hallmann-piotr

Zwolnienie z UFC wymusiło zmiany w karierze Piotra Hallmanna (MMA 15-5, #3 w rankingu MMARocks). „Płetwal” związał się z grupą menedżerską MMA Cartel i powrócił do Mighty Bulls – gdyńskiego klubu, w którym trenował w czasie, gdy osiągał największe sukcesy.

Nie wiadomo kiedy i na jakiej gali Piotr powróci do klatki, ale z tego co udało nam się dowiedzieć, zawodnik planuje stoczyć cztery pojedynki w 2016 roku.

41 KOMENTARZE

 1. Bardzo dobra decyzja, bo szczerze to ja od początku współpracy z Flamingiem i wyjazdów do Tajlandii nie widziałem jakiegoś wielkiego rozwoju umiejętności.

  Piotrek poukłada sobie kilka spraw, wróci na zwycięskie tory i nim się obejrzymy będzie znów w UFC!

 2. Dobre wieści,wracaj do korzeni Piotrek bo współpraca z Flamingo to najgorsza decyzja w karierze patrząc na ostatnie wyniki.Szansa na powrót do UFC na pewno jest w przypadku Piotrka bo mimo niepowodzeń po wpadce to sądze,że odkuje sie na mniejszych galach bo UFC dawało mu teraz na prawde solidnych rywali.

 3. Dobrze byłoby go widzieć w KSW, ale skoro zamierza wrócić do UFC, to kontrakt z Konfrontacją wydaje się niemożliwy. Może FEN, ale kogo by tam dostał? Jakichś ogórków z Litwy? Zostają walki za granicą.

 4. Może FEN, ale kogo by tam dostał? Jakichś ogórków z Litwy?

  Na start proponuję polskiego prospekta… czyli Romana Szymańskiego.:bye:

 5. Na start proponuję polskiego prospekta… czyli Romana Szymańskiego.:bye:

  No jest Romek i Marian.  A poza nimi kogo mogą mu ściągnąć? Lebout byłby świetną opcją, ale to marzenia ściętej głowy… :crazy:

 6. No jest Romek i Marian.  A poza nimi kogo mogą mu ściągnąć? Lebout byłby świetną opcją, ale to marzenia ściętej głowy… :crazy:

  W Polsce raczej nikt nie zostaje, najciekawsze opcje to pewnie jakieś syberyjsko-kaukazko-czeczeńskie niedźwiedzie. Więc może zamiast FENu to ACB byłoby niezłą opcją dla Piotra. Ryzyko spore, ale z drugiej strony to gwarancja mocnych przeciwników.

 7. Z tym, że miejsce Piotrka jest w UFC to chyba jednak marzenia, niż rzeczywistość. Bo jak bardzo byśmy nie patrzyli przychylnym okiem na Płetwala, to rzeczywistości nie zakrzywiajmy. Ma 3 pod rząd przegrane w UFC i wpadkę dopingowa w między czasie. Sporo czerwonych kwadracików w topie jego rekordu i jednak zwycięstwo nad Trinaldo.. dawno temu. Moim zdaniem dobra decyzja o powrocie do klubu. Skoro chce walczyć 4 razy w roku, to pewnie nie zwiąże się z żadną organizacją na stałe. Ja osobiście nie mam parcia na jego powrót do UFC, chętnie bym zobaczył Piotrka w KSW 🙂

 8. W Polsce raczej nikt nie zostaje, najciekawsze opcje to pewnie jakieś syberyjsko-kaukazko-czeczeńskie niedźwiedzie. Więc może zamiast FENu to ACB byłoby niezłą opcją dla Piotra. Ryzyko spore, ale z drugiej strony to gwarancja mocnych przeciwników.

  Dajcie chłopakowi trochę odsapnąć 🙂

 9. @hemik mówisz o zakrzywianiu rzeczywistości. Przyjrzyjmy się jej zatem:

  – Piotrek miał 6 walk w UFC – jest to rekord ilości walk Polaka w UFC (wyrównał rekord Tomka).

  – Nie przegrywał z leszczami – Iaquinta to kozak a walka była wyrównana, tym bardziej bliska była walka z Tibau.

  – Mustafaev walki wygrać nie powinien, dupy dał lekarz który chyba jest na codzień pediatrą bo tylko w przedszkolu by za takie coś walki przerwano.

  – Płetwa zdobył 3 bonusy w 6 występach.

  Jedyną osobą, która tutaj zakrzywia rzeczywistość deprecjonując osiągnięcia i klasę sportową Piotrka oraz mówiąc, że jego miejsce nie jest w UFC, jesteś TY.

