Fot: MMAnia.pl

Paweł Nastula i Mirosław Okniński kończą współpracę. Tym samym stworzony w 2015 roku wspólny team obu panów zostaje rozwiązany – dowiedział się portal MMAnia.pl. Informację tę potwierdził nam Mirosław Okniński.

To prawda, nasze drogi się rozchodzą – mówi były już, główny trener teamu. – Chciałem bardzo podziękować Pawłowi za dotychczasową współpracę i pomoc, tak przy PLMMA jaki i przy prowadzeniu wspólnej ekipy. Postanowiłem zaangażować się teraz w prowadzenie zajęć w Wilanowie i obawiam się w związku z tym, że moja praca dla dwóch klubów będzie niemożliwa – dodaje Mirosław Okniński.

Na pytanie, czy cała sprawa ma drugie dno i są jeszcze inne przyczyny rozstania obu panów, Okniński odpowiada:

Bardzo szanuję Pawła. Mam nadzieję, że pozostaniemy w normalnych relacjach. Nie zamierzam specjalnie rowodzić się na ten temat. Obaj jesteśmy zasłużonymi postaciami dla polskiego MMA i wywoływanie dodatkowych skandali nie będzie służyło ani mnie, ani Pawłowi. Powtarzam: bardzo go szanuję, bardzo mu za wszystko dziękuję i mam nadzieję, że nikt nie będzie robił sensacji z zakończenia przez nas współpracy.

Mirosław Okniński wyjaśnia również, że zawodnicy którzy do tej pory trenowali pod jego okiem w klubie na warszawskich Bielanach sami będą mogli zdecydować, która lokalizacja bardziej im teraz odpowiada i czy np. wolą przenieść się na Wilanów, czy też pozostać na starym miejscu.

Zajęcia w Akademii Sportów Walki Wilanów, o której mówił wcześniej Mirosław Okniński, poprowadzą:

 • Brazylijskie Jiu Jitsu – czarny pas, wicemistrz Europy kat. open purpurowych pasów, Paweł Mistewicz.
 • Brazylijskie Jiu Jitsu – mistrz Europy brązowych pasów, Mirosław Okniński.
 • Zapasy – trener Gwardii Warszawa, multimedalista mistrzostw Polski, Zbigniew Strzelczyk.
 • Boks – mistrz Europy i wielokrotny medalista mistrzostw Polski, ponad 200 walk na koncie, Jacek Kucharczyk.
 • MMA – Mirosław Okniński.
 • Samoobrona dla kobiet – Paweł „Trybson” Trybała i Marian Ziółkowski.

Źródło: mmania.pl

37 KOMENTARZE

 1. Od Mirka odszedł m.in. Naruszczka, Horwich, Linowski i Tarabańka i nie zawalczą już na PLMMA bo Mirek ma wobec nich zobowiązania finansowe i nie tylko, z których się nie wywiązuje.

 2. Od Mirka odszedł m.in. Naruszczka, Horwich, Linowski i Tarabańka i nie zawalczą już na PLMMA bo Mirek ma wobec nich zobowiązania finansowe i nie tylko, z których się nie wywiązuje.

  Jakby się srali, to Miras ma za plecami funfla z Częstochowy, bardzo dobrego pięściarza od Jurka Kuleja. Nie chciałbym mieć z nim do czynienia.:joe:

 3. Jakby się srali, to Miras ma za plecami funfla z Częstochowy, bardzo dobrego pięściarza od Jurka Kuleja. Nie chciałbym mieć z nim do czynienia.:joe:

  Gość podobno trzęsie całym handlem pod Jasną Górą.

