejrzystości zasad i regulaminów określających uprawianie tego sportu. Na czele Profesjonalnego Związku MMA w Polsce stoi Andrzej Parzęcki, trener II klasy judo, kick-boxingu, karate , instruktor boksu, były przewodniczący Wydziału Boksu Zawodowego, przewodniczący Rady Sztuk i Sportów Walki Ministra Sportu RP, dyrektor naczelny Centralnego Ośrodka Sportu.

Związek opracował szereg regulaminów, w tym najważniejsze – sportowy, sędziowski i medyczny, według których będą się odbywały wszystkie profesjonalne zawody i gale MMA organizowane przez kluby i organizacje zrzeszone w PZMMA w Polsce.

9 KOMENTARZE

 1. Wiadomość jak najbardziej ok tylko patrząc bliżej można zobaczyć drugie dno tej sprawy.

  Współzałożycielem Profesjonalnego Związku MMA jest Mirek O. który organizuje PLMMA więc jest to pilnowanie samego siebie.

  Co do sędziów to ringowym jest M.Ziółkowski i K.Jotko obaj to zawodnicy od Mirka O. z teamu ( chociaż tu Marian ma walczyć więc jako sędzia odpada, a nie wiem czy Jotko się zdecyduje przed MMAA). No i kwestia sędziów punktowych, którzy zazwyczaj są od Mirka z klubu ( Ostatnio na PLMMA w Rzeszowie punktowali Mirek O. z synem) więc ciekawi mnie jacy tutaj będą – czytaj kogo komisja dopuści do sędziowania.

  I gdzie mamy spisane zasady walki jakie obowiązują na PLMMA??

  Czy w tym przypadku pilnowanie samego siebie ma sens czy to tylko taki "pic na wodę"??

 2. Nie wiem z czego tu się cieszyć. Im państwo dalej od sportu tym lepiej dla sportu. Związki sportowe formalizowane pod auspicjami państwa to tworzenie monopolu na ,,kolesiostwo” czego przykładem jest PZPN a w sportach walki choćby polski zwiazek muay thai, który cofnął rozwój tego sportu w polsce o lata świetlne.
  ,,Pożytecznych idotów” jednak nie brakuje i popiera tego typu inicjatywy, które będą służyć wybranym. A nie ma przecież nic piekniejszego jak wolna konkurencja pomiędzy różnymi organizacjami MMA – nie kneblowanymi żadnymi przepisami(im mniej tych odgórnych przepisów generowanych przez urzedników – tym lepiej). Ja nie wiem jak można być tak bez wyobraźni i cieszyć ryja z tego, że polskiemu MMA zamiast wybitnych sportowców będzie przybywać grono biurokratów, chcących poczuć się potrzebnymi i tworzących nie potrzebne bariery dla tego sportu.
  Socjalizm niestety musi wchrzaniać się już nawet w polskie MMA. Nie wrózy to niczego dobrego.
  A fascynacja niektórych szwedzkim MMA jest porażająca. Ten ich śmieszny związek nie pozwala uwolnić pełnej siły jaka drzemie w skandynawskich wojownikach. Co widać chociażby po tym, że wiekszosc z nich obija się po europejskich galach.

 3. Zgadzam się całkowicie z anarcho, też nie rozumiem skąd te zapędy żeby wszystko odgórnie ujednolicać. Jak widać socjalizm dotarł nawet do tego sportu 🙂

 4. Byle tylko tego zwiazku nie przejeli politycy z ministerstwa sportu specjalisci w zakresie „3 ligi” hokeja fryzjerzy i tym podobni znajomi Joanny Muchy co by od ich decyzji zalezalo organizacja gal zawodow i tak dalej. Niech.ten zwiazek przejma ludzie ktorzy beda dbali aby ten sport sie rozwijal naprzyklad okninski ( mysle ze bedzie dobry ).

 5. zwiazki pod przykrywka ochrony zdrowia zawodnikow i jednolicenia zasad maja sluzyc jako dodatkowy sposob wyprowadzania pieniedzy z organizacji, a czasem i sponsorow….Biznes to biznes.

 6. Okninski nie jest dobrym przykładem. Sam sędziuje swoje gale. Jego zawodnicy z klubu sędziują swoim kolegom z klubu.

  Przykład Kornika z walki na CG gdzie przegrał na punkty i złozył protest bo sędziowali koledzy z teamu przeciwnika.

  To samo jest w PLMMA i co ten związek ma nadzorować??

  Tak się dzieje na prawie każdej PLMMA. A do tego dochodzi jeszcze rozdawanie nagród dla zawodników.

  Mirek rozdaje nagrodu komu chce a dokładniej komu mu pasuje. Proste dwa przykłady z życia.

  Nagrody opony za nokaut/poddanie wieczoru otrzumali:

  PLMMA 10 – K.Jotko – który był sędzią ringowym – sędzia, który dostał nagrodę za nokaut ( ciekawa sytuacja)

  PLMMA 11 – M.Andryszak – subm uderzenia z dosiadu – patrząc na walki były o wiele lepsze poddania – balacha, prawie trójkąt rękoma itd.

 7. Nagrody opony za nokaut/poddanie wieczoru otrzumali:

  PLMMA 10 — K.Jotko — który był sędzią ringowym — sędzia, który dostał nagrodę za nokaut ( ciekawa sytuacja)

  PLMMA 11 — M.Andryszak — subm uderzenia z dosiadu — patrząc na walki były o wiele lepsze poddania — balacha, prawie trójkąt rękoma itd.

  Gdzie o tym pisali bo ja nic o tym nie słyszałem?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.