 10. Powodzenia Płetwal i powrotu do UFC.

  Jest na tym poziomie , w żadnej walce nie ustępował pola rywalom. Trzeba tylko trochę poukładać i może jednak stawiać bardziej na to z czego był znany przed UFC, a nie szukać stójki za wszelką cenę, bo tak UFC chce.

 11. Ale czy Piotrek oficjalnie został już zwolniony? Bo pamiętam tylko niepotwierdzone informacje tutaj. Co nie znaczy, że zwolnienie nie jest niemożliwe.

 12. @hemik mówisz o zakrzywianiu rzeczywistości. Przyjrzyjmy się jej zatem:

  – Piotrek miał 6 walk w UFC – jest to rekord ilości walk Polaka w UFC (wyrównał rekord Tomka).

  – Nie przegrywał z leszczami – Iaquinta to kozak a walka była wyrównana, tym bardziej bliska była walka z Tibau.

  – Mustafaev walki wygrać nie powinien, dupy dał lekarz który chyba jest na codzień pediatrą bo tylko w przedszkolu by za takie coś walki przerwano.

  – Płetwa zdobył 3 bonusy w 6 występach.

  Jedyną osobą, która tutaj zakrzywia rzeczywistość deprecjonując osiągnięcia i klasę sportową Piotrka oraz mówiąc, że jego miejsce nie jest w UFC, jesteś TY.

  Ale co ma do rzeczy fakt, że wyrównał rekord Drwala, to nie o to chodzi. Również że z Mustafayevem przerwał lekarz nie ma znaczenia, tak jak to, że zaliczył kopnięcie na wątrobę z Trinaldo i mógł przegrać, to też się tu nie liczy.

  Proszę Cię, nie deprecjonuje osiągnięć Płetwała, a jedynie Ty manipulujesz moją wypowiedzią sugerując to kolego. Celem mojej wypowiedzi było przedstawienie mojej opinii, czyli zasugerowałem, że miejsce Piotrka – na ta chwilę przynajmniej – nie jest w UFC odnosząc się do rekordu (szczególnie 3 ostatnich walk) i chyba dlatego tam go w tej chwili nie ma, prawda? Proszę więc czytać ze zrozumieniem.

 13. Naprawdę tak myślisz? Często oglądasz to UFC?

  Tak myślę. Nie, oglądam tylko walki McGregora, resztę na przewijaniu, bo nudne.

 14. Głęboko wierzę w powrót Piotrka do UFC. Na pewno manager Piotrka znajdzie walki które przybliżą go do powrotu do najlepszej ligi świata.

 15. Proszę więc czytać ze zrozumieniem.

  Hola hola. Zanim zaczniesz rzucać argumentem czytania ze zrozumieniem zastosuj go samemu.

  Każdy liczy na szybkie odbudowanie się Piotrka i powrót do UFC i tego mu tutaj życzy, a Ty na to, że miejsce Piotrka nie jest w UFC, że to są marzenia i zakrzywianie rzeczywistości. Precyzyjnie Twoje słowa.

  Owszem masz prawo do swojej opinii, ale to jest forum DYSKUSYJNE, ja uważam iż nie masz racji i dlatego podaję Ci argumenty świadczące o tym, że Piotrek w najlepszej lidze na świecie nie był z przypadku.

  Celem mojej wypowiedzi było przedstawienie mojej opinii, czyli zasugerowałem, że miejsce Piotrka – na ta chwilę przynajmniej – nie jest w UFC odnosząc się do rekordu (szczególnie 3 ostatnich walk) i chyba dlatego tam go w tej chwili nie ma, prawda?

  Reasumując: Piotrek przegrał 3 kolejne walki w UFC więc nie zasługuje w tym momencie na UFC i dlatego nie ma go już w UFC – taki był sens wypowiedzi?

  To teraz odwracasz kompletnie kota ogonem, sugerując iż chodzi Ci tylko o ten konkretny moment. W takim razie co ta wypowiedź miała wnieść, oprócz stwierdzenia stanu faktycznego? Bo rozwiązanie kontraktu z UFC jest faktem i nie musisz nikogo w tej materii uświadamiać.

  Jeśli sądziłeś, że ktokolwiek tutaj miał na myśli, że teraz w tym konkretnym momencie Piotr ma zostać w UFC i dostać tam kolejną walkę, to może w takim razie po prostu nie czytałeś żadnego z pozostałych komentarzy? Albo czytałeś bez zrozumienia?