 4. Gość podobno trzęsie całym handlem pod Jasną Górą.

  i straszy się nim niegrzeczne dzieci;-)

 5. Jotko jednak zrobil interes zycia odchodzac kilka lat temu od Mirasa. Kurwa zal mi Mirka tak po prostu ale tak jak zajebistym jest trenerem tak w biznesie i zyciu to po prostu gamon. Gdyby nie Nastula to pewnie juz by dawno wywalil sie na cyce a takto dzieki Pawlowi zlapal na troche oddech… Smutne te wszystkie afery zwiazane z PLMMA i Mirkiem… Ale jak to mowia- kto nie ma miedzi ten w domu siedzi…

 6. Od Mirka odszedł m.in. Naruszczka, Horwich, Linowski i Tarabańka i nie zawalczą już na PLMMA bo Mirek ma wobec nich zobowiązania finansowe i nie tylko, z których się nie wywiązuje.

  Czyli poza Trybsonem i Najmanem nie został nikt. Kołecki trenował u Mirka czy gdzieś indziej, bo nie było infa czy też nawiał?

 7. Czyli poza Trybsonem i Najmanem nie został nikt. Kołecki trenował u Mirka czy gdzieś indziej, bo nie było infa czy też nawiał?

  Najman miał się z nim bić a nagle zmienili mu przeciwnika na weterana plmma TBA

 8. Mirek jest tak wyjątkową postacią, że ma za równo wysoką zdolność do tworzenia czegoś i rozpierdalania w tym samym stopniu.

 9. Od Mirka odszedł m.in. Naruszczka, Horwich, Linowski i Tarabańka i nie zawalczą już na PLMMA bo Mirek ma wobec nich zobowiązania finansowe i nie tylko, z których się nie wywiązuje.

  Znaczy:

  • Ma zobowiązania finansowe i nie tylko finansowe wobec wyżej wymienionych
  • Ma zobowiązania finansowe wobec wyżej wymienionych i nie tylko wobec nich
  • Oba z powyższych

  ??

 10. Znaczy:

  • Ma zobowiązania finansowe i nie tylko finansowe wobec wyżej wymienionych
  • Ma zobowiązania finansowe wobec wyżej wymienionych i nie tylko wobec nich
  • Oba z powyższych

  ??

  1

 11. Ciekawe, że Horwich wreszcie pomiędzy zabawami ze zwierzętami na farmie i pływaniem jako słodkowodny rekin po rzekach multiświata jakoś zorientował się, że dla Mirasa walczy się charytatywnie. A w sumie to może się jednak nie zorientował, bo jeszcze wczoraj w nocy Miras na facebooku zapodał kartę następnego PLMMA z Horwichem przeciwko kolejnemu gościowi z rekordem 0-1 czy 1-1 (nie pamiętam nazwiska).

 12. 1

  Ale pewnie 2 wykluczyć się też nie da.

  Tak się zastanawiałem właśnie, skąd ostatnio ta zmiana narracji u MO, ta swego rodzaju uprzejmość wobec KSW. I chyba dobrze się domyślałem jej przyczyn.

 13. Jakby się srali, to Miras ma za plecami funfla z Częstochowy, bardzo dobrego pięściarza od Jurka Kuleja. Nie chciałbym mieć z nim do czynienia.:joe:

  A skąd masz to info ?

 14. Czekam na Jurasa który poleci hejtem po Mirasie 😆

  Główny hejter trenera, P.Pędziszewski, już się wypowiedział na Twitterze

 15. A co sie w ogole stalo z Pulsem ? Jakis konflikt czy co ? Cala ta gadka o Turbo ? WTF ?

  Słaba oglądalność zrobiła swoje

 16. Gość podobno trzęsie całym handlem pod Jasną Górą.

  Panowie, z szacunkiem  to jednak posiadacz pasa, szanujmy swoich mistrzów  :werdum:

 17. Czekam na Jurasa który poleci hejtem po Mirasie 😆

  Juras jest teraz zajęty dojeżdżaniem gimnazjalisty z Oleśnicy za niecny wpis. I zbroi się by "odpalać" następnych hejterów.

 18. Długo to to nie potrwało.

  Moim zdaniem – bardzo długo.

  Na pewno dłużej. niż się spodziewałem, jestem pełen podziwu dla Nastuli.