  Proszę Cię, nie deprecjonuje osiągnięć Płetwała, a jedynie Ty manipulujesz moją wypowiedzią sugerując to kolego

  Cytowanie jest manipulacją? 😀

 16. Oczywiście, że Piotrek zasługuje na UFC. Problem polega na tym, że organizacja nie oszczędzała go w doborze rywali, ponadto splot niefortunnych zdarzeń wbił gwóźdź do jego trumny. Na kontrakcie UFC, w kategorii, którą reprezentował Piotr jest wielu zawodników prezentujących gorsze umiejętności. Cieszę się, że Płetwal wraca do korzeni. Flamingo uśpił w Piotrze to z czego słynął do tej pory. Nie ma wątpliwości, że rozwinął w aspektach, które do tej pory nie były najmocniejszą stroną, ale doprowadził do tego, że Piotr nazbyt uwierzył w swoje nowo nabyte umiejętności, które powinny być jedynie dodatkiem, a nie podstawą.

 17. Oczywiście, że Piotrek zasługuje na UFC. Problem polega na tym, że organizacja nie oszczędzała go w doborze rywali, ponadto splot niefortunnych zdarzeń wbił gwóźdź do jego trumny. Na kontrakcie UFC, w kategorii, którą reprezentował Piotr jest wielu zawodników prezentujących gorsze umiejętności. Cieszę się, że Płetwal wraca do korzeni. Flamingo uśpił w Piotrze to z czego słynął do tej pory. Nie ma wątpliwości, że rozwinął w aspektach, które do tej pory nie były najmocniejszą stroną, ale doprowadził do tego, że Piotr nazbyt uwierzył w swoje nowo nabyte umiejętności, które powinny być jedynie dodatkiem, a nie podstawą.

  Krócej mówiąc, brakowało obaleń i poddań/gnp. Oby Jakubek przywrócił starego Piotrka.

 18. Ma 3 pod rząd przegrane w UFC i wpadkę dopingowa w między czasie.

  Nie przegrywał z leszczami – Iaquinta to kozak a walka była wyrównana, tym bardziej bliska była walka z Tibau.

  Panowie, pozwolę się wtrącić w waszą wymianę argumentów. Płetwal to jeden z moich ulubionych Polskich zawodników, ale bądźmy realistami, pracodawca (UFC) chce najlepszych zawodników. Nie będą się rozczulać nad Polakiem, mając kilkunastu/kilkudziesięciu porównywalnych lub lepszych zawodników w tej kategorii wagowej. Tak samo macie przykład z Carmontem, w pewnym momencie był znaczącym zawodnikiem w UFC, 3 porażki z bardzo mocnymi rywalami i mu podziękowano. Jeśli Piotrek pokaże coś znaczącego po odejściu, to oczywiście że dostanie propozycję powrotu. Nie powiedziałbym że był za słaby na UFC, ale nie przesadzajmy z gloryfikacją, akurat ta kategoria wagowa jest silnie obsadzona i tak jak powiedzmy w ciężkiej wystarczy mieć tatuaże i groźnie wyglądać żeby się dostać, a jak jeszcze ogarniasz jakąś technikę to jesteś w ścisłym gronie pretendentów do pasa, tak w lekkiej trzeba pokazywać "coś więcej".

  FEN, Lebout vs Hallmann i wszyscy będą zachwyceni.

 19. Niech mu powrót do korzeni pomoże odbudować się i niech w przyszłości powróci do UFC bo tam jego miejsce.

 20. Głęboko wierzę w powrót Piotrka do UFC. Na pewno manager Piotrka znajdzie walki które przybliżą go do powrotu do najlepszej ligi świata.

  jakaś szansa na występ na X-Cage?

 21. Chętnie zobaczył bym go w KSW jako weryfikacja np gamera

  Ja myślę, że lepiej jakby do ABC trafił. Po kilku wygranych tam powrót do UFC jak w banku, a i walk więcej by dostał niż w KSW.

 22. Idę o zakład, że Piotr nigdy więcej nie zawalczy w UFC. W ostatnim czasie zrobił byczy krok do tyłu, jeśli chodzi o jego warsztat fajterski. Smutne, ale prawdziwe.

 23. Szczerze mówiąc wielu tutaj pisze o ACB i że to jest droga do szybkiego powrotu od UFC, ale coś mi się wydaje że niekoniecznie… Piotrek to na pewno dobry zawodnik, ale jakoś go nie widzę z tym czeczeńskimi dzikami z ACB, a jeżeli tam by się chciał odbudować kilkoma walkami, to na pewno na kogoś takiego by tam trafił. No ale to tylko moje zdanie 😉

 24. Jak dla mnie to miejsce Płatwala jest tylko w UFC. Kontrakt z KSW to będzie gwóźdź do trumny w jego karierze.

 25. jakaś szansa na występ na X-Cage?