  Generalnie nie ma nikogo, kto by w którymś momencie od Mirka nie odszedł. Są tylko ci, którzy jeszcze nie odeszli 😀

  Sam Nastula przecież już raz się z nim rozstawał. To u Mirka zaczynał treningi MMA przed debiutem w PRIDE i dość szybko się rozeszli…

  Tak się zastanawiałem właśnie, skąd ostatnio ta zmiana narracji u MO, ta swego rodzaju uprzejmość wobec KSW. I chyba dobrze się domyślałem jej przyczyn.

  Też zwróciłem na to uwagę, było to mega dziwne i nienaturalne, czułem iż coś musi być na rzeczy…ale myślałem, że po prostu zmienił taktykę i teraz się przymila żeby dziabnąć kawałek tortu

 19. Mirek ma mentalność januszowego cinkciarza z lat 90tych. Każdy "biznes" mu się sypie. PLMMA z profesjonalizmem miała niewiele wspólnego. Tylko nazwę. Wszyscy widzieliśmy że konfy i ważenia były robione chałupniczymi metodami robione. Na galach Mirek bywał sędzią, narożnikiem, lekarzem, announcerem i cutmanem. Od dłuższego czasu to wyglądało, jak małe chałturki w których "zawodnicy Okninski Team" walczyli z ludźmi z łapanki. Wydawało się że Najman z Trybsonem zawojują media, ale nawet Kawul przyznał ostatnio że "po ten temat się nie schylają". Więc to pokazuje ile medialnie jest wart Najman i Trybała. Nic. #nikogo. Słomka też nikogo. Miras pewnie za kulisami próbował sprzedać "markę" KSW i jeszcze dostać ten jeden ostatni strzał gotówki. Ale nie wyszło. Szkoda walki stulecia Adamczyk-Haras 😛 Za PLMMA tęsknić nie będę, jest FEN i jest kilka mniejszych organizacji. Jest wreszcie działające u nas co raz prężniej ABC. Pytanie co obecnie, może dać temu sportowi PLMMA?

 20. A mi się dobrze ogladało plmma, była dobra beka. Idealne na sobotni wieczór. 

  Gdyby miało się skończyć to mimo wszystko szkoda.

 21. Każdy, kto chociaż chwilę pracował z Mirkiem wie, że jeśli zastąpiłby on Danę White'a na stanowisku to po 2 latach UFC zostałoby przejęte przez FEN.

  Jego umiejętność rozwalania jakichkolwiek fundamentów czegokolwiek i zrażania do siebie ludzi jest wręcz fascynująca.

 22. Ale pewnie 2 wykluczyć się też nie da.

  Tak się zastanawiałem właśnie, skąd ostatnio ta zmiana narracji u MO, ta swego rodzaju uprzejmość wobec KSW. I chyba dobrze się domyślałem jej przyczyn.

  No raczej ,ostatnio Miras dzwonił do Kawula i proponował mu wykupienie udziałow w PLMMA . Pewne info- Maciek u Mroza w wywiadzie o tym mówił .

 23. No raczej ,ostatnio Miras dzwonił do Kawula i proponował mu wykupienie udziałow w PLMMA . Pewne info- Maciek u Mroza w wywiadzie o tym mówił .

  No to teraz ksw może za darmo przejąć udziały w plmma, czyli trybsona i Kołeckiego.

 24. No to teraz ksw może za darmo przejąć udziały w plmma, czyli trybsona i Kołeckiego.

  i Najmana.

  KSW może z łatwością nabyć over 9000 %

 25. Nastula powinien dostać medal, że tyle wytrzymał z Mirasem.. jestem pełen podziwu bo poznałem go, jest humorzasty, obrażalski, myśli ze zawodnicy to jego synusiowie, którzy dla taty będą bić się nawet za free i do tego ten totalny brak umiejętności promocji, Mirek nie odnajduje się w mediach, ośmiesza się tam tylko a szkoda bo PLMMA to fajny projekt.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.