  Piotrek dopiero teraz wznowił treningi po tym ciężkim ko. Jeżeli będzie gotowy na kwiecień i znajdziemy mu odpowiedniego rywala to myślę, że szansa jest:cool:

 26. Kontrakt z KSW to będzie gwóźdź do trumny w jego karierze.

  O to mozesz byc spokojny. Kawul w ostatnim Puncherze:

  – nie będą zbierali zawodników po UFC, bo marketingowo jest to dla nich niewygodne

  – nie biorą pod uwagę kandydatury Piotr Hallmanna

  Teraz jego interesy reprezentuje Kowalik i chyba najlepszym rozwiazaniem bedzie kontrakt z Cage Warriors, ktore wraca w kwietniu.

 27. Żeby wrócił do UFC to musi pokazać się z jak najlepszej strony, a obijanie leszczy w FEN tego nie gwarantuje, tylko za naszą granicą może się pokazać. War Płetwal.

 28. Hola hola. Zanim zaczniesz rzucać argumentem czytania ze zrozumieniem zastosuj go samemu.

  Każdy liczy na szybkie odbudowanie się Piotrka i powrót do UFC i tego mu tutaj życzy, a Ty na to, że miejsce Piotrka nie jest w UFC, że to są marzenia i zakrzywianie rzeczywistości. Precyzyjnie Twoje słowa.

  Owszem masz prawo do swojej opinii, ale to jest forum DYSKUSYJNE, ja uważam iż nie masz racji i dlatego podaję Ci argumenty świadczące o tym, że Piotrek w najlepszej lidze na świecie nie był z przypadku.

  Reasumując: Piotrek przegrał 3 kolejne walki w UFC więc nie zasługuje w tym momencie na UFC i dlatego nie ma go już w UFC – taki był sens wypowiedzi?

  To teraz odwracasz kompletnie kota ogonem, sugerując iż chodzi Ci tylko o ten konkretny moment. W takim razie co ta wypowiedź miała wnieść, oprócz stwierdzenia stanu faktycznego? Bo rozwiązanie kontraktu z UFC jest faktem i nie musisz nikogo w tej materii uświadamiać.

  Jeśli sądziłeś, że ktokolwiek tutaj miał na myśli, że teraz w tym konkretnym momencie Piotr ma zostać w UFC i dostać tam kolejną walkę, to może w takim razie po prostu nie czytałeś żadnego z pozostałych komentarzy? Albo czytałeś bez zrozumienia?

  Cytowanie jest manipulacją? 😀

  Uważam, że w tym momencie miejsce Piotrka nie jest w UFC, bo go tam nie ma, i o tym decyduje ktoś inny niż Ty czy ja.

  Pisząc miejsce Piotrka jest w UFC to jest dla mnie wypowiedź, która sugeruje że ktoś się pomylił, bo Piotrek tam powinien być.

  Też jestem fanem Płetwala i nigdzie nie deprecjonowałem jego sportowego potencjału. Też liczę na to, że się odbuduje i wtedy kto wie, może znowu będzie tam walczył. Pożyjemy zobaczymy.

  A argument o manipulacji przytoczyłem bo sugerujesz mi tak jakbym mówiąc że to nie miejsce dla Piotrka wyrządzał jemu lub Tobie krzywdę.

  Ile to razy fan widzi zawodnika inaczej niż rzeczywiście się on prezentuje, ile razy nawet na tym forum pisano o potencjale większym niż rzeczywisty wobec wielu zawodników z PL i potem rzeczywistość weryfikowała to niestety.

  Czy skoro patrzę na to z dystansem, to już deprecjonuje czyjeś umiejętności?

  Powtarzam tez jestem fanem Piotrka i to na długo przed UFC, więc nie wiem o co się tu spierać.

 29. Idę o zakład, że Piotr nigdy więcej nie zawalczy w UFC. W ostatnim czasie zrobił byczy krok do tyłu, jeśli chodzi o jego warsztat fajterski. Smutne, ale prawdziwe.

  Przyjmuję zakład ;D o co się zakładamy?

  Też jestem fanem Płetwala i nigdzie nie deprecjonowałem jego sportowego potencjału. Też liczę na to, że się odbuduje i wtedy kto wie, może znowu będzie tam walczył. Pożyjemy zobaczymy.

  :beer:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.